Beryl 5M CoP - problemy z modyfikacją.

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Beryl 5M CoP - problemy z modyfikacją.

Postprzez Hssiss w 11 Maj 2011, 21:07

Pytanie jest bardzo proste:
Co jest do cholery?
ImageImageImage

Wersja Gry 1.6.02

Czy ktoś się już z tym spotkał?

Z góry uprzedzę kiepskie porady:
Kardan już nie pije i ma wszystkie narzędzia.
Azot ma wszystkie narzędzia.
Mam osiągnięcia Pionier i Asystent (Tym samym Nowikow ma wszystkie dane)
Przy "wyblakłych" modyfikacjach pojawia się stosowny komunikat, o braku narzędzi, kasy, wódki czy poprzednich modyfikacji. A u mnie "Technik nie może wykonać tej modyfikacji".
Ostatnio edytowany przez Hssiss 12 Maj 2011, 21:50, edytowano w sumie 6 razy
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Reklamy Google

Re: Beryl 5M CoP - problemy z modyfikacją.

Postprzez Pilot w 12 Maj 2011, 07:01

A zrobiłeś u naukowców wszystkie misje? Jeżeli u nowikowa ci pisze ''technik potrzebuje dodatkowych informacji''
to znaczy ze czegoś nie zrobiłeś u naukowców.

P.S jedni potrafią jakąś modyfikacje inni nie np. Azot nie umie wmontować serwomotorów(czy jakoś tak) do exo
a z kolei Kardan nie może wbudować skanera podczerwieni do hełmu taktycznego a obaj nie potrafią jakiejś ochronnej przed anomaliami modyfikacji a Nowikow po misjach u naukowców może.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Beryl 5M CoP - problemy z modyfikacją.

Postprzez Hssiss w 12 Maj 2011, 08:59

Ja nie wymagam serwomotorów do Beryla, czy czujnika podczerwieni tylko dodatkowego pojemnika na artefakty. A taką modyfikację powinni wykonywać obaj panowie.
Nie byłeś pomocny.
:

Image
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Beryl 5M CoP - problemy z modyfikacją.

Postprzez djcycu w 12 Maj 2011, 11:02

Ale dobrze ci powiedział... Podał ci przykład że nie da się czegoś u kogoś zamontować więc musisz robić kolejne misje i sprawdzać u mechaników czy w końcu podejmą się tego.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Beryl 5M CoP - problemy z modyfikacją.

Postprzez Hssiss w 12 Maj 2011, 13:13

Djcycu powiedz: Których informacji nie przyjąłeś do wiadomości?
Dostarczenia WSZYSTKICH narzędzi obu Technikom, czy wykonaniu WSZYSTKICH zleceń u naukowców?
To jest, do cholery modyfikacja "dodatkowy pojemnik na artefakty"! Nowikow nie zajmuje się instalowaniem takich rzeczy, on jest od filtrów i osłon więc nie (gadajcie głupot), że do instalacji tego elementu są potrzebne jakieś "dane" czy misje.

Ta modyfikacja powinna wymagać jedynie narzędzi do kalibracji i wódki, jeśli to Kardan ją instaluje i jeszcze nie widział Obiektu 62.
I żeby uprzedzić kolejne próby oświecenia mojej osoby:
Azot instaluje wszystko z wyjątkiem filtrów/osłon (sprzętu do ochrony przed anomaliami) trzeciego poziomu i serwomotorów.
Kardan instaluje wszystko z wyjątkiem filtrów/osłon (sprzętu do ochrony przed anomaliami) trzeciego poziomu i czujnika podczerwieni.
Nowikow zajmuje się każdym typem osłon/filtrów. (Wyjątki - mały duperel w CS-3, chroniący przed aktywnością psioniczną - to mogą zainstalować Kardan lub Azot i dwie-trzy modyfikacje niższych rzędów)

Poza tym, czy wy w ogóle zerknęliście na te miniaturki? Gdyby brakowało danych moglibyście przeczytać o tym, właśnie po to zaznaczyłem modyfikację, by każdy mógł zobaczyć powód problemu.
(Dla nieobeznanych służę informacją - ten tekst na czerwono)
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Beryl 5M CoP - problemy z modyfikacją.

Postprzez kubekpop w 12 Maj 2011, 15:59

Najprostszym sposobem na to jest ta modyfikacja ( ulepszanie bez narzędzi ). viewtopic.php?f=77&t=6945 Dzięki tej modyfikacji..., a zresztą, nazwa mówi sama za siebie - tyle że oprócz tego, możesz też zainstalować np. bieg w Egzo u Azota itp., więc ten pojemnik też będziesz mógł. Ten mod zmienia też zoom w celownikach, więc jeśli tego nie będziesz chciał, to skopiuj sobie do gamedaty tylko /gamedata/configs/misc/stalkers_upgrade_info.ltx

Za ten post kubekpop otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Hssiss.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: Beryl 5M CoP - problemy z modyfikacją.

Postprzez Pilot w 12 Maj 2011, 16:50

Może spróbuj kupić innego beryla. Jeśli to nie pomoże to nie wiem.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Beryl 5M CoP - problemy z modyfikacją.

Postprzez kolokolo98 w 12 Maj 2011, 17:34

Hssiss napisał(a):Djcycu powiedz: Których informacji nie przyjąłeś do wiadomości?
Dostarczenia WSZYSTKICH narzędzi obu Technikom, czy wykonaniu WSZYSTKICH zleceń u naukowców?
To jest, do cholery modyfikacja "dodatkowy pojemnik na artefakty"! Nowikow nie zajmuje się instalowaniem takich rzeczy, on jest od filtrów i osłon więc nie (gadajcie głupot), że do instalacji tego elementu są potrzebne jakieś "dane" czy misje.

Ta modyfikacja powinna wymagać jedynie narzędzi do kalibracji i wódki, jeśli to Kardan ją instaluje i jeszcze nie widział Obiektu 62.
I żeby uprzedzić kolejne próby oświecenia mojej osoby:
Azot instaluje wszystko z wyjątkiem filtrów/osłon (sprzętu do ochrony przed anomaliami) trzeciego poziomu i serwomotorów.
Kardan instaluje wszystko z wyjątkiem filtrów/osłon (sprzętu do ochrony przed anomaliami) trzeciego poziomu i czujnika podczerwieni.
Nowikow zajmuje się każdym typem osłon/filtrów. (Wyjątki - mały duperel w CS-3, chroniący przed aktywnością psioniczną - to mogą zainstalować Kardan lub Azot i dwie-trzy modyfikacje niższych rzędów)

Poza tym, czy wy w ogóle zerknęliście na te miniaturki? Gdyby brakowało danych moglibyście przeczytać o tym, właśnie po to zaznaczyłem modyfikację, by każdy mógł zobaczyć powód problemu.
(Dla nieobeznanych służę informacją - ten tekst na czerwono)


Ale djcycowi chodziło raczej o poradę Pilota...

To najpewniej jakiś bug, może kup innego Beryla jw. jest napisane.
Image
"Today I didn't even have to use my AK
I gotta say it was a good day"
Awatar użytkownika
kolokolo98
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 08 Mar 2011, 18:34
Ostatnio był: 22 Kwi 2018, 18:14
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Re: Beryl 5M CoP - problemy z modyfikacją.

Postprzez Hssiss w 12 Maj 2011, 21:04

Wyjaśnię wam sprawę na przykładzie paczki spleśniałych sucharków, bo widocznie inaczej się nie da.
Mamy spleśniałą paczkę sucharków.
Ile byśmy sucharków z niej nie wyciągali, każdy będzie spleśniały.
Tak samo jest z programami. Jeśli w pliku przedmiotu znajduje się błędne polecenie lub skrypt efekt końcowy komendy/polecenia, również będzie "wybrakowany". Tak więc "Kupowanie innego Beryla" jest z góry skazane na ten sam efekt. Myślicie, że każdy beryl kupiony u handlarza jest inny, unikalny, ma własny numer seryjny? No to z całym szacunkiem niezłe z was naiwniaki.
Teoretycznie, gdyby mieć dość kasy i duuużo czasu moglibyśmy kupić nieskończenie wiele beryli. I co? Gra ma nieskończenie wiele takich kombinezonów w bebechach? Nie, ma tylko jeden który jest stale powielany na potrzeby gracza.

Kolokolo98 - nie baw się w adwokata, bo nie wiem jak Ty, ale ja nie lubię, gdy ktoś się wypowiada w moim imieniu, nie uzgadniając tego ze mną. A wiem, że tego "oficjalnego oświadczenia" z Djcyc'em nie uzgodniłeś. Słowo "raczej" jest tu kluczem.

Kubekpop - dziękuję za poradę zobaczymy czy zadziała.

Jeśli ktoś ma jakieś inne uwagi chętnie go wysłucham, zwłaszcza jeśli potwierdzi, że jest to błąd "stały" (taki jak np. błędy z czujnikami czy anomaliami, które nie produkują artefaktów) i u niego też się to zdarza na czystej (bez modów) wersji gry.

Niech was nie zwiedzie ostry ton niektórych wypowiedzi, jestem normalnie miłym facetem, tylko bugi w S.T.A.L.K.E.R.ze mnie frustrują.
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Beryl 5M CoP - problemy z modyfikacją.

Postprzez Krzysu_Pl w 12 Maj 2011, 21:41

To teraz was zagaszę, mistrzowie.
W Stalkerze CS było napisane, w kombinezonach wojskowych nie można montować
pojemnika na artefakty. Jako że zmiany w configu CS i COP są niewielkie,
nie ma możliwości montowania pojemnika na artefakty. W COP dawno nie grałem, ale pod opisem kombinezonu powinno pisać: "nie można zamontować pojemnika na artefakty". I nic nie zrobisz.

A tak na przyszłość, podałbyś informację, jakiego masz patch'a.

EDIT: Brzmi idiotycznie, bo padam z nóg. A co do kombinezonu... zauważyłeś że rozwój kombinezonów jest podobny?
Może config tego kombinezony powstał z innego? Nie wiem, i raczej, nie ma sensu się upierać przy modyfikacji
która nie edytuje osiągów, a jak tak bardzoo(ooo) musisz mieć jeszcze ten 1/2 sloty na artefakt, to podeślij mi
tego configa, to spróbuję tobie go zeedytować.
Ostatnio edytowany przez Krzysu_Pl 13 Maj 2011, 17:57, edytowano w sumie 2 razy

Za ten post Krzysu_Pl otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive mateszew, Hssiss.
Awatar użytkownika
Krzysu_Pl
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 05 Maj 2010, 19:23
Ostatnio był: 24 Kwi 2022, 21:40
Ulubiona broń: RGD-5 Grenade
Kozaki: 81

Re: Beryl 5M CoP - problemy z modyfikacją.

Postprzez Hssiss w 12 Maj 2011, 21:49

Czytałeś w ogóle pierwszy post? Sprawdziłeś jaki magiczny obrazek kryje się pod miniaturkami?
Czemu w zatem w Bułacie instalacja pojemników jest możliwa? Czemu w ogóle taka opcja Berylu jest widoczna?
Nie lepsze było rozwiązanie jak w przypadku kombinezonów Powinności?

Ale może faktycznie w tym jest metoda.
Wychodzi na to (idąc tym tokiem rozumowania), że kombinezon wraz z "drzewkiem rozwoju" został skopiowany z CS, dodano nową opcję, ale przez jakieś niedopatrzenie nie wpisano, który technik jest odpowiedzialny za instalację, lub sama modyfikacja ma buga z innych powodów. Hm... Daje do myślenia. (Brzmi jak spiskowa teoria dziejów, ale jak nie sprawdzę, to się nie dowiem)

Zaraz zedytuję pierwszy post i podam wersję.
A i jeszcze jedno, nie grałem w CS, nie wiem jak wygląda rozwój modyfikacji kombinezonów.
Ponad to dodam, że nie czuję się zgaszony.
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Re: Beryl 5M CoP - problemy z modyfikacją.

Postprzez kolokolo98 w 13 Maj 2011, 17:16

Hssiss napisał(a):Kolokolo98 - nie baw się w adwokata, bo nie wiem jak Ty, ale ja nie lubię, gdy ktoś się wypowiada w moim imieniu, nie uzgadniając tego ze mną. A wiem, że tego "oficjalnego oświadczenia" z Djcyc'em nie uzgodniłeś. Słowo "raczej" jest tu kluczem.

Nie o to mi chodziło, ale nieważne, cofem swe zdania.

Używam Beryla i mam dodatkowy pojemnik na artefakty.Nie chciało mi się przynosić narzędzi, więc używam tego modu viewtopic.php?f=77&t=6945. Spróbuj, może się uda.
<script src='http://imageshack.us/shareable/?i=ssmichal051311170744jup.jpg&s=593&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Image</noscript>
Image
"Today I didn't even have to use my AK
I gotta say it was a good day"

Za ten post kolokolo98 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Hssiss.
Awatar użytkownika
kolokolo98
Tropiciel

Posty: 267
Dołączenie: 08 Mar 2011, 18:34
Ostatnio był: 22 Kwi 2018, 18:14
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości