Jaki mod? Pomóżcie zagubionemu.

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Jaki mod? Pomóżcie zagubionemu.

Postprzez Nauzicaa w 11 Cze 2011, 09:14

Dopiero co ukończyłem CoP, nieco wcześniej CS. W SoC jeszcze w ogóle nie grałem i właśnie się do tego przymierzam. Jak dotąd grałem w podstawowe wersje z łatkami, ale zaglądając na róże fora (tu, na GSC itd.) o modach człowiekowi ślinka cieknie, gdy czyta opis i widzi screeny. I tu mam poważny problem - jako świeży rekrut w świecie STALKERA po prostu tego wszystkiego nie ogarniam. Modów jest zatrzęsienie, nie zawsze do końca jasne i konkretne są opisy wprowadzanych przez nie zmian, trudno zorientować się czy i co jest z czym kompatybilne. Stąd moja prośba o pomoc w wyborze modu lub ich kompilacji i 2 pytania:

1) Kolejny raz chciałbym zagrać w już zmodowane CoP. Zależy mi na modzie, który poprawiłby tekstury, klimat, pogodę, w ogóle geografię (plus jakieś nowinki w rodzaju kwaśne deszcze itp.), może dodał jakieś usprawnienia w interface (bardziej funkcjonalne celowniki itp.). Do tego przydałoby się "urealistycznienie" rozgrywki - mądrzejsi przeciwnicy, mniejszy udźwig, zmodowane statystyki broni, obrażeń, może słabsza widoczność w nocy itp. Generalnie, szukam jakiejś kompilacji, która czyni grę bardziej klimatyczną, trudniejszą (w sensie konieczności skradania się, uważnej obserwacji terenu, krótkich i zabójczych starć) bez większego mieszania w fabule. Wszelkie dodatkowe questy, wątki itd. chętnie bym widział, ale tylko naprawdę dopracowane i nie wywracające całej fabuły do góry nogami. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie co do wyboru takiego moda lub modów w oparciu o Wasze doświadczenia (o ile w wypadku większej liczby będą kompatybilne).

2) To samo pytanie i prośba dotyczące SoC. W pierwszą część w ogóle nie grałem, więc przede wszystkim zależy mi na modach, które podkręcają jakość grafiki, poprawiają jakieś elementy interface'u, likwidują jakieś uciążliwe błędy, których nie wyeliminowały łatki itp. Z drugiej strony, czytałem o Oblivion Lost, widziałem stronę projektu Alpha itd. Trochę trudno się w tym wszystkim zorientować. Ale może zamiast grać w "podstawkę" SoC powinienem od razu zagrać z jakimś dużym modem fabularnym? Czy jest jakiś dobry do SoC, który trzyma oryginalny klimat STALKERA i raczej poprawia czy dodaje nowe rzeczy do głównej fabuły niż ją całkowicie zmienia?

Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Nauzicaa
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 11 Cze 2011, 08:28
Ostatnio był: 11 Cze 2011, 10:42
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Jaki mod? Pomóżcie zagubionemu.

Postprzez WheeljackSPW w 11 Cze 2011, 09:21

Zależy mi na modzie, który poprawiłby tekstury, klimat, pogodę

viewtopic.php?f=77&t=7584
viewtopic.php?f=77&t=8660

Co do ShoCa to tu powinieneś znaleźć coś dla siebie. :)
viewtopic.php?f=49&t=4700
Awatar użytkownika
WheeljackSPW
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 10:41
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Jaki mod? Pomóżcie zagubionemu.

Postprzez czarny_1988 w 11 Cze 2011, 10:33

CoP - Jeśli nie chcesz ingerencji w fabułę to polecam dwa mody, "I Work Alone" i "Call of Pripyat Complete" oba tematy znajdziesz na forum.
ShoC - Tu bym polecił "STALKER Complete 2009" i "Autumn Aurora"

Tu masz kilka filmików:
:

Call of Pripyat Complete

I Work Alone

Autumn Aurora


A tu linki do tematów:
Call of Pripyat Complete
http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=77&t=9459
I Work Alone
http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=77&t=14000
Stalker Complete 2009
http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=49&t=4886
Autumn Aurora
http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=49&t=14123
Awatar użytkownika
czarny_1988
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 14 Wrz 2009, 21:40
Ostatnio był: 27 Sty 2012, 14:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 3


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości