sprzet/artefakty - mapy

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Re: sprzet/artefakty - mapy

Postprzez kris1275 w 17 Gru 2009, 17:14

Tak samo co do schowków.Np.w SOC-u graty były ładnie spakowane w jakimś plecaczku,skrzyni czy sejfie.A w COP-ie są wysypane prosto na glebe.Wygląda to tak jakby jakiś stalker menel spał pod choinką na bani i graty mu się wysypały z kieszeni.Dla weteranów Stalkera takie rzeczy są rażące bo przyzwyczajenia biorą góre.Całe szczęście że fabuła jest niczego sobie,chociaż Prypeć mnie bardzo zawiodła.Dwa questy na krzyż a miałem nadzieje że będzie to najlepsza lokacja !Widocznie nie można mieć wszystkiego :) Odbiegłem troche od tematu-sorry.
Awatar użytkownika
kris1275
Tropiciel

Posty: 249
Dołączenie: 05 Gru 2009, 14:10
Ostatnio był: 18 Sie 2015, 21:57
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 13

Reklamy Google

Re: sprzet/artefakty - mapy

Postprzez Normandia w 18 Gru 2009, 13:58

Pozostawianie sprzętu luzem jest bardziej rzeczywiste, wyobrażacie sobie stalkera ciągnącego za sobą skrzynkę żeby schować towar, albo wyrzucającego jedyny plecak. Teraz są prawdziwe schowki, no i nie wydawało się nikomu dziwne że w małym plecaczku mieścił się SVD który ma 125 cm długości, pozostałe bronie są nie wiele mniejsze więc pozostawienie wszystkiego luzem jest jak najbardziej logiczne. Co do pustych niebieskich skrzynek to faktycznie mogły by być w nich chociaż apteczki lub amunicja...
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Normandia
Stalker

Posty: 169
Dołączenie: 25 Maj 2009, 21:16
Ostatnio był: 09 Cze 2013, 20:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: sprzet/artefakty - mapy

Postprzez kris1275 w 18 Gru 2009, 14:34

No cóż ,jak dla mnie co to za schowek jak pół karabinu wystaje spod pomostu i widać go i np. ammo z daleka? Stalkerzy nie musieli targać skrzynek ponieważ wkładali graty do takich które tylko oni znależli.Jest o tym mowa w grze.No i schowki były ciekawiej pochowane.Trzeba było np włażić na budynki,zeskakiwać na niższe kondygnacje i tam szukać.W końcu schowek powinien być schowany :) W COP-ie można było idąc potknąć się o graty i przewrócić :) Co do plecaka i jego pojemności.Jeżeli w COP-ie można było zainstalować w hełmie podczerwień która nie działała,to czemu nie można zmieścić broni w plecaku?
Awatar użytkownika
kris1275
Tropiciel

Posty: 249
Dołączenie: 05 Gru 2009, 14:10
Ostatnio był: 18 Sie 2015, 21:57
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 13

Re: sprzet/artefakty - mapy

Postprzez KoweK w 18 Gru 2009, 15:28

Schowki w SOCu są lipne i tylko z jednego powodu. Najpierw trzeba znaleźć informacje na ich temat, by w ogóle wyciągnąć np. z takiej skrzynki to co chcemy. To jest bardzo nierealistyczne, bo schowki, które nie znajdują się na PDA u nas są PUSTE. Nadal twierdzisz, że to ekstra pomysł? W COPie możemy sami szukać, bez żadnych informacji i lokalizacji.

Poza tym proszę już nie rozmawiać na ten temat. :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: sprzet/artefakty - mapy

Postprzez kris1275 w 18 Gru 2009, 17:06

Fani SOC bronią swoich racji,fani COP swoich.Prawda jak zwykle pewnie leży po środku.Można już dać temu spokój,są o wiele ciekawsze tematy do dyskusji.
Awatar użytkownika
kris1275
Tropiciel

Posty: 249
Dołączenie: 05 Gru 2009, 14:10
Ostatnio był: 18 Sie 2015, 21:57
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 13

Re: sprzet/artefakty - mapy

Postprzez KoweK w 18 Gru 2009, 23:59

No ok, ale... znajdujesz jakąś skrzynkę, która jest schowkiem, otwierasz ją i jest pusta, gdyż nie masz tego schowka na PDA. Przeszukujesz zwłoki wcześniej zabitego Stalkera 5 m dalej i pojawia się info o nowym schowku, którym jest właśnie skrzynka wcześniej przez Ciebie przeszukiwana. Podchodzisz jeszcze raz do skrzynki - przedmioty tam są. Skąd? No właśnie... Trochę dziwne i głupie zarazem IMO. I powiedz szczerze - coś takiego naprawdę Ci pasuje?

A ja btw. jestem i fanem COP i SOC'a. :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: sprzet/artefakty - mapy

Postprzez MiedzianeJaja w 19 Gru 2009, 00:40

Zgodzę się że to akurat jest niefajne. Też mnie wkurzało.
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: sprzet/artefakty - mapy

Postprzez djcycu w 19 Gru 2009, 00:58

W COPie jest zaje*iście zrobione z tymi schowkami bo można się od razu wyposarzyć no i przynajmniej jest real jak stwierdził xKoweKx . Pamiętacie szczegółowe mapki do CS? Praktycznie wcale się nie przydawały bo większość schowków z dobrym towarem trzeba było najpierw kupić albo poprostu kropnąć jakiegoś stalkera. W COP jest już od razu rozplanowane gdzie co leży i w ogóle :) przynajmniej od razu pokaźną sumkę uskładasz sprzedając broń i kombinezony w doskonałym stanie nie mówiąc o lekach których jest tutaj ogrom.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: sprzet/artefakty - mapy

Postprzez Samotny Stalker w 19 Gru 2009, 11:15

Poza tym, miło jest jak ten schowek znika z mapy, po tym jak zabrałeś wszystkie itemy, masz świadomość jakbyś wykonał questa :D
Awatar użytkownika
Samotny Stalker
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 05 Lip 2009, 11:59
Ostatnio był: 26 Gru 2009, 15:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: sprzet/artefakty - mapy

Postprzez kasownik w 19 Gru 2009, 11:41

Na pewno plus należy się twórcą za to że w końcu znikły puste skrytki i to jak wcześniej pisaliście po odnalezieniu pda "magicznie" się zapełniała.Akurat zbytnio na to uwagi nie zwróciłem bo może mało mi to przeszkadzało ale jakoś te luźne itemki które były pod drzewkami można było w coś zapakować np w jakiś plecak lub skrzyneczkę.
Pfk...
Awatar użytkownika
kasownik
Kot

Posty: 33
Dołączenie: 16 Gru 2009, 06:20
Ostatnio był: 31 Sty 2013, 11:25
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości