[Ceanos Mod] Prawdziwa Zona

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[Ceanos Mod] Prawdziwa Zona

Postprzez Czipi w 03 Lut 2011, 16:50

Ceanos Mod

Opis:
Dokładny opis w języku angielskim
W Dużym skrócie:
- ulepszone Ai przeciwników (zabijanie po cichu, flankowanie, większy zasięg ostrzału i wykrywania etc...)
:

Duże wrażenie zrobiła na mnie jedna z pierwszych akcji - bandyta trafiony z karabinu padł na ziemie zostało 2... przez dobre 5 minut siedziałem w jednej z chatek w Izumodrojach czekając na te łajzy, gdy wyszedłem zaskoczenie. Jeden z nich schował się w chatce i tylko wystawiał łeb co chwile, żeby mnie wystrzelać, a drugi w tym czasie po cichu skradał się między budynkami (zauważyłem go przypadkowo). Szczęśliwie to przetrwałem, ale byłem naprawdę miło zaskoczony. :)

- Potrzeba snu i śpiwór, tabletki nasenne.
- Zmienione nagrody za zadania.
- Droższe ulepszanie.
- Tańsze artefakty.
- Nowy ekwipunek na starcie.
- Czadowy (jak dla mnie) HUD. Okrojony do minimum.
- Maski z widoku 1 osoby.
- W sterowaniu oferuję klawiszową zmianę widoku.
- Wolniejszy "sprint". Teraz to coś jak truchcik, ale energii starczy na długo i nadal możemy wskoczyć tam gdzie wcześniej mogliśmy, bo prędkość skoku podczas sprintu pozostała niezmieniona.
- Możliwość formowania drużyn z stalkerami przyjaciółmi. (Choć wymaga dopracowania.)
- i... nie pamiętam, ale dużo tego jest.

Na wersji 1.6.02

Instalacja
Elegancki instalator, zmusza nas tylko do wybrania miejsca wypakowania modyfikacji.
Ręcznie zmieniamy opcjonalne części moda.
Jeśli nie instalowałeś wcześniej żadnych modów, to otwórz plik fsgame.ltx i zmień linijkę:

$game_data$ = false| true| $fs_root$|
na:
$game_data$ = true| true| $fs_root$|

Screeny

Download
Ostatnio edytowany przez Czipi 03 Maj 2011, 13:55, edytowano w sumie 12 razy
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image

Za ten post Czipi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cienias.
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 03 Kwi 2024, 13:30
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Reklamy Google

Re: Ceanos Mod - Prawdziwa Zona

Postprzez 1920razor w 03 Lut 2011, 17:02

Hmmm, zapowiada się ciekawie. Jak będę miał czas, instaluje zew Prypeci i instaluje te cudo :)
Image

1920razor
Wygnany z Zony

Posty: 197
Dołączenie: 14 Sty 2010, 20:58
Ostatnio był: 27 Cze 2015, 14:35
Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: Ceanos Mod - Prawdziwa Zona

Postprzez dorian w 03 Lut 2011, 17:13

Czipi:
- Pistolety są 2 razy droższe, ze względu na małą wagę, te u Żwawego też. :]

- Artefakty są cięższe i tańsze.

Nie to, żebym się czepiał, ale wartość i cena danego pistoletu powinna zależeć od jego skuteczności, nie wagi.
Arty, przez swoje unikalne właściwości imo powinny być trudne do zdobycia i drogie, nie tańsze.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Ceanos Mod - Prawdziwa Zona

Postprzez Czipi w 03 Lut 2011, 17:38

Dorian wiem, ale pistolety są skuteczniejsze, jeśli chodzi o siłę obalającą, szybciej się je wyjmuje i przeładowuje oraz mają najtańszą amunicje (poza śrutem). Są też przydatne w walce z mutantami i pozwalają utrzymać przeciwnika na małym dystansie. Dlatego postanowiłem zrobić tak, a nie inaczej.

A jeśli chodzi o Arty, to w oryginalnym Ceanos modzie ceny są nieznośnie niskie. U mnie są zredukowane do 50%, bo przerabiałem to z myślą o długich miesiącach spędzonych w Zonie, abym miał co jeszcze odkrywać przez pewien czas... a nie po miesiącu mam wszystko. Na samym początku w ogóle nie myślałem o publikacji, dlatego może nie trafiać w gusta zwolenników dużego ekwipunku, dynamicznej akcji i miliarderów. :)

EDIT: Do opisu dodałem kilka dupereli, o których sobie przypomniałem.
Ostatnio edytowany przez Czipi, 03 Lut 2011, 19:42, edytowano w sumie 1 raz
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image

Za ten post Czipi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 03 Kwi 2024, 13:30
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: Ceanos Mod - Prawdziwa Zona

Postprzez jalkavaki w 03 Lut 2011, 19:08

Skończę testować SGM to przesiądę się na tego moda. Na razie wygląda zachęcająco. Zwłaszcza te drogie ulepszenia i mała kasa z artefaktów. Można liczyć, że będzie ciężko :)
Do tego jak wyobrażam sobie Zonę to brakuje tylko drogiej amunicji, broni, ogólnie wszystkiego. Małej ilości medykamentów, amunicji. Duża trudność w dostępie do wojskowej broni.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Ceanos Mod - Prawdziwa Zona

Postprzez Czipi w 03 Lut 2011, 19:41

jalkavaki napisał(a):Małej ilości medykamentów...

Hehe poza bandażami nie znajdziesz zbyt wiele u zwyczajnych stalkerów, nawet zwyczajne apteczki to rarytasy. Przynajmniej w mojej wersji. :E
Najlepsza gra przygodowa, nie ściemniam ->Image
Awatar użytkownika
Czipi
Tropiciel

Posty: 352
Dołączenie: 27 Paź 2009, 20:57
Ostatnio był: 03 Kwi 2024, 13:30
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 51

Re: [Ceanos Mod] Prawdziwa Zona

Postprzez Szeks w 05 Wrz 2011, 19:31

Mam takie pytanie: czy ten mod dziala razem z AI Additions?
Awatar użytkownika
Szeks
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 29 Cze 2010, 19:11
Ostatnio był: 30 Sty 2013, 13:13
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1


Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości