[Pytanie] Zmiana parametrów environment()

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

[Pytanie] Zmiana parametrów environment()

Postprzez Cromm Cruac w 02 Maj 2011, 11:41

Pytanie bardzo teczniczne. Czy istnieje jakiś sposób na dynamiczną zmianę parametrów zapisanych w pliku gamedata\configs\environment\environment.ltx? Parametry te odpowiadają za wygląd błyskawic. Chciałbym je nieco zróżnicować a jedyna możliwość zmiany wysokości ich emisji i rozrzutu po horyzoncie znajduje się w tym właśnie pliku.

Znalazłem funkcję level.environment(). Występuje ona we wszystkich częściach stalkera. Czy ktoś wie do czego ona służy, jakie wartości zwraca i jak jej użyć?
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 20:31
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Reklamy Google

Re: [Pytanie] Zmiana parametrów environment()

Postprzez smoq2 w 05 Maj 2011, 12:05

Sorki, że odpowiadam dopiero dzisiaj, ale wcześniej paliło mi się z pracą magisterską.

Niestety, nie ma raczej możliwości na "dynamiczną" zmianę wartości w plikach konfiguracyjnych pogody. Wartości tam podane są używane przez silnik a nie przez skrypt, jak zapewne miałeś nadzieję. Skrypt level_weathers.script zajmuje się jedynie czasową zmianą schematów pogodowych w grze, nie ich strukturą.

Co do funkcji level.environment(), to nie za bardzo wiem co ona zwraca, gdyż nie jest praktycznie nigdzie użyta w żadnym innym skrypcie. Można sprawdzić czy zwraca jakiś ciąg znaków przy pomocy error_log(tostring(level.environment())) i popatrzeć co wyskoczy w konsoli(albo w logu po CTD :) ), zobaczy się wtedy czy jakieś numerki albo wyrażenia są do czegoś podobne w plikach konfiguracyjnych.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497


Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 38 gości