Klimat gry

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Czy dowcipy w kolejnych odsłonach STALKERa są dla ciebie zrozumiałe?

wszystko rozumiem s
22
15%
rozumiem kontekst i
55
37%
12
8%
za choler
59
40%
 
Razem głosów : 148

Re: Klimat gry

Postprzez KoweK w 26 Lut 2010, 20:57

Domianos napisał(a):znajdz mi drugiego fps z dailogami, wybieraniem misji.

Deus Ex, System Shock, na pewno jeszcze parę się znajdzie. Niestety, ale dla S.T.A.L.K.E.R.'a o wiele bliżej do FPS'a niż do RPG. Co z tego, że są dialogi i np. trochę statystyk?

Domianos napisał(a):Po pierwsze stalker to nie jest zwykly fps, znajdz mi drugiego fps z dailogami, wybieraniem misji. Stalkera mozna bardziej porownac do mass effect niz do gier typu call of duty

To równie dobrze mogę porównać S.T.A.L.K.E.R.'a do Gothica. :E Co z tego, że jedna gra jest w 80% FPS, a druga czystym cRPG w TPP. :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5650
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 01 Lip 2024, 02:47
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Reklamy Google

Re: Klimat gry

Postprzez Domianos w 26 Lut 2010, 22:08

Jeżeli porównujesz stalkera do gothica to cie chyba cos swedzi czytasz na wlasna odpowiedzialnosc
:

(pomiedzy nogami- w aptece sa masci specjalne przeciw grzybiczne)
nie zdziwil bym sie gdybys porownal do gta ale gothic. Dobra dwie gry podobne to naprawdę duzo

Uwagi moderatora:

Ja bym ci polecił kupno mózgu, ale to niemożliwe na obecne czasy. Na szczęście ostrzeżenia są darmowe i nawet dam ci jedno. Swoją drogą porównywanie STALKERa i Mass Effect też jest mądre. ;) - xKoweKx
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Klimat gry

Postprzez Dawid0ss w 26 Lut 2010, 22:48

Domianos napisał(a):A weź się pupę puknij

Domianos napisał(a):Jeżeli porównujesz stalkera do gothica to cie chyba cos swedzi czytasz na wlasna odpowiedzialnosc (pomiedzy nogami- w aptece sa masci specjalne przeciw grzybiczne)

Młodyś i masz jeszcze sporo czasu przed sobą. Wykorzystaj go między innymi na nauczenie się, jak normalnie (kulturalnie) rozmawiać z ludźmi.

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 16:22
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Klimat gry

Postprzez Domianos w 26 Lut 2010, 23:02

No dobra trochę mnie poniosło, fakt i przegiołem "Glupie pomysly ma kazdy, lecz madry je przemilcza".
Przepraszam tych ktorych urazilem ;*
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Klimat gry

Postprzez Hrabia w 02 Kwi 2010, 15:44

Powiem szczerze Ja zainstalowałem Rosyjsko języczną wersję gry żeby nie straciła klimatu.A,że za cholerę nie znam Rosyjskiego (no może parę słów tam wyłapie tych zbliżonych do naszego rodzimego języka) to nie mam zielonego pojęcia o czym oni gadają. :E
To ja rozpalę ognisko a wy wyciągnijcie flaszeczki!
Awatar użytkownika
Hrabia
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 06 Sty 2010, 20:48
Ostatnio był: 26 Gru 2013, 15:32
Miejscowość: Olsztyn
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Klimat gry

Postprzez Ogniskujący w 25 Kwi 2010, 08:52

Moja wersja jest polską kinową a rosyjską w gadanie Tak więc mam dodatkowy kurs Ruskiego :)
Bardzo fajnie że dali taką możliwość Inaczej klimat by prysnął :wink:
Aha I love :wódka:
NABOJE to waluta zony
Awatar użytkownika
Ogniskujący
Stalker

Posty: 126
Dołączenie: 24 Kwi 2010, 15:44
Ostatnio był: 27 Cze 2011, 20:35
Miejscowość: Dolina Mroku-Baza wolności
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: Klimat gry

Postprzez jaras76 w 21 Maj 2010, 21:28

Gram krótko w CoP ale klimat jest zachowany. To dalej dobry stary Stalker. Noc to prawdziwa noc, człowiek idąc nocą nic nie widzi a latarka daje rozproszone światło.Odgłosy mutantów i te pojawiające się nagle stada które pędzą na ciebie robią swoje.Nie mogę powiedzieć nic więcej bo to dopiero początek gry,zauwazyłem że poziom trudności też jest podwyższony ale to dobrze bo gra jest bardziej wymagająca, brak kasy,amunicja która nie jest tak łatwo dostępna i wysokie ceny u techników za modyfikację i naprawę.Byłem zdziwiony że nie mogę sprzedać broni uszkodzonej a szkoda wydawać rubli na naprawę jeżeli korzysta się z innej broni.
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Klimat gry

Postprzez Hrabia w 23 Maj 2010, 19:43

jaras76 napisał(a): zauwazyłem że poziom trudności też jest podwyższony ale to dobrze bo gra jest bardziej wymagająca, brak kasy,amunicja która nie jest tak łatwo dostępna i wysokie ceny u techników za modyfikację i naprawę.


Nie zgodzę się z Tobą,kasę można nachapać na artefaktach,bardzo łatwo zamówić Sobie broń,łatwa dostępność do egzo,a amunicji to miałem tyle w skrzynce,że głowa mała!Bardzo łatwo można też znaleźć broń pochowaną w różnych miejscach - wystarczy trochę powęszyć.Od początku latałem z VintaremBC bo wlazłem na jeden z dachów na spalonej farmie.Także co do tej trudności to mam wątpliwości,a klimat był o wiele bardziej nie przyjemny w Shadow of Chernobyl. :wink: :wódka:
To ja rozpalę ognisko a wy wyciągnijcie flaszeczki!
Awatar użytkownika
Hrabia
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 06 Sty 2010, 20:48
Ostatnio był: 26 Gru 2013, 15:32
Miejscowość: Olsztyn
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Klimat gry

Postprzez Striełok215 w 27 Maj 2010, 20:29

3 słowa lepszy był w 1

Uwagi moderatora:

1 słowo - przebrała się miarka facet - warn za offtopowe i krótkie posty! - caleb59
Jeśli nie jesteś kretyNEM to tego nie czytaj:
:

Ha ha Kretyn :D !!!
Awatar użytkownika
Striełok215
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 19 Maj 2010, 20:18
Ostatnio był: 21 Lis 2010, 17:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: PMm
Kozaki: 2

Re: Klimat gry

Postprzez GaRRuSS w 28 Lip 2010, 20:41

S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci zachował klimat poprzednich części lecz w mniejszym stopniu. Nadal można się nieźle wystraszyć (Laboratorium X8), noce są Bardzo ciemne (bez noktowizora lub latarki nie widać dosłownie nic), potwory nadal straszą a anomalie są niebezpieczne.
To były dobre strony ale gra posiada także złe. Poziom trudności jest za niski (nawet na najwyższym), za łatwo można się dorobić dużej kasy, stanowczo za szybko można zdobyć dobrą broń i egzoszkielet. Mimo tych wad nadal czuć wyraźny klimat ZONY.
Awatar użytkownika
GaRRuSS
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 11 Kwi 2010, 20:08
Ostatnio był: 31 Sie 2019, 06:12
Miejscowość: Прип'ять
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Klimat gry

Postprzez jaras76 w 30 Lip 2010, 10:55

Jak narazie to kasy mam jak na lekarstwo bo wszystko idzie na ulepszenia i naprawy. Wziąłem sporo zadań i zobaczymy jak teraz będzie z funduszami?
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Klimat gry

Postprzez utak3r w 30 Lip 2010, 13:10

Klimat w COPie jest IMHO znacznie lepszy, niż w SOCu (o CSie nawet nie będę się wypowiadał). Tutaj Zona przypomina wreszcie Zonę, lokacje są nieporównywalnie lepsze, gra jest daleko bardziej wyważona. Mamy przestrzeń, mamy pustkę, anomalie nie są porozrzucane po całym terenie, jak w jakimś bulder dashu, artefaktów trzeba szukać (a nie, jak w SOCu, że to one nas znajdują). Mniej ludzi krążących po terenie, lepiej rozłożone mutanty.

Co do zarzutu liczby lokacji... nie ośmieszajcie się - gdyby świat był w jednej ogromnej lokacji, to też byście narzekali, że jest "tylko jedna lokacja"?... Przecież jedna lokacja z COPa to 4 lub 5 z SOCa! Ile terenu, ile misji, ile odrębnych, charakterystycznych miejsc... Ogółem, w COPie daleko bardziej poczułem się, jak w Zonie, niż w SOCu.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

PoprzedniaNastępna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości