MISERY Mod - wszystko u handlarzy.

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

MISERY Mod - wszystko u handlarzy.

Postprzez marsic w 22 Lip 2013, 18:57

Witam.
Poszukałem trochę i nie znalazłem.
Chodzi mi o modyfikacje handlarzy w taki sposób aby były u nich wszystkie przedmioty, a przede wszystkim broń i amunicja, ale nie te waniliowe tylko, ale wszystkie, które zostały dodane przy modyfikacji MISERY 1.0 + Patch 2.
Mod super, ale ponieważ niektóre egzemplarze broni występują w ilości sztuk jeden, nie sposób wszystkim się "pobawić". A na dniach wychodzi MISERY 2.0 i trzeba będzie grać od nowa - tam już nie zbeszczeszczę gry takim "cheatmodem", ale teraz chętnie by obczaił wszystkie zabawki.
Jeśli ktoś jest w posiadaniu takiego cacka lub potrafi szybko taką modyfikację stworzyć, albo chociaż ma na tyle wykształcony zmysł pedagogiczny aby szybkim kursem mnie poprowadzić poprzez pliki *.ltx, to ma u mnie zimnego browca :)

Pozdrowienia z Zony ;)
marsic
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 25 Gru 2008, 18:03
Ostatnio był: 07 Sie 2013, 18:15
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: MISERY Mod - wszystko u handlarzy.

Postprzez MetalowyStalker w 22 Lip 2013, 19:27

Z tego co pamiętam trzeba było wejść w gamedata potem gameplay czy misc i folder trade, potem trade generic i masz liste przedmiotów w notatkniku a obok ,,NO TRADE" zmień na TRADE i po problemie, też sie chciałem pobawic tymi cackami na free playu i jest warto :) troche to pi razy drzwi opisałem ale też szpecem nie jestem
Image

O ciemności, jeśli tylko w Twych ramionach spocząć mógłbym
Na chwilę i z doczesnymi oczami
Ujrzeć Twój gasnący uśmiech

Za ten post MetalowyStalker otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive marsic.
Awatar użytkownika
MetalowyStalker
Stalker

Posty: 188
Dołączenie: 27 Mar 2013, 10:27
Ostatnio był: 18 Cze 2017, 21:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 12

Re: MISERY Mod - wszystko u handlarzy.

Postprzez marsic w 22 Lip 2013, 19:43

Dzięki!
Widziałem ten plik, ale chyba niepotrzebnie założyłem, że nie może być to takie proste :)
Spróbuję, wcześniej robiąc kopię.
Jakby ktoś jeszcze dysponował jakimiś uwagami, to będę bardzo wdzięczny :)

Odezwę się po próbie.

PS. Mam małe wątpliwości czy aby na pewno cały szpej będzie dostępny... Czytałem w opisie MISERY, że niektóre egzemplarze występują w ilości jednej sztuki w całej Zonie i podejrzewam, że nigdy nie miały się pojawiać u handlarza, ergo w tym pliku nawet "wymienione" nie muszą być. No ale...zawsze będzie tego dużo więcej. Jeśli zadziała :)

Edit.

Nie bangla.
Niby pozmieniałem, ale nic z tego :/
marsic
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 25 Gru 2008, 18:03
Ostatnio był: 07 Sie 2013, 18:15
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: MISERY Mod - wszystko u handlarzy.

Postprzez StalkerCell w 22 Lip 2013, 21:30

Nie wiem jak jest w CoP'ie, ale w ShoC'u trzeba było zmienić współczynnik pojawienia się broni, cent napisać (jak jej nie ma oczywiście).

Tutek o plikach handlarzy z Clear Sky
Ostatnio edytowany przez StalkerCell, 22 Lip 2013, 21:45, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: MISERY Mod - wszystko u handlarzy.

Postprzez Kudkudak w 22 Lip 2013, 21:40

DOKŁADNIE przeczytaj ten topic, a sobie poradzisz. viewtopic.php?f=66&t=4523&hilit=pliki+handlarzy

Zwracaj uwagę na ;TOTRADE w sekcji ilości przedmiotów u handlarzy, jeśli jest to usuń tą wartość przy danym przedmiocie, a potem wpisz ilość i szansę wypadnięcia. Wszystko w tutorialu.

