Gra po jakimś czasie wywala do okna

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Gra po jakimś czasie wywala do okna

Postprzez mathus92 w 03 Gru 2009, 20:38

Błąd bardzo dziwny, po jakimś czasie gra wywala do okna i nie można w żaden sposób wrócić do trybu pełnoekranowego. Najczęściej dzieje się tak kiedy rozpoczynam z kimś dialog, lecz jeśli wczytam sejwa sprzed rozpoczęcia rozmowy nic się nie dzieje. Jeżeli zaś przez dłuższy czas nic nie robię (tzn. stoję w miejscu bez ruchu) gra i tak wyskoczy do okna. W logu oczywiście nic nie ma (tak, przeczytałem: "Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym gry, prosimy o podawanie treści loga błędu (Dokumenty udostępnione/S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci/logs) od linijki FATAL ERROR.", przeszukałem i nic nie znalazłem)

Mój sprzęt to:
-ATI Radeon HD 4870 z najnowszymi dostępnymi sterownikami,
-Intel Core Duo E7200 2,53 GHz,
-2,5 GB ramu DDR2,
-System Windows 7 ze wszystkimi dostępnymi aktualizacjami.

W innych grach problem tego typu nie występuje, Stalker oryginalny, zainstalowany z samymi polskimi napisami z patchem 1.6.0.1, czyli takim, jaki instaluje się przy polskim wydaniu.
Jeżeli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał, lub ma jakieś propozycje (prócz reinstalki systemu, przeniesieniu się na XP, defragmentacji i tym podobnych bzdur...) będę bardzo zobowiązany.

Jeżeli podobny temat już był, przepraszam, niestety nie znalazłem. W Googlach też nic nie udało mi się sensownego znaleźć...

Pozdrawiam,
Mathus92
-Are you ready?
-No! And you?
-No!
-Let's go!
Awatar użytkownika
mathus92
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 25 Cze 2007, 23:29
Ostatnio był: 14 Sie 2010, 18:17
Miejscowość: Zakopane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Gra po jakimś czasie wywala do okna

Postprzez strielok 1979 w 03 Gru 2009, 20:50

ja mialem podobny problem zmien resolution i ustaw obraz na statyczny ja gram na 1280X1024
strielok 1979
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 13 Lis 2009, 23:38
Ostatnio był: 17 Mar 2010, 21:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Gra po jakimś czasie wywala do okna

Postprzez Windmaker w 04 Gru 2009, 13:57

Stawiam na winę optymalizacji pod Windowsa 7 - w moim przypadku 64 bitowego. Raz na jakiś czas tak mam, zwykle zapisuje wtedy grę i ją restartuje. To starcza. Jeszcze bywa, że czasem mam czarny ekran - nic nie widzę po załadowaniu lokacji, ale to może być coś związanego z tym, że mam i Windowsa 7 i dwie karty graficzne.
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Gra po jakimś czasie wywala do okna

Postprzez mathus92 w 04 Gru 2009, 17:05

Udało mi się znaleźć przczynę, mianowicie wszystkie programy działające w tle, które co jakiś czas wysyłają komunikaty, czyli np. gadu-gadu (powiadomienie o dostaniu wiadomości, bądź o samej zmianie statusu), programy antywirusowe (zapytanie co zrobić z wykrytym wirusem, czy też choćby zwykłe powiadomienie o aktualizacji) itp.
Niestety choćbym wyłączył gg i wszystkie inne śmieci, antywirusa zostawić muszę, toteż jakby ktoś znalazł jakieś rozwiązanie byłbym wdzięczny - restartowanie gry co jakiś czas nie bardzo mi się widzi...

@Windmaker, ciebie bym prosił o potwierdzenie mojej tezy, skoro też masz taki problem, a co do winy siódemki, może faktycznie coś w tym jest, ale inne gry, jak już mówiłem, chodzą bez zarzutów.

DOWN:
U mnie po wyłączeniu wszystkich śmieci też nie jest to jakoś strasznie uciążliwe, ale jednak występuje.
Ostatnio edytowany przez mathus92, 04 Gru 2009, 18:20, edytowano w sumie 1 raz
-Are you ready?
-No! And you?
-No!
-Let's go!
Awatar użytkownika
mathus92
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 25 Cze 2007, 23:29
Ostatnio był: 14 Sie 2010, 18:17
Miejscowość: Zakopane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Gra po jakimś czasie wywala do okna

Postprzez Gromitek w 04 Gru 2009, 17:47

mi też się od czasu do czasu wywala na win7 x64
jest to na tyle rzadko że nawet nie szukam rozwiązania - w tle chodzi kis 2010
Gromitek
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 29 Lis 2009, 20:01
Ostatnio był: 28 Sty 2013, 20:26
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Re: Gra po jakimś czasie wywala do okna

Postprzez Windmaker w 04 Gru 2009, 21:44

mathus92 masz rację. Jeśli ktoś mi napisze na GG to wyrzuca do okna. Owszem nie miałem innych programów, które by to powodowały - mój antywirus na szczęście nie powoduje tego. Jednakże jest to tak rzadkie - przynajmniej u mnie - że uważam, że szukanie rozwiązania lub wyłączanie programów na siłę - chyba, że rzeczywiście często powoduje te skoki dany program - jest niepotrzebne.
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Gra po jakimś czasie wywala do okna

Postprzez Czaro w 04 Gru 2009, 21:53

Też zdarza mi się taki problem i znalazłem jego rozwiązanie:
Gdy gra zminimalizuje Ci się do okna naciśnij Alt +Tab - wrócisz do pulpitu i odzyskasz panowanie nad myszką. Następnie kliknij na ikonkę Stalkera znajdującą się na pasku zadań. Twoim oczom ukaże się gra w pełnej rozdzielczości.

Pozdrawiam, Czaro.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Gra po jakimś czasie wywala do okna

Postprzez mathus92 w 04 Gru 2009, 22:14

Czaro napisał(a):Gdy gra zminimalizuje Ci się do okna naciśnij Alt +Tab - wrócisz do pulpitu i odzyskasz panowanie nad myszką. Następnie kliknij na ikonkę Stalkera znajdującą się na pasku zadań. Twoim oczom ukaże się gra w pełnej rozdzielczości.
Można też po prostu przytrzymując Alt i naciskając Taba wybrać ponownie Stalkera i gra też wróci do trybu pełnoekranowego :wink: Skoro wszystkie problemy już rozwiązane myślę, że temat można zamknąć by uniknąć niepotrzebnego offtopu.
-Are you ready?
-No! And you?
-No!
-Let's go!
Awatar użytkownika
mathus92
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 25 Cze 2007, 23:29
Ostatnio był: 14 Sie 2010, 18:17
Miejscowość: Zakopane
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 18 gości