Zbyt słaby odgłos stóp naszego bohatera...

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Zbyt słaby odgłos stóp naszego bohatera...

Postprzez bumbumo w 20 Lis 2011, 16:22

Witam,

Dopiero właściwie co zaczynam przygodę ze S.T.A.L.K.E.R.'em Zew Prypeci (mam za sobą kilka godzin gry). Wcześniej póbowałem kontaktu z tą serią poprzez Cień Czernobyla, ale dopiero ta ostatnia część mnie przekonała i wciągnęła na całego...Jedną z rzeczy kórej mi ciut brakuje jest niezwykle cichy odgłos chodzących stóp naszego bohatera, i w tej właśnie sprawie do Was doświadczenieni stalkerowicze piszę i się zapytuję - czy jest jakiś "dzwiękowy" mod, który zwiększy odgłos dźwięku stóp o podłoże? Widziałem kilka modyfikacji w internecie, ale niestety są to pliki ogólne, które polepszają nie tylko dzwięk, ale też i grafikę, a na to nie mogę sobie pozwolić, gdyż mój komputer nie "ciągnie" gry w najwyższych ustawieniach graficznych, tak więc gdybym zainstalował taki całościowy mod, to bym zapewne w ogóle nie pograł :wink:

Tak więc wracając do sedna - macie może jakieś pomysły by zwiększyć natężenie odgłosu stóp naszej postaci? Jakiś mały modzik Wam znany w tej sprawie, a może wystarczyłaby zmiana configu or something?

Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.

Uwagi moderatora:

Zły dział, przenoszę. - Wheeljack
bumbumo
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 20 Lis 2011, 16:11
Ostatnio był: 04 Gru 2011, 01:47
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Zbyt słaby odgłos stóp naszego bohatera...

Postprzez Sarmata w 20 Lis 2011, 16:35

Nie lepiej podgłośnić? ;)
Awatar użytkownika
Sarmata
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 24 Lip 2011, 14:18
Ostatnio był: 26 Maj 2022, 04:28
Miejscowość: Paraguay
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 24

Re: Zbyt słaby odgłos stóp naszego bohatera...

Postprzez bumbumo w 20 Lis 2011, 16:48

Ba, nawet jak podgłośnię, to dźwięk stóp jest zagłuszany przez odgłosy atmosferyczne itp...Nic to po prostu nie daje, a chodząc z tak cichym odgłosem stóp czuję się jakbym chodził na paluszkach, albo sunął po szynach...
bumbumo
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 20 Lis 2011, 16:11
Ostatnio był: 04 Gru 2011, 01:47
Kozaki: 0

Re: Zbyt słaby odgłos stóp naszego bohatera...

Postprzez djcycu w 20 Lis 2011, 17:58

U mnie tam słychać to dosyć wyraźnie więc nie wiem czemu u ciebie wydaje się to takie ciche. Jedynym możliwym zabiegiem było by podgłośnienie każdego dźwięku z osobna i zrobienie z tego moda ale takowego nigdzie chyba nie znajdziesz i musiał byś zrobić to sam.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Zbyt słaby odgłos stóp naszego bohatera...

Postprzez bumbumo w 20 Lis 2011, 19:49

Pewnie chęci bym miał by się za to wziąć, pytanie tylko jak to zrobić :-/
bumbumo
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 20 Lis 2011, 16:11
Ostatnio był: 04 Gru 2011, 01:47
Kozaki: 0

Re: Zbyt słaby odgłos stóp naszego bohatera...

Postprzez Woland w 20 Lis 2011, 20:16

Modów raczej na to nie ma, chyba nikt na to uwagi nie zwraca. Dobra- wykluczone głośniejsze ustawienie głośników. A głośniki dać mocniej ale zmniejszyć odgłosy tła? Chyba o ile mi wiadomo da się regulować dźwięk otoczenia, dźwięk czegoś tam i jeszcze tam czegoś w menu?
Jak ci tak zależy spróbuj tego. Ale to nie jest istotny problem- radzę się nie przejmować i grać dalej mimo to. Albo zagrać Stalker Cień Czarnobyla lub Czyste Niebo bez żadnego patcha. Szybko uznasz że tak w sumie to nawet fajny jest ten cichy krok majora... :P
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Zbyt słaby odgłos stóp naszego bohatera...

Postprzez bumbumo w 20 Lis 2011, 20:47

Właściwości graficzne są tak rozbudowane, że aż mi kopara opadła od tylu mnogości opcji - bez problemu można tę grę dopasować do każdego kilkuletniego nawet kompa. Natomiast opcje dźwięku są dla przeciwności bardzo ubogie - jest całość dla efektów dźwiękowych oraz głośność muzyki. Nie ma rozbicia tychże opcji na głośność otoczenia czy głośności dialogów. A szkoda.
bumbumo
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 20 Lis 2011, 16:11
Ostatnio był: 04 Gru 2011, 01:47
Kozaki: 0

Re: Zbyt słaby odgłos stóp naszego bohatera...

Postprzez djcycu w 20 Lis 2011, 20:53

bumbumo napisał(a):Pewnie chęci bym miał by się za to wziąć, pytanie tylko jak to zrobić :-/

Wypakuj gamedatę:
http://mod.stalker.pl/index.php?title=W ... 5%9Bci_gry

Odszukaj potem folder:
Kod: Zaznacz wszystko
 gamedata\sounds\material\actor\step

Tam wewnątrz będzie troszkę pliczków które musisz potraktować stosownym programem do obróbki audio no i troszkę je podgłośnić dodając trochę więcej dB.

Potem pousuwaj wszystko z gamedaty oprócz folderka który edytowałeś aby sobie zaoszczędzić miejsca na dysku no i potem wejdź w plik:
Kod: Zaznacz wszystko
fsgame.ltx

Znajduje się on w głównym folderze gry i w linijce gamedata zapisz wszędzie tam gdzie masz false na true i będzie grało :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Zbyt słaby odgłos stóp naszego bohatera...

Postprzez bumbumo w 21 Lis 2011, 10:48

O proszę, bardzo ładnie mi wytłumaczyłeś, spróbuję! :D Rozumiem że ten programik do wypakowania będzie działał jednak nie tylko z Cieniem Czernobyla tak jak jest napisane, ale i z Zewem Prypeci?
bumbumo
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 20 Lis 2011, 16:11
Ostatnio był: 04 Gru 2011, 01:47
Kozaki: 0

Re: Zbyt słaby odgłos stóp naszego bohatera...

Postprzez djcycu w 21 Lis 2011, 18:08

Tam są rozpisane wszystkie wersje :) Tak że poczytaj całość co ci podesłałem w linku i będziesz wiedział co robić :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości