Wydajność a rozpakowana gamedata.

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Wydajność a rozpakowana gamedata.

Postprzez Poldzer w 13 Paź 2013, 18:00

Witam!
Mam pytanie, czy ktoś testował szybkość ładowania gry przy spakowanej i rozpakowanej gamedacie? Za odp. oczywiście :wódka:
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1015
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 14 Lip 2024, 16:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Reklamy Google

Re: Wydajność a rozpakowana gamedata.

Postprzez Pangia w 13 Paź 2013, 18:33

Podobno przy rozpakowanej gra się wolniej wczytuje. Czy to prawda - trudno powiedzieć. Może i coś w tym jest, ale raczej nie jest to znaczna strata, przynajmniej ja nie zaobserwowałem jakoś wyjątkowo wolniejszego ładowania gry (przy założeniu, że chodzi o raczej drobny modding - tu jakiś config, tam jakiś handlarz czy coś, bo jeśli chodzi o duże modyfikacje, to wtedy do sprawy należy podejść indywidualnie).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Wydajność a rozpakowana gamedata.

Postprzez Poldzer w 13 Paź 2013, 18:53

bez moddingu. Same wypakowanie.
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1015
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 14 Lip 2024, 16:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: Wydajność a rozpakowana gamedata.

Postprzez Pangia w 13 Paź 2013, 19:33

No to odpowiem pytaniem: czemu sam tego nie sprawdziłeś? :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Poldzer.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Wydajność a rozpakowana gamedata.

Postprzez Poldzer w 13 Paź 2013, 20:14

Znając mój sprzęt za długo by się zeszło... :-)
Awatar użytkownika
Poldzer
Legenda

Posty: 1015
Dołączenie: 02 Paź 2013, 17:17
Ostatnio był: 14 Lip 2024, 16:41
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 239

Re: Wydajność a rozpakowana gamedata.

Postprzez Pangia w 13 Paź 2013, 20:33

Rozpakowanie gamedaty najbardziej zależy (przynajmniej w moim wypadku) od… dysku - tak, tak - na moim starym WD Caviar SE rozpakowanie całego Zewu Prypeci trwało jakieś 6, może 7 minut, na aktualnym WD Caviar Blue czas spadł do 30 sekund (aż mnie zatkało, jak rozpakowywałem, bo myślałem, że program się wysypał albo coś :P). Nie wiem kompletnie, z czego to wynikło, bo ani jeden, ani drugi dysk wiele się od siebie nie różnią (w sensie że oba to są zwykłe jednotalerzowe HDD, żaden SSD, bo wg mnie dla przeciętnego zjadacza chleba szkoda na taki bajer pieniędzy).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Wydajność a rozpakowana gamedata.

Postprzez Kpuc w 13 Paź 2013, 20:38

Z moich obserwacji jeszcze jak miałem całość na dysku talerzowym to rozpakowana gamedata mocno przedłużała czas ładowania gry, normalnie koło ~20s z rozpakowaną ponad minute.

Możliwe że skasowanie paczek znacznie przyspiesza wczytywanie, bo gdy są to gra ładuje te same pliki 2 razy. W przypadku patchy (te poprawiane) ładuje i z 5 razy bo patch 6 to tylko mp.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 28 Wrz 2024, 12:41
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 35 gości