Klimat gry

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Czy dowcipy w kolejnych odsłonach STALKERa są dla ciebie zrozumiałe?

wszystko rozumiem s
22
15%
rozumiem kontekst i
55
37%
12
8%
za choler
59
40%
 
Razem głosów : 148

Re: Klimat gry

Postprzez Domianos w 24 Lut 2010, 21:57

Exter0406 napisał(a):Wszystko spoko tylko jest kilka wyjątków a mianowicie dlaczego nie ma wojny frakcji? Widząc wolność myślałem że będzie można skopać tylko psycholom z powinności ty pfff jedynie obrona magazynu i tyle więcej sobie nie postrzelałem... .



Ja ci dam psycholi z powinnosci :mad: . Psycholi to znajdziesz tylko w Wolności, a co do fabuły to mogli się więcej wysilić. Pacnęli tylko jakąś głupią historyjkę z helikopterami. Co prawda zadania poboczne dają klimaciku tej grze, ale większość zadań to tzw. przynieś, podaj, pozamiantaj np. laptop najemników. Co do wojen frakcji to się całkowiście zgadzam z kolegą z Wolności po za pewnym fragntem
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Reklamy Google

Re: Klimat gry

Postprzez Dawid0ss w 24 Lut 2010, 22:36

Damianos, ale gdzie w grach masz inne zadania niż "przynieś, podaj, pozamiataj" ? Wszędzie jest to samo. Różnica polega na tym, że w jednej grze masz kogoś "kropnąć", a w innej ukraść samochód. Smaczek zadań ze Stalkera polega na ich złożoności. Nie kończą się tylko na dostarczeniu części ciała mutanta, jak to było wcześniej, lecz są kilkuetapowe, a to już je wyróżnia wśród zadań stosowanych w FPS'ach i do tego masz jeszcze bardzo często możliwość wyboru.
Podaj mi proszę, co według Ciebie oznacza ambitna fabuła, która do tej pory wystąpiła w jakimś FPS'ie. Jestem bardzo ciekaw :D
Pozdrawiam

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 16:22
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Klimat gry

Postprzez Wojak w 25 Lut 2010, 19:39

W sumie, to przyznam, iż wszystkie części Stalkera to fail i jednak zmieniłem swoje zdanie na temat wojen frakcji.

W Czystym Niebie były wojny frakcji, które jednak w czasie freeplayu w CoP by się przydały, bo nie ma co robić i tak. Natomiast w Czystym Niebie nie było freeplayu. W Prypeci (mieście, nie części gry) wojny frakcji były by wyśmienite! Lecz nie było jej w CN, więc jak widać każda część ma coś, co mimo wszystko lepsze było by w tej drugiej.

PS: dodam też, że jeśli już się o czymś wypowiadacie, to dodajcie przed tym "a moim zdaniem" (mówię tu o psycholach :E )

POWINNOŚĆ ROX
Oceniasz zbyt prędko.
Awatar użytkownika
Wojak
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Paź 2009, 22:37
Ostatnio był: 14 Lip 2021, 16:25
Miejscowość: Wielkie Równiny
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 37

Re: Klimat gry

Postprzez Domianos w 26 Lut 2010, 18:16

Według mnie ambitna fabuła to coś więcej niż tylko tandetna historyjka ze spadającymi helikopterami. Po około 3 godzinach gry, można się domyślić, że helikoptery ktoś zestrzelił lub coś z Zony ściągnęło je na dół. Co do Striełoka to była kompletna żenada, człowiek, który na początku uciekał przed wojskiem, a później wykradał dokumenty musi być porąbany, żeby się do nich przyłączyć.
Fabuła powinna być wciągająca, osobiście goowno mnie obchodziło co się stało z helikopterami. Powinna być jeszcze przygotowana przez osobę z doświadczenię, a nie jakiegoś młodego zapaleńca. Co do zadań, to na przykład zebranie dokumentów z fabryki Jupiter, likwidowanie mutantów, legowisko pijawek, sęk, obiekt nr. 62, wypad do wioski z wujkiem Jar'em, zebranie części radiowych itp. wszystkie zadania są do siebie podobne, bazują na zasadzie "przynieś, podaj, zabij, pozamiataj".
Widać na pierwszy rzut oka, że przyłączyłeś się do wolności w Stalkerze...
Powinność Rox
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Klimat gry

Postprzez Dawid0ss w 26 Lut 2010, 18:43

Wciąż nie podałeś przykładu gry, która miałaby według Ciebie ambitną fabułę. Ograniczasz się do krytyki, jak to mają w zwyczaju nasi politycy. I nie, nie dołączyłem do Wolności :D Zagraj sobie w chociażby w Bioshock'a 2. Tam dopiero masz misje w stylu, na który się tak uwziąłeś. I do tego jeszcze strzałka Ci pokazuje, gdzie masz tego szukać :E Normalne, że twórcy gry mogliby stworzyć jakąś przekombinowaną historyjkę, którą ciężko byłoby ogarnąć, ale postawili na proste i konkretne zadanie - jak to przystało na Wojsko :wink:
Pozdrawiam

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 16:22
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Klimat gry

Postprzez Domianos w 26 Lut 2010, 19:26

To podaj mi misję, w której trzeba poruszyć szare komórki
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Klimat gry

Postprzez Dawid0ss w 26 Lut 2010, 19:48

Nie odwracaj kota ogonem. Nikt tu nie wspominał, że misje ze Stalkera wymagają jakiegoś ekstremalnego wysiłku intelektualnego. To jest FPS a nie RPG. Ja uważam, że jak na FPS, to naprawdę nie ma na co narzekać. Ty natomiast cały czas równasz te misje z ziemią. Dlatego zapytałem, co według Ciebie oznacza ambitna fabuła i poprosiłem o przykład. Czyżbyś nie potrafił go podać, że odpowiadasz pytaniem na pytanie ? :wink: Nikt tu nie będzie Cię krytykował za wybór. A już na pewno nie ja. O gustach się nie dyskutuje. Po prostu nie rozumiem osób, które ograniczają się do bezproduktywnej krytyki :)
Pzdr

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 16:22
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Klimat gry

Postprzez Domianos w 26 Lut 2010, 19:57

Jeśli chcesz fabuły to np. SW: KOTOR I i II, Wiedźmin, Neverwinter Nights, Mass Effect 1 i 2 i nie ograniczam sie do krytyki tylko wyrażam swoje zdanie, a co do strzałki to nawet jest w stalkerze na mini mapce i czekam na zadanie w, których trzeba choć TROCHĘ pomyślec
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Klimat gry

Postprzez Dawid0ss w 26 Lut 2010, 20:17

Sam widzisz. Wszystkie tytuły, które podałeś to gry RPG. Zupełnie odrębna półka. Ja odnoszę Stalkera do innych FPS'ów. Stąd moja opinia, że naprawdę nie ma na co narzekać. Klimatu w grze nie brakuje. Jest sporo dodatkowych zadań, które możemy podjąć, jeśli tego chcemy. Jest możliwość połażenia sobie po mapie w poszukiwaniu artefaktów i cennych przedmiotów. Jest możliwość wyboru frakcji, z której na pewno skorzystałeś. Jest możliwość zobaczyć istniejące w rzeczywistości lokacje, nie ruszając się z własnego pokoju. Tego nie da Ci nawet Wiedźmin. Co prawda uwielbiam tę grę, ale pomyśl o tym w ten sposób: misje z Wiedźmina typu - zabij upiora przy cmentarzu, uratuj elfkę, zanieś list Yevina czy umieść kamienie w posągach - nie sądzę, że zmusiły Cię do jakiegokolwiek wysiłku intelektualnego. Teraz już rozumiesz mój punkt widzenia ? Gdyby mi przeszkadzały misje "przynieś, podaj, pozamiataj", nie miałbym w co zagrać :wink: Dlatego też Twojego argumentu o zbytniej prostocie misji nie uznam.
Pozdrawiam

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 16:22
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Klimat gry

Postprzez Domianos w 26 Lut 2010, 20:22

A weź się pupę puknij :wink: stalker to fps z elementami rpg, tak samo jak Mass Effect
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Klimat gry

Postprzez KoweK w 26 Lut 2010, 20:30

Domianos napisał(a):stalker to fps z elementami rpg, tak samo jak Mass Effect

Tym właśnie zdaniem rozwaliłeś mnie na łopatki. Znając życie zapewne nie tylko mnie, ale każdego, kto te zdanie przeczyta. :)

Domianos napisał(a):A weź się pupę puknij :wink:

Jak już chcesz dociąć, to mów chociaż po polsku.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5650
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 01 Lip 2024, 02:47
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Re: Klimat gry

Postprzez Domianos w 26 Lut 2010, 20:43

Po pierwsze stalker to nie jest zwykly fps, znajdz mi drugiego fps z dailogami, wybieraniem misji. Stalkera mozna bardziej porownac do mass effect niz do gier typu call of duty
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

PoprzedniaNastępna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości