Cośjakasssassinmod

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Cośjakasssassinmod

Postprzez Zkirtaem w 28 Sty 2011, 17:27

Temat pasowałby do któregokolwiek stalkera, dałem go akurat tu ale to detal.

Graliście w najnowszego Assassina? Dodali mu świetny tryb multiplayer. W skrócie: Wybierasz sobie wygląd postaci, wchodzisz do gry na jakiejś mapie-fragmencie miasta i masz wiele botów o takim samym modelu jak Ty. Oczywiście każdy gracz ma sporo botów o swoim wyglądzie, boty te sobie chodzą w kółko, gadają, oglądają towary na stoisku, a gracz ma za zadanie korzystając z tego, że wie jak ofiara wygląda i mniej więcej (taki niedokładny radarek, żadnych znaczków nad głową, nic) wie gdzie jest, zabić przeciwnika - inni gracze mają za zadanie zabić go, taki łańcuch. Jak podchodzimy do targu, nasza postać automatycznie udaje że ogląda towary, słowem zachowuje się jak przechodzień - żeby się wtopić. Gra w ten sposób jest naprawdę fantastyczna.

A co to ma do stalkera? Mam pytanie do modderów, którzy się znają lepiej ode mnie - dałoby się w stalkerowski multiplayer wstawić npców (nie rozmawiających, po prostu mają chodzić po waypointach, ewentualnie wykonywać jakieś rutyny typu animacja rozmowy dwóch kolesi, stanie w budynku), jakiś radarek (nawet niekoniecznie, zabawa w patrzenie jaki "npc" zachowuje się "nie'npc'owo"), zdjąć wyświetlanie napisów po dłuższym przycelowaniu (pokazywałoby tożsamość, za proste) i zrobić taki system wybierania ofiar i ścigających?

Pytam z czystej ciekawości, w stalkerze dodałem z wielkim trudem zaledwie zmodyfikowaną mapę, parę tekstur, trochę broni(i to bez nowego modelu z widoku pierwszej osoby), jakiś quest polegający na zdobyciu informacji, bo nie umiałem nawet skryptowo sprawdzić czy ktoś tam nie żyje czy żyje i NPCa, więc nie widzę żadnych szans żebym się kiedykolwiek nauczył do takiego stopnia. Oczywiście jeśli ktoś ma zamiar wykorzystać ten pomysł, śmiało, jeszcze wyślę czekoladę - chciałbym w takie coś zagrać :D


@modonotka
chciałem dobrze : (

Uwagi moderatora:

A jakieś formatowanie jeśli łaska? - ati
Awatar użytkownika
Zkirtaem
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 14 Paź 2007, 19:23
Ostatnio był: 18 Cze 2011, 17:15
Kozaki: 0

Reklamy Google

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 52 gości