Zrób kopię pliku który przerabiasz na wszelki wypadek ofkors.
Ostatnio edytowany przez Kudkudak, 22 Lip 2013, 21:45, edytowano w sumie 1 raz
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: MISERY Mod - wszystko u handlarzy.

Postprzez Pangia w 22 Lip 2013, 21:42

Sposób na leniwca:
Robisz backup pliku z handlarzem -> otwierasz plik -> wciskasz Ctrl + H -> w pierwszej rubryczce wpisujesz ";NO TRADE", a w drugiej "= 1, 1" (oczywiście, bez cudzysłowów)
Jeśli nic się nie spieprzyło, teraz każda rzecz, która poprzednio nie była u handlarza/handlarz nie chciał jej kupić będzie do kupienia/sprzedania za jej nominalną cenę. Jak ci się nie spodoba, to będziesz mógł sobie pogrzebać głębiej w pliku i poprawić ceny.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive marsic.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: MISERY Mod - wszystko u handlarzy.

Postprzez marsic w 22 Lip 2013, 22:03

Dzięki dzięki.
Już próbuję sposobem znajdź i zamień ;)

Szybkie pytanie. Po uruchomieniu zapisu będzie działać czy trzeba uruchamiać nową grę?

EDIT:
Zmieniłem chyba już wszędzie, w każdym pliku handlarzy, ;NO TRADE na = 1, 1, a tam gdzie były jakieś niższe wartości, również wstawiłem = 1, 1.
Nie działa.
fsgame.ltx również sprawdziłem, i o dziwo był domyślny...ale MISERY działało. Tak czy inaczej również w odpowiednim miejscu zamieniłem "false" na "true" i dalej nie działa...
Ewidentnie robie gdzieś błąd, bo to przecież niemożliwe.
Jakiś pomysł? :)


EDIT2:
Chyba popsułem. Czy ktoś używa aktualnie MISERY w tej wersji i mógłby porzucić mi pliki *.ltx dotyczące handlarzy?
Tyle pozmieniałem, że już nawet nie wiem co i jak... Niby mam kopie, ale nawet one już podejrzanie dla mnie wyglądają i nie wiem czy czasami w nich przez przypadek czego nie zmieniłem:/
No chyba, że mogę po prostu "nadinstalować" Misery i się zwyczajnie podmienią nie psując gry?
:wódka: :wódka: :wódka:

Help needed :+: ;)

Pozdrawiam!
marsic
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 25 Gru 2008, 18:03
Ostatnio był: 07 Sie 2013, 18:15
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: MISERY Mod - wszystko u handlarzy.

Postprzez StalkerCell w 23 Lip 2013, 12:22

A zacząłeś grę od nowa? Bo to jest (chyba) jak spawn mutantów w SMRTER'ze, dopiero po rozpoczęciu nowej gry wdrażają się zmiany.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Re: MISERY Mod - wszystko u handlarzy.

Postprzez Pangia w 23 Lip 2013, 12:58

Może spróbować, chociaż zmiana plików handlarzy nie powinna wymagać nowej gry.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: MISERY Mod - wszystko u handlarzy.

Postprzez GhostRider44 w 23 Lip 2013, 13:12

Już nie raz to próbowałem modyfikować, to nie wymaga nowej gry. :)
Haraszo kartoszki!
Awatar użytkownika
GhostRider44
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Sty 2011, 12:30
Ostatnio był: 04 Mar 2023, 09:25
Miejscowość: Domek w wiosce kotów, Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 149

Re: MISERY Mod - wszystko u handlarzy.

Postprzez marsic w 23 Lip 2013, 13:37

Próbowałem nowej gry. Nie działa. Ale dzisiaj siądę i spróbuję jeszcze raz dokładnie to ogarnąć.
Potrzebuje tylko oryginalnych plików handlarzy z MISERY :)
marsic
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 25 Gru 2008, 18:03
Ostatnio był: 07 Sie 2013, 18:15
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: MISERY Mod - wszystko u handlarzy.

Postprzez Pangia w 23 Lip 2013, 13:40

Jeśli gra się nie wywala, to w plikach nie ma błędów, tylko co najwyżej mogłeś je w złym miejscu umieścić :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Następna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości