[AtmosFear 3] Cromm Cruac - Zróżnicowana Pogoda

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [AtmosFear 3] Cromm Cruac - Zróżnicowana Pogoda

Postprzez Turson w 15 Lip 2011, 09:06

A ja mam taki problem z tym modem że nie mogę go zainstalować. Problem pojawia się przy drugim okienku gdzie trzeba zgodzić się z umową licencyjną. Po prostu nie mogę uaktywnić w żaden sposób opcji "next". Normalnie trzeba w tym celu przewinąć cały tekst umowy ale tutaj to nie działa. Sam tekst umowy kończy się zdaniem "CONNECTION WITH THE SOFTWARE OR THE USE OR THE OTHER DEALINGS IN THE SOFTWARE", jest jakby ucięty. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim, próbowałem zmieniać rozdzielczość ekranu ale to nic nie dało. Jakieś pomysły?

Za ten post Turson otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative vandr.
Turson
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 25 Sie 2010, 17:00
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 12:55
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: -1

Reklamy Google

Re: [AtmosFear 3] Cromm Cruac - Zróżnicowana Pogoda

Postprzez Kpuc w 15 Lip 2011, 09:11

Turson napisał(a):A ja mam taki problem z ...


A FAQ to nie raczy przeczytać ?

Kod: Zaznacz wszystko
Q: Nie mogę przejść poza ekran licencji w instalce. Przycisk 'Next' jest nieaktywny?
A: Na Windows 7 i Vista z włączonym tematem Aero czasami nie wyświetlają się przyciski pozwalające zaakceptować licencję. Czasowo zastosuj temat Klasyczny Windows i przywróć Aero po instalacji. Możesz również po kliknięciu 'Next' na ekranie powitalnym nacisnąć Tab a potem kursor 'do góry' na ekranie licencji. Przycisk 'Next' powinien stać się aktywny.
Image

Za ten post Kpuc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Turson.
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1811
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 18 Sie 2024, 14:54
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: [AtmosFear 3] Cromm Cruac - Zróżnicowana Pogoda

Postprzez Turson w 15 Lip 2011, 09:35

Heh, nie jeszcze obczajony z siódemką. Dzięki za szybką odpowiedź.
Turson
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 25 Sie 2010, 17:00
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 12:55
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: -1

Re: [AtmosFear 3] Cromm Cruac - Zróżnicowana Pogoda

Postprzez Bartexoo w 15 Lip 2011, 09:51

Mam takie pytanie którego nie ma w FAQ. Ten mod się zapisuje w gamedata i działa wszystko w porządku. I tak ,czy m.in mody weight który mogę zrobić sam, albo włożyć ,oraz spawn'ey mody działają tam? Jakim słowem np. configs się powtarza mogę zastąpić,by czytało np. weight mod? Są słowa jak configs, script etc. Niestety u mnie występuje problem z .dll i nie wyczytuje tego pliku z modów "małych" ,takich jak update broni, czy spawn. Jedynie się bawię w nową zonę w SoC.

Drugie pytanie: Jest opcja Atmosfear Options. I tak. Np. ustawię sobie emisje co 6-12h i tak. Czy powiedzmy,ze mamy 1 dzień to jest za 6h, drugi dzień to za 7h etc. będą emisje czy losowo?
Bartexoo
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 04 Lip 2011, 11:27
Ostatnio był: 16 Lip 2011, 19:48
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: -6

Re: [AtmosFear 3] Cromm Cruac - Zróżnicowana Pogoda

Postprzez Cromm Cruac w 15 Lip 2011, 11:06

Niestety nie możesz po prostu nadpisać powtarzajączych się plików. Musisz je prawidłowo połączyć. Tu masz tutka jak połączyć mody

6-12h oznacza, że emisja zdarza się losowo co 6 do 12h. Czas DO następnej jest zawsze inny ale w tych granicach. 1-2dni to 24-48h. Dodam, że to są godziny czasu gry, nie realne.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 15 Sie 2024, 01:19
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [AtmosFear 3] Cromm Cruac - Zróżnicowana Pogoda

Postprzez Turson w 15 Lip 2011, 12:23

Tekstury wyglądają świetnie, jeśli chodzi chodzi o dzienne niebo. Nocne, co cóź... księżyc fajny, tylko gwiazd nie widać. Ustawiłem sobie w opcjach głownie dobrą pogodę, spałem chyba z 10 razy z nocy na noc i gwiazd nie uświadczyłem.
Turson
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 25 Sie 2010, 17:00
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 12:55
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: -1

Re: [AtmosFear 3] Cromm Cruac - Zróżnicowana Pogoda

Postprzez Cromm Cruac w 15 Lip 2011, 12:33

Przy nowiu można zobaczyć najwięcej gwiazd. Ale swoją droga to dziwne, że nie widziałeś gwiazd widząc Księżyc. Może trafiłeś na cykl częściowo zachmurzony kiedy Księżyc jest za chmurami. Wtedy rzeczywiście ich wielu nie widać tylko parę prześwitujących tu i ówdzie.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 15 Sie 2024, 01:19
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [AtmosFear 3] Cromm Cruac - Zróżnicowana Pogoda

Postprzez Turson w 15 Lip 2011, 17:14

Po ustawieniu dobrej pogody i księżyca na nów udało mi się dostrzec gwiazdy, choć nadal są prawie niewidoczne i jest ich kilka (ciekawe jak będzie z włączonym noktowizorem?). No cóż, obędzie się bez nich, w sumie z reguły rzadko latam po Zonie w nocy.
Turson
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 25 Sie 2010, 17:00
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 12:55
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: -1

Re: [AtmosFear 3] Cromm Cruac - Zróżnicowana Pogoda

Postprzez thainoodles w 17 Lip 2011, 17:50

Mam problem z tym modziwem, gdy uruchamiam gre wywala mi komunikat "Nie znaleziono punktu wejścia procedury ttapi_RunAllWorkers w bibliotece xrCPU_Pipe.dll" i gra odpala sie tylko na statycznym oświetleniu. Załączam fragment loga, myśle że tu leży problem. Gra jest w 100% oryginalna, spatchowana.


Loading DLL: xrRender_R2.dll
Loading DLL: xrRender_R3.dll
Loading DLL: xrRender_R4.dll
command line
Executing config-script "user.ltx"...
~ Invalid syntax in call to 'renderer'
~ Valid arguments: renderer_r1
[c:\users\public\docume~1\stalke~1.-ze\user.ltx] successfully loaded.
Loading DLL: xrRender_R2.dll
! ...Failed - incompatible hardware.
Loading DLL: xrRender_R1.dll


Na wszelki wypadek, mój konfig:

AMD Athlon II Dual Core 2.0GHz
4GB RAM
Radeon HD 4570 512MB
dysk jakiśtam 320GB
thainoodles
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 14 Lut 2011, 10:28
Ostatnio był: 18 Wrz 2016, 22:51
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 25

Re: [AtmosFear 3] Cromm Cruac - Zróżnicowana Pogoda

Postprzez Ayaz w 17 Lip 2011, 21:07

Wydaje się, że nie wgrałeś nowych bibliotek .dll, które są dołącone do moda. Tak by przynajmniej wynikało z tego loga.
Awatar użytkownika
Ayaz
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 27 Lip 2009, 23:47
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:03
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: [AtmosFear 3] Cromm Cruac - Zróżnicowana Pogoda

Postprzez Cromm Cruac w 17 Lip 2011, 21:28

Skoro wywala taki błąd tzn. żw biblioteki się skopiowały ale ich wersja nie zgadza się z wersją gry. Jaki masz patch zainstalowany?
EDIT: Na poprzedniej stronie jest opis tego samego błędu, reinstalcja gry pomogła.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 15 Sie 2024, 01:19
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [AtmosFear 3] Cromm Cruac - Zróżnicowana Pogoda

Postprzez Turson w 18 Lip 2011, 16:28

Mam problem, a są nim ciągłe crashe. Np. kiedy zginę i chcę wczytać grę pewnym jest że pojawi mi się okienko informujące o tym że X-Ray engine przestał działać i wywali mnie do pulpitu. Kiedy już gram zazwyczaj mnie nie wywala, no chyba, że trafi mi się opad radioaktywny - wtedy crash też jest niemal pewniakiem.

Exception reason
xrEngine.exe caused BREAKPOINT in module "D:\Program Files\GSC World Publishing\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\bin\xrCore.dll" at 001B:0062E12E, xrDebug::backend()+174 byte(s)


Mody którycg używam:
-AF3 (normalne tektury)
-MSO
-Absolute Nature 2 (normalne tekstury)
-Absolute structures

Konfiguracja komputera:
Inter PDC @ 2 GHz
2 GB Ram
GeForce 8800GT

Szału nie ma, ale wystarcza na komfortową grę.

Uwagi moderatora:

Pomarańczowa ramka u góry strony, chłopie. - Wheeljack
Turson
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 25 Sie 2010, 17:00
Ostatnio był: 24 Lip 2011, 12:55
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: -1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Zew Prypeci

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Randomowy oraz 1 gość