Zew Prypeci czy Czyste Niebo ?

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Zew Prypeci czy Czyste Niebo ?

Postprzez Canek w 22 Gru 2009, 19:27

Tak jak w temacie mam dylemat co kupić.
Canek


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Reklamy Google

Re: Zew Prypeci czy Czyste Niebo ?

Postprzez mateszew w 22 Gru 2009, 19:47

Jeśli chcesz dobra grafikę to trochę lepszy jest zew prypeci w sprawie modów wygrywa tez zew prypeci jesli chcesz stare znane lokacje np. kordon czy wysypisko to czyste niebo bierz raz dwa jesli chcesz zupelnie nowa fabułe to call of prypiat jest dla ciebie + nowe lokacje.Jesli lubisz trudne gry to zew prypeci jesli chodzi o bugtrapy czyste niebo po spatchowaniu do 1.5.09 jest bardzo stabilny a zew prypeci no coż niema (narazie)patchów do zewu prypeci moim zdaniem lepsze jest czyste niebo
i3 3rd
660
8gb
ssd
Awatar użytkownika
mateszew
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 09 Paź 2009, 19:54
Ostatnio był: 10 Cze 2017, 16:04
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 5

Re: Zew Prypeci czy Czyste Niebo ?

Postprzez kasownik w 22 Gru 2009, 20:03

Jak lubisz latać po starych miejscówkach i użerać się z bandytami na wysypisku + bug trapy i wyjazdy do windowsa to kup Czyste Niebo.Natomiast jeżeli chcesz bardziej dopracowaną grę i przyjemniejszą rozgrywkę (pomijając że ani razu nie witałem windy ani bug trapa)to lepszym wyborem będzie Zew Prypeci tylko tyle że to cię będzie kosztować jakieś 30-40zł więcej.
Pfk...
Awatar użytkownika
kasownik
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 16 Gru 2009, 06:20
Ostatnio był: 31 Sty 2013, 11:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Zew Prypeci czy Czyste Niebo ?

Postprzez MiedzianeJaja w 22 Gru 2009, 21:11

Dziwne pytanie. Wiadomo że obydwa. Do rzeczy. Jeżeli lubisz łatwe proste i ciekawe stalkerzenie bez specjalnych problemów to pierwszy Zew a potem Niebo. Jeżeli wolisz uporczywe i obfitujące w niespodziewane niespodzianki ze strony gry denerwujące zadanka które nie zawsze działają tak jak trzeba (czyli samo życie) + dużo walki z innymi to najpierw Czyste Niebo a potem Zew. Zresztą jakbyś nie wybrał to dla ludzi którzy lubią wczuwać się w klimat gry cała trójka jest zaje*ista na maksa. Gram od mniej więcej roku 1987 (ZX spectrum 48 kb hehe) i ostatnio nic mnie tak nie wciągło (oprócz Bioshocka) jak zestaw stalkerów.
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Zew Prypeci czy Czyste Niebo ?

Postprzez kris1275 w 23 Gru 2009, 14:27

Moja propozycja-najpierw Czyste niebo a Zew Prypeci zostaw sobie na deser :)
Awatar użytkownika
kris1275
Tropiciel

Posty: 249
Dołączenie: 05 Gru 2009, 14:10
Ostatnio był: 18 Sie 2015, 21:57
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 13

Re: Zew Prypeci czy Czyste Niebo ?

Postprzez bezimienny4 w 24 Gru 2009, 14:43

"Czyste Niebo" najpierw, poznasz się trochę, a potem kup "Zew Prypeci".Sam kupiłem wczoraj i jestem mile zaskoczony.
UWAGA : Lepiej kup najpierw Czyste bo jest łatwiejsze, w Zewie nie ma zaznaczonych wrogów itp. + wrogowie lubią atakować z zaskoczenie.
"Kill him"
Awatar użytkownika
bezimienny4
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 04 Cze 2009, 19:31
Ostatnio był: 21 Wrz 2013, 12:49
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Zew Prypeci czy Czyste Niebo ?

Postprzez djcycu w 24 Gru 2009, 15:20

Czyste Niebo z patchem 1.5.09 śmiga bez błędów. Masz tam wszystko co było w Cieniu Czarnobyla a do tego kilka nowych lokacji (Bagna,Limańsk,Opuszczony szpital). Rozgrywka jest taka jak w Cieniu Czarnobyla tyle że fabuła czasem zniechęca i nie ma klimatu.

Zew Prypeci działa bez zarzutów. Raz przywitałem pulpit ale to była wina systemu bo ponowny odczyt zadziałał bez problemów. Całość wypełniona nowymi lokacjami (Zaton,Jupiter,Prypeć,Tunel Prypeć-1,Laboratorium X8). Nie spotkasz tam żadnej ze starych map ani też... No właśnie brak w tej grze Elektrowni. Pocieszyć można się wspaniałymi zadaniami pobocznymi (a`la Fallout 3), no i tym że wszystko jest lepiej rozplanowane.

Moim zdaniem Zew Prypeci byłby najlepszym wyborem. Jeśli jednak nie grałeś w żadną wersję S.T.A.L.K.E.R.a to polecam zacząć od Cienia Czarnobyla z tego względu że to najlepsza odsłona.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Zew Prypeci czy Czyste Niebo ?

Postprzez Scurko w 24 Gru 2009, 15:32

djcycu napisał(a):Moim zdaniem Zew Prypeci byłby najlepszym wyborem. Jeśli jednak nie grałeś w żadną wersję S.T.A.L.K.E.R.a to polecam zacząć od Cienia Czarnobyla z tego względu że to najlepsza odsłona.


No właśnie. Co to za gra w Zew Prypeci czy Czyste Niebo jeśli nie grało się w pierwszą odsłonę S.T.A.L.K.E.R.a? Ja bym tak nie umiał :wink:. Uważam, że wszystkie części są warte uwagi. Jeśli masz wybierać pomiędzy dwiema ostatnimi wybierz obie.
Image

"TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA"

http://fairview.deadfrontier.com/refer. ... ontier.com
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Zew Prypeci czy Czyste Niebo ?

Postprzez OsaX Nymloth w 24 Gru 2009, 18:55

djcycu napisał(a):Pocieszyć można się wspaniałymi zadaniami pobocznymi (a`la Fallout 3), no i tym że wszystko jest lepiej rozplanowane.


Oj, bo zacznę gryźć ;] Które z tych około 20/30 zadań w F3 były wspaniałe? Przy prawdziwych Falloutach 'trójka' nie istnieje, a dodatkowo porównywanie jej zadań do 'shootera' tylko świadczy o jej marności.

Trzeba jednak przyznać, że zadania w Zewie nawet mnie miło zaskoczyły. Cokolwiek zaskoczoną minę musiałem mieć, kiedy wylądowałem w legowisku Pijawek albo kiedy z Wujkiem Jarem dziarsko maszerowałem poprzez Kopaczi. Nie mam też większych wątpliwości, że zew (mimo, że mniejszy) jest lepszy od Czystego Nieba. W zasadzie to głównym minusem są lokacje 'podziemne' - przed wejściem do X8 uzbroiłem się po zęby, naprawiłem cały sprzęt i nastawiłem się na ciężką i długą przeprawę, a tutaj raz dwa i byłem z powrotem.

SoC > CoP > CS ;)
Awatar użytkownika
OsaX Nymloth
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 08 Gru 2009, 15:24
Ostatnio był: 21 Sty 2011, 07:43
Miejscowość: Dawne ziemie Polan
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Zew Prypeci czy Czyste Niebo ?

Postprzez wilku12 w 24 Gru 2009, 19:08

Ja doradzam stalker zew prypeci jest jak dla mnie najlepszym stalkerem jaki wyszedł ma mniejsze wymagania niż stalker czyste niebo i fajniejsze dodatki xD mapka,pocztówki :) :wódka: Bardzo spodobała mi się ta gra. Jedyny jej minus to to że nie ma w niej mojej ulubionej lokacji elektrowni jądrowej ale bardzo fajnie zrobione miasteczko Prypeć i dużo budynków wiernie odtworzonych jak w rzeczywistości:)
Awatar użytkownika
wilku12
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 22 Paź 2009, 19:08
Ostatnio był: 16 Gru 2010, 17:06
Miejscowość: Ustka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Zew Prypeci czy Czyste Niebo ?

Postprzez matitt w 25 Gru 2009, 00:36

Najpierw Czyste Niebo ze wzgledu na to ze Zew jest lepszy pod wieloma wzgledami co moglo by zniechęci do puzniejszej gry :wódka:
"A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają. "- Mikołaj Rej
matitt
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 22 Gru 2009, 22:24
Ostatnio był: 14 Maj 2011, 09:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: Zew Prypeci czy Czyste Niebo ?

Postprzez djcycu w 25 Gru 2009, 02:47

Nie chciałem kolegi urazić tym Falloutem :) miałem na myśli to że zadania są bardziej ciekawe niż w CS i SoC a właśnie tutaj Fallout niestety bierze górę za atmosferę zadań. Na szczęście nie nad CoP :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt08 oraz 12 gości