Oasis

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Re: Oasis

Postprzez MOS w 15 Paź 2009, 11:06

Qrak_pl napisał(a): w załączniku zapis gry.
Kod: Zaznacz wszystko
http://www.megaupload.com/?d=TJ3FA120


Tak z ciekawości sprawdziłem save bardziej żeby zobaczyć co inni mają na sobie i w skrzynkach.
No i bieda! Ten skafander z rurek i kabli nie daje możliwości biegu co go w/g mnie całkowicie dyskwalifikuje aż do czasu zamontowania możliwości biegu(ale i tak jest dyskusyjny). Się uśmiałem, ale to na zdrowie.

Co do tematu, nie wiem o czym piszesz, jakie fanty? Ten złom co masz w plecaku już.
I zabawne pewnie było to pełzanie enty raz przez to pomieszczenie po teleportacji w eqzo. Masz nerwy.
Awatar użytkownika
MOS
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 15 Paź 2009, 10:54
Ostatnio był: 15 Mar 2020, 20:45
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: Oasis

Postprzez Crisu w 15 Paź 2009, 11:43

Powiem krótko...
Spróbuj biegać w mechanicznym egzoszkielecie wspomaganym z KM'em w ręku i około 70-kilowym ekwipunkiem na plecach. Najpierw poznaj zasady czegoś takiego, dopiero później się śmiej. Poza tym każdy ma swój gust, a jeśli nie odpowiada Ci egzoszkielet to biegaj bez niego, żaden problem.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: Oasis

Postprzez MOS w 15 Paź 2009, 12:22

CrisuSPW napisał(a): Spróbuj biegać w mechanicznym egzoszkielecie wspomaganym z KM'em w ręku i około 70-kilowym ekwipunkiem na plecach.


Bieganie z wyciągniętym RP-74 jest niemożliwe ale wystarczy go schować lub wyciągnąć inny gun i nie ma z tym problemu nawet z większą masą w plecaku jak te 70kg.

CrisuSPW napisał(a): Najpierw poznaj zasady czegoś takiego, dopiero później się śmiej.


Specjalnie skompletowałem taki zestaw żeby nie było że wyssałem sobie to z palca.

CrisuSPW napisał(a): Poza tym każdy ma swój gust, a jeśli nie odpowiada Ci egzoszkielet to biegaj bez niego, żaden problem.


Można z siodłem na plecach chodzić tylko po co? A teraz bronisz kogoś kto z tym siodłem na plecach chodzi.
To taka przenośnia jak byś nie zajarzył.

No i wole Bułata i/lub Seve.
Awatar użytkownika
MOS
Stalker

Posty: 120
Dołączenie: 15 Paź 2009, 10:54
Ostatnio był: 15 Mar 2020, 20:45
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 4

Re: Oasis

Postprzez dziura w 15 Paź 2009, 13:01

Wracając do tematu- ok, może i na Wasze sposoby też zadziała, tylko poco łazić tam w kółko po 30 albo i więcej razy, jak można 5 czy 6 ?
Awatar użytkownika
dziura
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 14 Paź 2007, 12:30
Ostatnio był: 07 Sty 2020, 23:10
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Oasis

Postprzez impulse_101 w 15 Paź 2009, 21:25

Podaje solucje jak przejsci za pierwszym razem do oazis :D

Postaram sie wytlumaczyc to na zasadzie macierzy. Tak jak na zaloczonym obrazku przez MiedzianeJaja pare postow wyzej widac mamy 4 rzedy kolumn. Te sypiace sie iskierki miedzy kolumnami to nic innego jak wrota przez ktore trzeba przejsc. Tak wiec mamy macierz 4x4... cztery rzedy kolumny po cztery wiersze kazda. Wrota sa tworzone pomiedzy kolumnami losowo o to przykladowy scenariusz: Pierwsze wrota w pierwszym wierszu sa miedzy kolumna 4 i 5 (chyba nie musze pisac ze przez nie przechodzimy). Drugie wrota w drugim wierszu sa generowane miedzy kolumna 1 i 2. Trzecie wrota w trzecim wierszu sa miedzy kolumna 3 i 4. Ostatnie wrota czyli czwarty wiersz sa miedzy 4 i 5. Reasumujac musimy przejsc kolejno przez wszystkie wrota jakby slalonem (chyba ze ktos ma farta i bedzie mial wszystkie w jednej lini). U mnie ta taktyka dziala za kazdym razem. :D
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Oasis

Postprzez Oviraptor w 16 Paź 2009, 09:00

impulse_101 napisał(a):Postaram sie wytlumaczyc to na zasadzie macierzy. Tak jak na zaloczonym obrazku przez MiedzianeJaja pare postow wyzej widac mamy 4 rzedy kolumn. Te sypiace sie iskierki miedzy kolumnami to nic innego jak wrota przez ktore trzeba przejsc. Tak wiec mamy macierz 4x4... cztery rzedy kolumny po cztery wiersze kazda. Wrota sa tworzone pomiedzy kolumnami losowo o to przykladowy scenariusz: Pierwsze wrota w pierwszym wierszu sa miedzy kolumna 4 i 5 (chyba nie musze pisac ze przez nie przechodzimy). Drugie wrota w drugim wierszu sa generowane miedzy kolumna 1 i 2. Trzecie wrota w trzecim wierszu sa miedzy kolumna 3 i 4. Ostatnie wrota czyli czwarty wiersz sa miedzy 4 i 5. Reasumujac musimy przejsc kolejno przez wszystkie wrota jakby slalonem (chyba ze ktos ma farta i bedzie mial wszystkie w jednej lini). U mnie ta taktyka dziala za kazdym razem.


Pisałem już o tym TUTAJ ale CrisuSPW twierdził uparcie, że te gwiazdki to tylko pic.
Awatar użytkownika
Oviraptor
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 10:29
Ostatnio był: 22 Lut 2014, 23:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Re: Oasis

Postprzez Sipso w 16 Paź 2009, 18:52

Cóż, właśnie sam przeszedłem zadanie. Śmiem twierdzić iż jest wykonane dosyć ciekawie. Oto co mnie się wydaje:

Gdy już dojdziemy do pomieszczenia z kolumnami, nasza "gwiezdna droga" zostaje generowana losowo. Czemu tak twierdzę? Bowiem obejrzałem kilka filmów na youtubie, i na każdym droga pod gwiazdkami różniła się od mojej.

Ale do rzeczy. Gdy już dojdziemy do pomieszczenia, należy przebiec się każdą drogą (dowolną). Gdy natrafimy na taką po której pojawią się gwiazdki biegniemy przez wszystkie ponownie tym razem omijając tę "ogwiazdkowaną". Tak biegamy aż w ogóle przestaną pojawiać się nowe gwiazdki. Teraz należy przebiec kolejno pod "checkpointami" jakimi są gwiazdki.
Jestem prawie pewien że ścieżki gwiazdek są generowane losowo.
Awatar użytkownika
Sipso
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 10 Wrz 2008, 14:59
Ostatnio był: 02 Kwi 2010, 21:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 0

Re: Oasis

Postprzez radekso w 16 Paź 2009, 22:50

wiecie co z tym egzoszkieletem chodzi o to ze jak sie go ulepszy to regeneruje rany i usuwa krwawienie a reszta jest taka sma ja np. w bulacie ja osobiście uwielbiam egzoszkielet i go nosze bo po prostu mi sie podoba :P :D :kotek:
radekso
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 24 Sie 2009, 20:52
Ostatnio był: 12 Sie 2010, 10:22
Kozaki: 0

Re: Oasis

Postprzez MiedzianeJaja w 18 Paź 2009, 07:23

radekso napisał(a):wiecie co z tym egzoszkieletem chodzi o to ze jak sie go ulepszy to regeneruje rany i usuwa krwawienie a reszta jest taka sma ja np. w bulacie ja osobiście uwielbiam egzoszkielet i go nosze bo po prostu mi sie podoba :P :D :kotek:

Musisz ograniczyć ilość kozaków bo topiki Ci się mylą :D Ja wiem. Radiacja i te sprawy i jakoś se radzić trzeba ale następnym razem możesz próbować naciskać F i gadać ze snorkiem albo z pijawą. Rzuc to świństwo albo ogranicz póki czas :D

Kolejny taki post i temat skończy na wysypisku. - F360
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Oasis

Postprzez graf_art w 23 Paź 2009, 14:36

Ja mam inne spostrzeżenia - przeszedłem to 3 razy i za każdym razem anomalia przenosiła mnie do artefaktu po blowoucie.
Image
Awatar użytkownika
graf_art
Stalker

Posty: 192
Dołączenie: 06 Wrz 2008, 16:51
Ostatnio był: 14 Gru 2009, 10:03
Miejscowość: Festung Breslau
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 5

Re: Oasis

Postprzez Bambosz107 w 23 Paź 2009, 15:32

graf_art napisał(a):Ja mam inne spostrzeżenia - przeszedłem to 3 razy i za każdym razem anomalia przenosiła mnie do artefaktu po blowoucie.


Ja miałem tak samo.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Oasis

Postprzez stpauli w 23 Paź 2009, 19:44

a mnie przeniosła tuż przed blowoutem, ledwo zdążyłem chapnąć oasis, wypadły psy, tzn chyba jeden pseudopies reszta zjawy i musialem wracac spowrotem do tuneli bo sie blow zaczął.

co do ilosci razy przenoszenia, było ich dużo, jak sie tylko pojawily 4 gwiazdki, przelazlem przez nie i mnie przepusciło.
NIE CHCĘ ABY MOJA GĘBA
BYŁA KOJARZONA Z LUDŹMI
KTÓRYCH POTĘPIAM !
Awatar użytkownika
stpauli
Stalker

Posty: 197
Dołączenie: 18 Paź 2009, 13:11
Ostatnio był: 10 Kwi 2024, 22:21
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 24

PoprzedniaNastępna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 10 gości