CoP + driver GPU = problem

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

CoP + driver GPU = problem

Postprzez Cromm Cruac w 13 Cze 2012, 12:06

Od czasu zainstalowania nowej płyty głównej mam następujący problem: gra działa przez jakiś czas (5-10min, czasem dłużej) po czym następuje chwilowa zwiecha, ekran robi się czarny, pokazuje się pasek Windows Explorera i wyskakuje info o tym, że driver grafiki przestał działać i został zrestartowany. Jednocześnie gra się odwiesza tzn. słychać odgłosy ale nic nie widać i nie da się do niej wrócić ani jej zamknąć. Pozostaje jedynie zkillować proces w Task Managerze.
Mało tego, jeśli uruchomię grę ponownie bez restartu systemu to kolejna taka sytuacja skutkuje totalną zwiechą windy.

Myślałem, że może grafa mi nie wyrabia po zainstalowaniu tych wszystkich bajerów, które stworzyłem (AF3, AN3) ale to nie to. Na wanilli też się wychaszcza.

Piszę bo już nie wiem, co robić. Winda po instalacji płyty jest oczywiście postawiona od nowa, wszystkie drivery płyty, grafy, DX etc. nowe i zapdejtowane.

Dodam jeszcze, że inne gry chodzą be problemu i takiego czegoś nie zaobserwowałem. Nie jestem pewien czy dzieje się tak tylko w DX10 czy także w DX9 (chwilę pograłem ale się to nie zdarzyło)

Moja konfiguracja:
MoBo: MSI P67A-GD53 (B3) P67 Socket 1155 8 Channel Audio ATX
CPU: Intel Core i5 2550K 3.4GHz Socker 1155 6MB Cache
RAM: Crucial 8GB (2x4GB) DDR3 1600Mhz Ballistix Sport Memory Kit CL9 (9-9-9-24) 1.5V
GPU: Inno3D nVidia GTX 295 (2x 896 MB)
System: Windows 7 Ultimate x64
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Reklamy Google

Re: CoP + driver GPU = problem

Postprzez Soviet w 13 Cze 2012, 12:59

Zapewne jest to wina hardware. Docisnąłeś dobrze kartę przy montowaniu nowej płyty?
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: CoP + driver GPU = problem

Postprzez Cromm Cruac w 13 Cze 2012, 13:15

Docisnąłem, docisnąłem :)
Rzecz w tym, że to się dzieje tylko w CoP-ie. Inne gry chodzą bez problemu :/
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: CoP + driver GPU = problem

Postprzez r_populik w 13 Cze 2012, 13:31

Ja miałem podobne kłopoty i u mnie była to wina Windows 7. Za cholerę nie chciał w mojej konfiguracji sprzętowej (e8200, abit ip35, gtx460) działać pod tym systemem Stalker. U mnie objawiało sięto różnie - wywalało BSOD, jakieś artefakty, zrąbane kolory. Po powrocie do XP wszelkie problemy zniknęły.
Awatar użytkownika
r_populik
Modder

Posty: 789
Dołączenie: 26 Mar 2010, 12:45
Ostatnio był: 29 Wrz 2022, 22:03
Miejscowość: okolice stolicy
Kozaki: 263

Re: CoP + driver GPU = problem

Postprzez Sivert w 13 Cze 2012, 13:44

Czy nie jest tak, że w CoPie temperatura karty jest wyższa, niż przy innych grach? Czy czas wystąpienia problemu zależy od stylu gry/terenów, po których się przemieszczasz?
Proponuję zainstalować HWMonitor i sprawdzić, czy błąd nie występuje przy tej samej temperaturze (HWM rejestruje t max). Możesz też na początek zacząć od takiego testu: w pierwszej próbie załaduj grę i mierz czas do wywalenia, jednak nie przemieszczaj postaci etc., w drugiej próbie (odpal komputer następnego dnia albo po kilku godzinach, żeby warunki były podobne) intensywnie poruszaj się po mapie, najlepiej w okolicach wody lub czegoś, co rozgrzewa kartę, mierz czas. Miej przy tym koniecznie odpalony HWM, żeby wiedzieć, jakie były temperatury maksymalne. Wtedy powinniśmy dowiedzieć się, co to za ustrojstwo.
Sivert
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 05 Cze 2012, 13:24
Ostatnio był: 11 Gru 2018, 22:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 29

Re: CoP + driver GPU = problem

Postprzez MatrixSTR w 13 Cze 2012, 13:51

Miałem podobnie po wymianie karty i płyty głównej na mocniejszą. W Zewie wywalały się sterowniki, lub wyskakiwały artefakty, natomiast w innych grach (Crisis, Metro) wszystko było w porządku. Problem znikł po wymianie zasilacza na mocniejszy.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: CoP + driver GPU = problem

Postprzez Cromm Cruac w 13 Cze 2012, 14:17

Hmmm... zasilacz jest funkel nówka 850W. Wg tego kalkulatora teoretycznie powinien wystarczyć (wyszło, że potrzebuję 550W) ale może, może...
Obadam jeszcze te temperatury
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 18:55
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 30 gości