BROŃ - wszystko o broni: gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

BROŃ - wszystko o broni: gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez graf_art w 05 Gru 2009, 10:43

Ponieważ pytania dotyczące broni, jej parametrów, możliwości i sposobów ulepszania przewijają się w różnych wątkach postanowiłem założyć taki temat i zapraszam do umieszczanie w nim wszystkich kwestii związanych z uzbrojeniem.
Image
Awatar użytkownika
graf_art
Stalker

Posty: 192
Dołączenie: 06 Wrz 2008, 16:51
Ostatnio był: 14 Gru 2009, 10:03
Miejscowość: Festung Breslau
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 5

Reklamy Google

Re: BROŃ wszystko o broni, gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez Messiah w 05 Gru 2009, 11:28

viewtopic.php?f=73&t=6087

A ja całą grę przeleciałem Obokanem :P
Awatar użytkownika
Messiah
Tropiciel

Posty: 338
Dołączenie: 20 Sie 2008, 20:44
Ostatnio był: 22 Lip 2013, 23:47
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 3

Re: BROŃ wszystko o broni, gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez asperii w 05 Gru 2009, 13:26

Tak, jest tamten temat, ale od jest o rzadkich broniach, a nie o wszystkich.

Abakan jakby znacznie mniej się zacinał niż w CS, więc rzeczywiście nie jest teraz zły. Choć nie jestem na 100% pewny, bo go za regularnie remontowałem w COP, gdy go używałem. W CS była z nim niezła nerwoszarpanina jak się zacinał co 2 magazynki, choć zostało mu jakieś 95% paska zdrowia do zużycia.
Awatar użytkownika
asperii
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 16 Lis 2009, 00:54
Ostatnio był: 21 Gru 2009, 16:29
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: BROŃ wszystko o broni, gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez Polski zolnierz w 05 Gru 2009, 16:32

Tak, trzeba przyznać, że tutaj niszczenie broni jest dosyć wnerwiające. Po wystrzeleniu magazynka już spokojnie można lecieć do mechanika bo włącza się opcja "Naprawa". Ja większość gry, przeleciałem na Groza'ie, FN2000 i Colt'ciku. Choć muszę też przyznać, że jest dosyć dziwnie zbalansowana broń. FN2000 jest tu karabinem prawie, że para-snajperskim, a groza to rozpylacz ala P90. I o dziwo z FN'ką trzeba się nieźle natrudzić aby ubić jakiegoś skurczybyka z bliska. Groza natomiast ma jakąś niesamowitą siłę rażenia. Dobra nie ważne.
Ja osobiście polecam ulepszać sobie Groze czy AK-74 (w cale nie jest taki gorszy od abakan'a). Z pistoletami to róźnie. Jak się nie ulepszy Colt'a o zwiększony magazynek, zmniejszony odrzut i zwiększoną szybkostrzelność to nie ma co się z nim męczyć.

Ja natomiast mam takie pytanie:
Cholera jasna, wydałem dużo kasy na te bajery i tak np:
W FN2000: mam niby termowizje, której w cale nie ma (pisze termowizja a w opisie jako automatyczny syst. namierzania :o )
W Grozie czy w SVD mam noktowizje...też ni chu chu nie ma nic w celowniku. Jest tylko ta niby lepsza ziarnistość (żółć w celowniku) w obydwu broniach. Trzeba to jakoś włączyć czy co ? Bo nie czaje takto po co te ulepszenia.
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: BROŃ wszystko o broni, gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez GunHead w 05 Gru 2009, 16:36

Kolega ta termowizja to rzeczywiście automatyczny system namierzania, ponieważ zaznacza ci żywe cele znajdujące się w polu widzenia. Przydatne gdy chcemy szybko sprawdzić czy przed nami coś się nie czai w krzakach.
Awatar użytkownika
GunHead
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 14 Lis 2008, 23:11
Ostatnio był: 25 Cze 2010, 23:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: BROŃ wszystko o broni, gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez Polski zolnierz w 05 Gru 2009, 16:56

To bynajmniej dziwna ta termowizja bo w rzeczywistości to troszek inaczej chyba wygląda ;d. To chyba źle to nazwali.
A co do noktowizji, to poprawka- to nie było w SVD itp (w SVD działa poprawnie). To w hełmie to tego kombinezony specnazu, ten noktowizor 3 generacji...nie wime wygląda jak noktowizor 2 generacji. Nie zauważyłem, żadnej zmiany. Bynajmniej wydawało mi się, ze to będzie jak w poprzednich częściach, ten... "niebieski" notkowizor. To tak ma być, czy jakiś bug. Bo inaczej nie opłaca się zbytnio wydawać kasy na niego.
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: BROŃ wszystko o broni, gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez asperii w 05 Gru 2009, 19:19

Zużywanie się broni rzeczywiście za szybkie, choć niedawno na próbę sobie spróbowałem rozjechać całkiem FN2000 i dopiero gdy miał <40% "życia" zacinał się tak, jak w CS Abakan z 90% "życia". To na plus, choć niestety szybkie zużywanie się to duże koszty i nieraz jeden znaleziony artefakt (z tych słabszych oczywiście) jest w stanie ledwie pokryć koszty napraw sprzętu.

Zjechanie FN to kwestia wystrzelenia około 1000 pestek.
Awatar użytkownika
asperii
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 16 Lis 2009, 00:54
Ostatnio był: 21 Gru 2009, 16:29
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: BROŃ wszystko o broni, gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez Gromitek w 05 Gru 2009, 23:53

Ostatnio porównywałem unikalną burzę z IL86 po zrobieniu wszystkich ulepszeń z 2 poziomu. Wg statystyk burza wymiata ale w realu nie jest już tak kolorowo. Niby ma lepszą obsługę / poręczność (wg kresek) ale celownik jest bardziej "rozjechany" niż u IL86 !!! W celności też nie zauważyłem takiej przewagi.

Wniosek - kreski kłamią !
Gromitek
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 29 Lis 2009, 20:01
Ostatnio był: 28 Sty 2013, 20:26
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Re: BROŃ wszystko o broni, gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez Polski zolnierz w 06 Gru 2009, 20:45

Znaczy wiesz, to jeszcze zależy. Bo jak się próje z Grozy ile wlezie, to nie dziwne. Groza ma większy odrzut. Po za tym, Groza, jeśli była robiona tak jak jest to w realu, to jest to broń typowo CQB. Znaczy się raczej na mały dystans. L85 jest zrobione już na większe troche odległości i jest lepiej przystosowana do celowania z kolimatorów/celowników. Groza jak sam po budowie możesz się skapnąć, to coś ala P90. Wchodzisz, pakujesz cały magazynek i przeciwnika nie ma.
W sumie to mnie dziwią bronie w grze. Jakoś tak całą ta paleta broni nie pasuje to Zony ;d.
LR 300 to raczej nie jest tania i łatwa w utrzymaniu broń, dlatego dziwi, że nie którzy samotni stalkerzy ją mają.
To samo L85, bynajmniej, nie jest to popularna broń, tym bardziej, że spotyka się ją głównie w armi "jej królewskiej mości"
FN2000-futurystyczna, skomplikowana giwera wśród biednych ukraińców w Zonie..hem
SVU-mało co o niej słyszałem, żeby była nawet masowo używana przez rosjan (predzej SVD i KVSK)
Po za tym, jak się słysało przez wszystkie 3 części, że większość stalkerów przyszła tu bez niczego, a u handlarzy co najwyżej dostaniemy MP5, AK74, Ak74U, to dziwi fakt, że znajdzie sie taki latający z L85 czy LR300 ;d. Chyba bardziej do tego klimatu pasowała by zamiast SVU (na zdjęci z tłumikiem, już w grze bez), jakaś strzelba myśliwska, SKS i co tam jeszcze dało by się za kiepściwą pensje stalkera ściągnąć z zagranicy
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: BROŃ wszystko o broni, gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez SzramaX w 07 Gru 2009, 21:23

Ale generalnie jest w grze tak, że samotni stalkerzy np. w Zatonie mają raczej AK lub AKS. Tylko naprawdę nieliczni mają LR-a, już częściej IL-a mają. LR-y najczęściej mają najemnicy i to jest też w sumie właściwe, bo oni przybyli do Zony już z wyposażeniem (czasem G36 mają). Czasem się trafi jakiś stalker czy to najemnik, samotnik czy bandyta, który będzie miał inną zabawkę jak np. Groza czy SIG, ale u mnie nie było to częste. Także według mnie uzbrojenie jest dopasowane w miarę do realiów gry. A co do dostępności lepszych broni u handlarzy to chyba mają jakieś swoje źródła zaopatrzenia, nie? :wink:
Polski żołnierzu, nie przesadzaj, że "FN wśród biednych stalkerów". Jest on jednak bardzo rzadką bronią. Ja w ogóle żadnego nie znalazłem. A propo poradźcie, gdzie tego FN-a znajdę. :D
Image
"Death solves all problems, no man, no problem"

Joseph Stalin
Awatar użytkownika
SzramaX
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 31 Lip 2009, 23:36
Ostatnio był: 23 Lut 2012, 16:29
Miejscowość: Prypeć - wschodnia dzielnica
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: BROŃ wszystko o broni, gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez Kabanow w 08 Gru 2009, 15:40

Polski zolnierz napisał(a):To bynajmniej dziwna ta termowizja bo w rzeczywistości to troszek inaczej chyba wygląda ;d. To chyba źle to nazwali.


Ano. Źle nazwali, ale w opisie widać, że chodzi o "system namierzania celów".

Bynajmniej wydawało mi się, ze to będzie jak w poprzednich częściach, ten... "niebieski" notkowizor. To tak ma być, czy jakiś bug. Bo inaczej nie opłaca się zbytnio wydawać kasy na niego.


Tak ma być. Noktowizor III generacji daje po prostu lepszy kontrast. Czy się opłaca? W sumie tak, bo w momencie, gdy mamy możliwość jego zainstalowania, te parę tysięcy to dla Diegtariowa fistaszki.


W grze jest też chyba pewien bug związany z celownikami. Kiedy używany noktowizora, przy celowaniu z WSS (Wintara) noktowizor się wyłącza (za to jest niktowizyjna modyfikacja celownika), ale nie dzieje się tak przy celowaniu z SWD i SWU. Też tak mieliście?

Swoją drogą, też się zgodzę, że z Grozą przesadzili, chociaż nie wiem, w jaki sposób gra modeluje balistykę. Amunicja SP-5/SP-6 ma niską energię wylotową, ale powoli ją traci, więc broń powinna być średnio skuteczna na krótkim dystansie, ale równie skuteczna na średnio-dalekim. Ale nie ma co narzekać, bo spory podrzut i utrudnione celowanie dobrze balansuje tę przewagę. W końcu to strzelanka RPG, nie symulator żołnierza.

A co preferowanej broni, to sam preferuję Wintorieza na dalsze dystanse (może i SWU jest lepszy, ale WSS daje mi więcej frajdy), a na krótkie dystanse - strzelby automatyczne, czyli SPAS albo Striker, koniecznie z amunicją śrutową. Jakoś wygodniej walczyło mi się z ruchliwymi przeciwnikami (zwłaszcza ze snorkami i hordami psów).

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kabanow
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 07 Gru 2009, 21:45
Ostatnio był: 25 Sie 2011, 03:25
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: BROŃ wszystko o broni, gdzie znaleźć, jak ulepszyć

Postprzez Polski zolnierz w 08 Gru 2009, 15:53

He, to fajnie wiedzieć, że miałem racje co do III generacji noktowizora, ale...u mnie nadal jest standardowy ;d.
Co do termowizji, to ja wiem, że pisze aut. syst. namierzania, no, ależ cholercia jasna, albo to albo to ;d.
To tak jakby napisali gdzieś, że nie wiem...gauss to laserowy szturmowy karabin dalekiego zasięgu :facepalm: .
A co do uzbrojenia, to ty to miałeś farta, że u ciebie tak mają ;d. Fakt w Zatonie jest w miare gites, ale już w Janowie u mnie latają tak:
Samotnicy: AK74, Abakan, L85, czesto LR300 i z trzy czy cztery razy trafili się goście z FN 2000(jeden nawet w kurtce, reszta w zwyklych kombinezonach. SIC!)
Bandyci: MP5, AK74, a reszta to w cholere strzelb. Sczególnie Winchesterów i SPAS'ów
Powinność: Ci to jacyś "bidni"... Abakany z lunetami, Grozy.
Wolność: SIG, AK74, L85, SVD

Także większość nie jest tak źle dopasowana, ale u mnie z Samotnikami to są jaj co nie miara. No jak zobaczyłem gościa w kurtce kota z FN 2000, to myślałem, że padne :P .
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości