Latarki, noktowizory

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Latarki, noktowizory

Postprzez Svarog w 22 Sty 2011, 16:31

Od Cienia Czernobyla, dla własnego wczucia używam latarki i noktowizora tak, jakby gra była realistyczna. Czyli jeśli się nocą skradam - latarka obowiązkowo wyłączona. Próbuje zdjąć typa na dystans - latarka wyłączona, konieczny noktowizor. Biegnę na typów "na hura" - latarka włączona, w końcu tylko ich oślepię. Jak niechcący błysnę latarką, gaszę i zmieniam pozycję.

Ale z tego co wiem silnik gry chyba w ogóle nie rozróżnia użycia latarek ani noktowizorów. Przeciwnicy widzą tak samo dobrze w dzień i w nocy. Moja latarka nie robi im różnicy. Ich własne tak samo. Serio tak jest? Gdzieś czytałem, że nawet modami tego nie mogli poprawić. Jak dla mnie to straszna lipa, liczę że w S2 to poprawią. A póki co, jeśli się gra udając, że tego problemu nie ma - klimat jest :) Zawsze można sobie wytłumaczyć, że gościu który do mnie wygarnął w egipskich ciemnościach na pewno miał noktowizor :) A typ na którego wpadłem z latarką nie strzelił do mnie dlatego, że moja latarka go oślepiła i był zdezorientowany :)

Czasem jak znajdę się gdzieś, gdzie przeciwnik ma sporą przewagę liczebną a mogę się schować w budynku - robię tak - wchodzę do środka, przyczajam się. Oni sobie tam łażą, ale sami do budynku nie wchodzą. Tak czy siak muszę wyjść. Ale wtedy trick jest taki. Staję w progu i pstrykam latarką. Wtedy czasem przychodzą. Pytanie tylko, czy reagują na światło czy raczej na pstryknięcie latarki. A może po prostu i tak by weszli. Nie wiem.

Ogólnie to na jakiej zasadzie przeciwnik wie gdzie jesteś? Na pewno widzi (chowanie się za obiektami działa), słyszy (skradanie działa). Światła latarki pewnie nie widzi. Ale dobrze jak ktoś potwierdzi, bo nie jestem do końca pewien. Miałem też wrażenie, że słyszy pisk noktowizora, ale też nie mam pewności. Czy słyszą przeładowywanie broni czy potrącanie przedmiotów?
Svarog
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 11 Gru 2009, 22:25
Ostatnio był: 15 Cze 2012, 14:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: Latarki, noktowizory

Postprzez LubieCycki w 22 Sty 2011, 16:43

Przeciwnik cie widzi... czuje zapachy... wie że masz mięcho w ekwipunku a jest głodny..

Za ten post LubieCycki otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Hssiss.
LubieCycki
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 22 Sty 2011, 16:29
Ostatnio był: 27 Sty 2011, 23:00
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 1

Re: Latarki, noktowizory

Postprzez Andrzeju w 22 Sty 2011, 17:46

W moim odczuciu latarka ma znaczenie. Wydaje mi się że z wyłączoną lepiej mi jest się skradać. A co do tego oślepienia to jakoś nie jestem przekonany :D Jakieś to takie przekolorowane ale może ma sens? Poczekajmy na opinię kogoś bardziej obeznanego ;)
| AMD Athlon II X2 240 2.8 >> 3.03 |
| MOBO Gigabyte M61PME-S2P |
| Gigabyte HD 4650 1GB DDR2 128 bit ATI OC //
| HDD Samsung 500GB |
| Realtek HD Audio Device |
| 3GB RAM DDR2 667MHz |
Andrzeju
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 21 Sty 2011, 01:26
Ostatnio był: 03 Kwi 2011, 21:05
Miejscowość: Anomalia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 4

Re: Latarki, noktowizory

Postprzez Wentix w 22 Sty 2011, 22:22

Mówisz masz :E . U mnie jest tak: nawet jak się skradam z latarką, to zaczynają się "wiercić". Ale nigdy cię nie odwrócili. A co do podchodzenia, to mogą po prostu patrolować budynek, albo miejscówkę ( moim zdaniem lepiej wrzucić granaty :wink: )

edit: piski noktowizora nie wytwarzają pisków w otoczenie, tylko ty je słyszysz a reloady też są " głuche "
- możesz napierniczać im po oczach, a i tak nie oślepną
- Raczej latarki nie widzą, jak skradasz się od tyłu
S.T.A.L.K.E.R. to nie gra, to styl życia
Awatar użytkownika
Wentix
Stalker

Posty: 117
Dołączenie: 04 Sie 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Cze 2015, 22:28
Miejscowość: Brwinów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 11

Re: Latarki, noktowizory

Postprzez Piłat w 22 Sty 2011, 23:53

Z własnych obserwacji wnioskuję, że:

- Z całą pewnością przeciwnicy reagują na odgłos Twoich kroków. To pewne. Kiedy "czaisz" się na kucaka i wydajesz przy tym mniej dźwięków na 99% przeciwnik nie odwróci się nawet jak lufę karabinu wsadzisz mu do tyłka.

- Przeładowanie broni jest głośniejsze niż myślisz. Wystarczy zwrócić uwagę na pasek wydawanych dźwięków. Zmiana magazynka może zdradzić Twoją pozycję.

- Noktowizor wydaje charakterystyczny dźwięk, który sprawia, że przeciwnicy nie dostrzegają Cię w ciemnościach odrazu (jak w przypadku latarki), lecz przybierają pozę gotowości do strzału. Trzeba przy tym pamiętać, że użycie noktowizora nie czyni Ciebie niewidzialnym.

- Najważniejsze!!! Latarka zwraca uwagę przeciwników. (TO POTWIERDZONE!) Fakt – przeciwnicy równie celnie strzelają za dnia jak i w totalnych ciemnościach, lecz sam czas dostrzeżenia z włączoną latarką jest znacznie krótszy niż bez niej. Latarka sprawia, że przeciwnicy ruszają w Twoją stronę jak po sznureczku i zawsze zgadną gdzie jesteś. Lecz kiedy ją wyłączysz będąc jednocześnie w ukryciu, to będą Cię szukać, często błąkając się blisko miejsca, w którym ostatni raz zniknąłeś im z oczu.

Podsumowując: z latarką czy bez niej i tak zostaniesz dostrzeżony, lecz jeśli chcesz się bawić w cichego zabójcę, to lepiej zadbaj o to, aby wydawać jak najmniej dźwięków :wink:

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Latarki, noktowizory

Postprzez Guru w 26 Sty 2011, 16:55

Jeżeli masz wrażenie że wszystko w stalkerze ma WallHacka i że nie latarka , noktowizor i reolad broni nie mają znaczenia to wiedz że S2 będzie osadzony zupełnie na innym silniku . X-Ray pójdzie w kąt . A skoro już tu piszę to :
* Co do dźwięków jestem pewny że to ma znaczenie .
* Latarka tego nie jestem do końca pewny .
* Noktowizor jest głuchy . Charakterystyczny pisk słyszysz tylko ty .
Awatar użytkownika
Guru
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 20 Sty 2011, 00:14
Ostatnio był: 08 Mar 2011, 00:31
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 6

Re: Latarki, noktowizory

Postprzez festi21 w 27 Sty 2011, 08:25

Ja gdy używam latarki to najczęściej mnie wypatrują a gdy używam noktowizora to podchodze bliżej.

Za ten post festi21 otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Guru.

festi21
Wygnany z Zony

Posty: 45
Dołączenie: 25 Sty 2011, 12:42
Ostatnio był: 27 Mar 2012, 18:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -6

Re: Latarki, noktowizory

Postprzez Adam w 05 Lut 2011, 17:30

Noktowizora używam w trakcie nocnych wypadów na mutanty lub na stalkerów. Latarki zaś, gdy normalnie czegoś nie widzę i lubię czasem świecić po oczach napotkanym gościom :D
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Latarki, noktowizory

Postprzez lektors w 07 Lut 2011, 16:59

Latarka ssie, głównie dlatego że jesteśmy "bardziej?" widoczni i ma dość mały zasięg. Z noktowizorem to zupełnie inna para kaloszy :) - widzimy wszystko jak za dnia. Poza tym - po co się skradać i zabijać kogoś z noża jak można sprzedać headshota z Vintara? :D
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Latarki, noktowizory

Postprzez Top4Wanted w 08 Lut 2011, 10:27

JA nie potrzebuje latarki, czasem używam noktowizora, ale jest lepszy klimat jak zapalisz latarkę w ciemnym laboratorium. :D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Top4Wanted
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 13 Sty 2011, 18:30
Ostatnio był: 24 Maj 2011, 20:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 2

Re: Latarki, noktowizory

Postprzez Guru w 08 Lut 2011, 12:23

No to na pewno latarka w laboratorium jakaś szturmówka , I odwracasz się czy cie coś aby nie śledzi , I nagle coś zamyka drzwi , I dostajesz beczką od poldka haha .
Awatar użytkownika
Guru
Stalker

Posty: 121
Dołączenie: 20 Sty 2011, 00:14
Ostatnio był: 08 Mar 2011, 00:31
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 6


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości