Zmiana karty graficznej + zmiana ustawień = bug trap

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Zmiana karty graficznej + zmiana ustawień = bug trap

Postprzez Hssiss w 29 Paź 2010, 22:59

Historia:
W wyniku uszkodzenia karty graficznej kupiłem nową o podobnych parametrach (stara GT 8400 nowa Zotac GTS 250).
Po uruchomieniu Stalkera ZP (lub CoP jak kto woli) zobaczyłem, obraz w rozdzielczości 800x600.
Marnie, może by tak podkręcić?

Właściwy problem:
Każda zmiana ustawień - wyższe, niższe. Zamiana standardowych parametrów typu Maksymalne na Wysokie czy na każdy inny typ kończy się tak samo - Bug trap.

Logi:
Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : ...- zew prypeci\gamedata\scripts\ui_mm_opt_main.script:205: attempt to call method 'NeedVidRestart' (a nil value)
 

stack trace:


Dodam, że przed zmianą grafiki stalker śmigał jak ta lala na najwyższych obrotach.
Procesor Intel Core 2 duo, E8400 (teraz GTS 250) 3GHz, 2GB RAM.
Nowe sterowniki z płyty zostały zainstalowane.
Przed całkowitym zdechnięciem karty wystąpiły drobne problemy:
Po skasowaniu historii (stare save'y) Stalker po 3 minutach grania wykrzaczył się (zawiesił się komputer - na ekranie wystąpiły "mroczki" w wielu miejscach).
W tej sytuacji uznałem to za błąd gry nie grafiki (B2:BC działał) więc dezaktywowałem grę i dokonałem reinstalacji i ponownej aktywacji. Po dwóch godzinach walki dałem sobie spokój, niestety przez noc karta wyzionęła ducha.

Jeśli kiedyś był podobny temat to nie udało mi się go znaleźć za co przepraszam.
(Przynajmniej nie było go w dziale ZP)
Proszę o pomoc.
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32

Reklamy Google

Re: Zmiana karty graficznej + zmiana ustawień = bug trap

Postprzez esqiro w 31 Paź 2010, 21:12

Jeśli te sterowniki, które instalowałeś są najnowszymi, to zmień na starsze. Ludzie mają problemy z aktualnymi sterami. Odpalałeś na nowej karcie inne gry?
esqiro
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 24 Paź 2010, 22:15
Ostatnio był: 22 Cze 2012, 10:06
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Zmiana karty graficznej + zmiana ustawień = bug trap

Postprzez Hssiss w 02 Lis 2010, 02:13

Odpowiedzią na mój problem była reinstalacja gry poprzedzona usunięciem całego folderu "GSC World" razem z bin'em i patchami. Może źle zrozumiałem zapytanie "czy chcesz usunąć wszystkie składniki gry?". (Odpowiedziałem tak, lecz nadal musiałem usunąć folder ręcznie)
Hssiss
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 07 Mar 2009, 02:43
Ostatnio był: 08 Gru 2017, 21:38
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 32


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości