Co, gdzie i jak ? - czyli fabuła i początek

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Co, gdzie i jak ? - czyli fabuła i początek

Postprzez Soldat w 13 Paź 2009, 16:07

Witam!
Powiedzcie mi od czego zacząć na samym początku i trochę dalej ?
Na pierwszej mapie mamy zaznaczone 3 porozrzucane śmigłowce do których dotarłem, przy okazji w jednym opuszczonym statku znajdują się grupy stalkerów. Tam u "barmana" wykonałem kilka misji ale jednak cały czas mam wrażenie, że robię misje poboczne i tylko latam po ZONIE bez większego sensu zabijając mutanty lub znajdując anomalie. Potem postanowiłem w statku zapłacić przewodnikowi te 3000 rubli za przejście na 2gą mapkę.
Po doprowadzeniu na 2gą mapkę tam na stacji kolejowej w kasie siedzi jakiś koleś, który tylko oferuje mi swoje przedmioty i inne rzeczy na sprzedać. Porozmawiać z nim się zbytnio nie da tylko "see lub bay" u innych stalkerów można oczywiście wykonać jakąś robotę, ale czy to wszytko składa się na główną fabułę ?
Nieco dalej jest wiadomo mechanik u którego też są różnie misje. W "piwniczce" gdzie są 2 rozwalone materace i można się wyspać też stoi jakiś koleś chyba przewodnik. Tylko co ? Dalej mam iść gdzieś gdzieś z przewodnikiem ?
Jeszcze w wierzy mamy jakiegoś gościa z vódkami z nim też nie da się gadać, więc postanowiłem dojść do tych porozrzucanych śmigłowców. Na razie doszedłem do 2ch, jeden w miejscu, gdzie było pole minowe a potem stado mutantów a drugi w fabryce jupiter, gdzie przy okazji zdobyłem 3 rodzaje dokumentów. Ostatnia niebieska aktówka spowodowała, że przyleźli wrogo nastawienie stalkerzy i tu jak na razie zatrzymałem swoja przygodę z grą.

W poprzednie części grałem i ogólnie bardzo lubię wszystkie części stalkera oraz temat Czarnobyla jak i wszelkie opuszczone miejsca, ale niestety w tej części chyba błądzę.

Czy ktoś jest w stanie jakoś ładnie streścić kolejność wykonywania misji w różnych miejscach i u różnych napotkanych stalkerów ? Oczywiście chodzi mi o główny watek.
Z góry dzięki i pozdrawiam :wink:

EDIT:
może na mapce by ktoś w kolejności zaznaczył co i jak ? Chociaż numerki tak by było wiadomo gdzie się kierować.
Soldat
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 05 Maj 2009, 14:23
Ostatnio był: 16 Paź 2009, 17:38
Frakcja: Wolność
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Co, gdzie i jak ? - czyli fabuła i początek

Postprzez GunHead w 13 Paź 2009, 22:51

Kolego ale po co się spieszyć, najlepsze w tej grze jest to że można chodzić, zbierać, zwiedzać, gadać i odkrywać nowe rzeczy. Jak będziesz brnął do przodu to skończysz grę i będziesz miał pewien niedosyt i może nawet będziesz narzekał że krótka albo coś takiego. Szperaj, rób kase, powiększaj kolekcje giwer a wątek sam będzie się toczył. To tylko moja rada. Każdy gra jak lubi....
Awatar użytkownika
GunHead
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 14 Lis 2008, 23:11
Ostatnio był: 25 Cze 2010, 23:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Co, gdzie i jak ? - czyli fabuła i początek

Postprzez rufin w 13 Paź 2009, 23:24

na żółto na mapie masz zaznaczone wątki fabularne które trzeba wykonać żeby "skończyć" grę, bo w zasadzie kończyć jej nie trzeba. Na szaro wątki poboczne/misje poboczne.
I zaglądaj do mapy, w lewym górnym masz aktualne zadania, i tam czytaj co/jak/gdzie.
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rufin
Stalker

Posty: 74
Dołączenie: 12 Lis 2005, 13:05
Ostatnio był: 21 Sie 2011, 02:50
Miejscowość: Rybnik
Kozaki: 0

Re: Co, gdzie i jak ? - czyli fabuła i początek

Postprzez Pryszczus w 13 Paź 2009, 23:49

Delektuj sie gra jak dobrym winem, a nie hop, siup, chlup w ten glupi dziob ^^
Awatar użytkownika
Pryszczus
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 12 Paź 2009, 13:25
Ostatnio był: 19 Lis 2009, 23:22
Miejscowość: Zywiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: Co, gdzie i jak ? - czyli fabuła i początek

Postprzez Soldat w 14 Paź 2009, 00:37

aa nie nie Panowie :) akurat lubie serie STALKER'ów tylko przyznam, ze w poprzednich częściach główny watek był zaznaczony konkretnie na mapce i wszytko sie jakoś toczyło sprawniej dla tego miałem chwile zwątpienia. Spieszyć się nie będę :wódka:
Soldat
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 05 Maj 2009, 14:23
Ostatnio był: 16 Paź 2009, 17:38
Frakcja: Wolność
Kozaki: 0

Re: Co, gdzie i jak ? - czyli fabuła i początek

Postprzez LolekBolek w 14 Paź 2009, 00:41

No i tu jest zaje*iście.
Silnik w końcu miodzio, 0 crashy, nie prowadzą nas jak po sznurku.

Już chyba z 15 razy poprzebiegałem mapki od 1 do 2 obie strony.
Szkoda tylko że nie mozna samemu z nich wychodzić...
Jak z tego bagna w CS.

Największy ból, że w końcu gra jest grywalna, kiedy wywalili cały Czarnobyl :/

Jak sądzicie, kroi się juz jakis mod?
LolekBolek
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 10 Cze 2008, 18:37
Ostatnio był: 02 Cze 2016, 17:03
Kozaki: 1

Re: Co, gdzie i jak ? - czyli fabuła i początek

Postprzez Czaro w 14 Paź 2009, 00:45

LolekBolek napisał(a):Jak sądzicie, kroi się juz jakis mod?

Zdecydowanie nie :wink:. Jeszcze za wcześnie, zawsze trzeba trochę odczekać po premierze. Poza tym nikt się nie chce wychylać, koniec końców w polsce jeszcze nie było premiery COP'a.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Co, gdzie i jak ? - czyli fabuła i początek

Postprzez LolekBolek w 14 Paź 2009, 00:55

pamiętam że kiedyś miałobyć do CS, od kogoś z naszych, usunięte część z SoC

A co do naszych, to widziałęm spolszczenie 0.2 xD
LolekBolek
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 10 Cze 2008, 18:37
Ostatnio był: 02 Cze 2016, 17:03
Kozaki: 1

Re: Co, gdzie i jak ? - czyli fabuła i początek

Postprzez KoweK w 14 Paź 2009, 01:48

Czaro16 napisał(a):
LolekBolek napisał(a):Jak sądzicie, kroi się juz jakis mod?

Zdecydowanie nie :wink:. Jeszcze za wcześnie, zawsze trzeba trochę odczekać po premierze. Poza tym nikt się nie chce wychylać, koniec końców w polsce jeszcze nie było premiery COP'a.

A właśnie, że się kroi! AMK 2.0. Więcej o modzie tutaj:
viewtopic.php?f=53&t=5828
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Co, gdzie i jak ? - czyli fabuła i początek

Postprzez Soldat w 16 Paź 2009, 17:29

Nie chciałem robić nowego tematu, więc tu opiszę.

Dotarłem do Prypeci przez podziemia lecz niestety Zulu i pilot z bazy naukowców nie przeżyli podziemnego przejścia :(
Gdy dotarłem do Prypeci wykonałem chyba wszystkie misje w bazie wojska, tzn zdobyłem przy szpitalu ten "super-karabin", z którego strzelał jeden z monolitowców na dachu. W kolejnej misji trzeba było dostać sie do budynku, w którym byli monolitowcy modlący się do zrekonstruowanego monolitu ze śmieci. W tej misji uczestniczyło dwóch gości, którzy też zginęli. Od tego momentu dalej nie wiem co zrobić na mapce nic nie ma w bazie wojskowej wszystkie postacie obszedłem i nikt nic nie ma do zaoferowania. Postanowiłem powrócić do 2ej mapki na stacje kolejową tam dałem zaległe dokumenty znalezione w Jupiterze jakiemuś gościowi... we wierzy wiadomo nikogo nie ma Zulu nie żyje tak samo w bunkrze naukowców pilota nie ma. Jeszcze pamiętam przed przejściem do Prypeci na mapce był zaznaczony żółty punkt z ostatnim rozbitym smigłowcem ale gdy dotarłem do Prypeci ten punkt zniknął.
Ogólnie dalej nie wiem co i jak. Czy mam się wrócić do Prypeci i po prostu szukać samemu "czegoś" ?
Soldat
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 05 Maj 2009, 14:23
Ostatnio był: 16 Paź 2009, 17:38
Frakcja: Wolność
Kozaki: 0

Re: Co, gdzie i jak ? - czyli fabuła i początek

Postprzez KoweK w 16 Paź 2009, 17:31

Idź do Zatonu i daj dla mechanika Działko Gaussa. Dalej będziesz wiedział, co robić. ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt08 oraz 7 gości