[AtmosFear 3] Cromm Cruac - Zróżnicowana Pogoda

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [AtmosFear] Cromm Cruac - Zmodyfikowana Pogoda

Postprzez caleb59 w 20 Kwi 2010, 09:18

Kontroler napisał(a):Mam do was pytanie opłaca mi się to zainstalować, jak gram na dx8?

@Cromm Cruac - mógłbyś jasno odpowiedzieć bo sam nie wiem czy w ogóle warto to zasysać - tez gram w "DX8" i nie wiem czy jest jakikolwiek sens zabawy z tym modem - dzięki za odpowiedź! :wink:
                 Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 3070 8GB GDDR6 RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2689
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 17:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 666

Reklamy Google

Re: [AtmosFear] Cromm Cruac - Zmodyfikowana Pogoda

Postprzez Cromm Cruac w 20 Kwi 2010, 13:32

Jak napisał Windmaker raczej tak. Jasną odpowiedź mogę ci dać jak wrócę do domu i odpalę Stalkera w DX8. Prawdę mówiąc nigdy nie testowałem AtmosFeara z DX8. Wrzucę jakieś screeny, żebyś mógł zobaczyć jak toto wygląda.
---------------------------
Oto obiecane screeny z AtmosFear v1.3 + Absolute Texture Packs (autumn) na DX8:
ImageImageImageImage

Przyznam, że sam jestem zaskoczony jak to wygląda. Myślałem, że będzie gorzej :D
Myślę, że warto ściągać :D

Jedyna śmieszna rzecz to to, że słońce wschodzi i zachodzi na zachodzie (jak w podstawce SoC).
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Cze 2024, 23:08
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [AtmosFear] Cromm Cruac - Zmodyfikowana Pogoda

Postprzez DzordzBuzs w 20 Kwi 2010, 23:37

Hmm spotkałem sie z czyms takim http://img413.imageshack.us/i/ssuser042 ... jupit.jpg/ jak właziłem do tunelu do chyba mgła była, a to co widac w tle to chyba elektrownia ? :-) ale pozatym wszystko wygladaj jak najlepiej wielkie pozdro dal autora :wódka: :wódka: :wódka: a i sorki za linka tóry pewnie nie działa :wódka:
http://img121.imageshack.us/i/ssuser042 ... jupit.jpg/ a tu drugi, soriki zza literówki :wódka:
Nie lubię Snorków...
Awatar użytkownika
DzordzBuzs
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 03 Gru 2009, 01:10
Ostatnio był: 01 Lut 2022, 00:52
Miejscowość: Gdzie kukółka mówi ja pie..... ?
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 5

Re: [AtmosFear] Cromm Cruac - Zmodyfikowana Pogoda

Postprzez Cromm Cruac w 21 Kwi 2010, 08:00

Też to zawuważyłem. Ale to chyba coś z silnikiem bo u mnie bez moda też się to dzieje tyle, że ciężko to zauważyć bo na zewnątrz zawsze jest noc.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Cze 2024, 23:08
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [AtmosFear] Cromm Cruac - Zmodyfikowana Pogoda

Postprzez DzordzBuzs w 21 Kwi 2010, 08:35

Jak tak to zwracam honor, to pewnie jeden z wielu kwasów stalkera cos jak słonce wschodzące i zachodzące na wschodzie.
Nie lubię Snorków...
Awatar użytkownika
DzordzBuzs
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 03 Gru 2009, 01:10
Ostatnio był: 01 Lut 2022, 00:52
Miejscowość: Gdzie kukółka mówi ja pie..... ?
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 5

Re: [AtmosFear] Cromm Cruac - Zmodyfikowana Pogoda

Postprzez impulse_101 w 13 Cze 2010, 15:19

DzordzBuzs napisał(a):Hmm spotkałem sie z czyms takim http://img413.imageshack.us/i/ssuser042 ... jupit.jpg/ ...


To nie wina moda samego w sobie, jak ustawisz dzien w tej mapie bez moda to tez beda takie bugi. Zreszta na zewnatrza (nie widoczne z poziomu gry) tunelu i na kopule sa wielkie napisy na teksturach "no sun" Wyglada jakby tworcy sami podkreslali ze dzien jest nie uwzgledniony na tej mapie, szkoda bo efekt promieni wpadajacych przez kopule robi wrazenia, mogli to zrobic domyslnie z ksiezycem skoro im na nocy zalezalo.

Osobiscie po w graniu mam bugi w postaci wiszacych trupow ptakow, Tzn jesli jakiegos zastrzele to tylko sklada skrzydla i martwy zawisa w powietrzu... ale raczej nikt na codzien nie strzela ptakow wiec to w rozgrywce nie przeszkadza.
Mod "Wladca zony" nie dziala jesli do [AtmosFear] dogramy dodatek z falloutem.
Jesli chodzi o odczucia z modem: bardzo pozytywnie, gra wyglada o niebo lepiej. Wgralem HQ tekstury i potwierdzam ze ramu to jednak potrzebuje. Przy Win7 64bit podczas wlaczonej gry zurzycie wynosi jakies 2,7-2,8 GB wiec jak ktos chce dograc jeszcze te tekstury to faktycznie wypadaloby miec min 3GB ...chociaz sprobowac na slabszym piecu zawsze mozna :wink:
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: [AtmosFear] Cromm Cruac - Zmodyfikowana Pogoda

Postprzez Cromm Cruac w 18 Cze 2010, 15:07

Ja gram z teksturami hi-res na 32bitowym XPku (2.5 GB RAM dostępne) i śmiga aligancko. Zauważyłem, że po prostu tekstury nieba doczytują się gdy są potrzebne. Nie wczytują się wszystkie przy ładowaniu sejwa jak myślałem wcześniej.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Cze 2024, 23:08
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [AtmosFear] Cromm Cruac - Zmodyfikowana Pogoda

Postprzez impulse_101 w 25 Cze 2010, 16:58

Z jedym przegieli ....HDR, droga w pelnym sloncu razi i wyglada idiotycznie.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: [AtmosFear] Cromm Cruac - Zmodyfikowana Pogoda

Postprzez .::Duch::. w 10 Lip 2010, 16:08

Prosze o wrzucenie AtmosFear for Call of Pripyat High Resolution Texture Pack (1.3) na inny serwer, z filefront nie da się pobrać.

Z góry dzięki.

Co do samego moda to wygląda bardzo fajnie, moim zdaniem w ciagu dnia jest zdecydowanie za jasno, trzeba zwiększać sobie kontrast i zmniejszać jasnosc, a w nocy na takich ustawieniach grać już się nie da bo jest za ciemno.
.::Duch::.
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 10 Lip 2008, 22:17
Ostatnio był: 22 Kwi 2016, 00:50
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [AtmosFear] Cromm Cruac - Zmodyfikowana Pogoda

Postprzez Cromm Cruac w 10 Lip 2010, 22:56

U mnie download działa ale tak to już jest czasem z FileFrontem. Wrzucę jutro, pojutrze na ModDB.

Co do jasności proponuję ściągnąć Option Pack z ModDB
Zawiera on różne ustawienia jasności, wariantów pogody i zakresu barw.

Możesz również poczekać na AtmosFear 2. Jest już prawie na ukończeniu i powinien być dostępny jeszcze w tym miesiącu. Screenshoty i wideo również na ModDB
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Cze 2024, 23:08
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [AtmosFear] Cromm Cruac - Zmodyfikowana Pogoda

Postprzez Dawid0ss w 15 Lip 2010, 19:06

Przejrzałem screeny świetnie zapowiadającej się kolejnej wersji modu. W pełni zgadzam się z opinią umieszczoną pod jednym ze zrzutów. Przydałyby się lepszej jakości tekstury otoczenia i ogólnie całego świata Stalker'a, gdyż od Twojego nieba gra zaczyna już po prostu odstawać graficznie :E Gratuluję !!!
Pzdr

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 16 Cze 2024, 20:17
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: [AtmosFear] Cromm Cruac - Zmodyfikowana Pogoda

Postprzez Toms w 19 Lip 2010, 15:20

Czy mod sam zmienia promienie słońca na "niskie" i czy nie będzie problemu/kłopotów jak sam ustawie na wysokie. Czy po prostu z tym modem tak ma być i nic nie zmieniać?
Awatar użytkownika
Toms
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 29 Mar 2008, 19:14
Ostatnio był: 23 Lip 2010, 15:51
Miejscowość: Czerwony Las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość