Problem z sterownikiem

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Problem z sterownikiem

Postprzez Polski zolnierz w 29 Lis 2009, 18:57

Witam, otóż mam dosyć nietypowy błąd. Jestem w Janowie i podczas grania, naglę pojawiają się i znikają jakieś różne różowo-fioletowe trójkąty itp i po pewnym czasie gra po prostu traci obraz. Robi się czarny ekran. Ani menu, ani podczas gry nic nie widać. Choć dźwięk jest i niby gra działa normalnie. Jak minimalizuje alt+tab to pulpit i reszta jest ok. O dziwo pojawia się komunikat od visty, że sterownik monitora przestał działać poprawnie lecz odzyskał stabilność (coś w tym typie). Instalowałem wszystkie najnowsze stery i do karty i do monitora.
Karta graficzna- Nvidia Geforce GTX 280
Monitor- Samsung T200HD (z tunerem telewizyjnym)
System- Vista (32 bit) -niestety bądź stety
Gram na ustawieniach maxymalnych po za szczegółowością textur (ustawione na 3/4), oświetlenie rozszerzone DX10
Reszty specyfikacji nie podaje bo spełniam wymagania nawet powyżej zalecanych.
PS: Sprawdze jak jest na oświetleniu rozszerzonym DX9, no ale i tak proszę o pomoc, bo mimo wszystko chciałoby się wykorzystać te "dobrodziejstwa" DX10.
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Problem z sterownikiem

Postprzez asperii w 29 Lis 2009, 21:19

Masz jakieś inne gry, najlepiej też wymagające? Jak się na nich zachowuje?

Może karta się przegrzewa? Jakiś program do rejestrowania temperatury by się przydał.
Jeśli jest bardzo wysoka, to proponuję wyczyścić radiator, bo kurz jest najczęstszym powodem takiego stanu rzeczy.

Jeśli jednak nie, to:
Proponuję sterowniki od grafiki odinstalować, wyczyścić dodatkowo driver sweeperem i zainstalować na czysto od nowa.

Jeśli nie pomoże, to prawdopodobnie problem ze sprzętem, choć głowy nie dam.
Awatar użytkownika
asperii
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 16 Lis 2009, 00:54
Ostatnio był: 21 Gru 2009, 16:29
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Problem z sterownikiem

Postprzez Polski zolnierz w 29 Lis 2009, 23:02

W innych grach takie rzeczy się nie działy. CoD:MW2 działa bez zarzutu, to samo Arma II itp. Raptem kiedyś w Far Cry 2 występował u mnie taki błąd, ale na miesiąc były takie dwa przypadki. Tu dzieje się to co chwila.
OK zassam jakiś program do mierzenia temperatury.
A no i na DX 9 działa w porządku tylko o dziwo jestem w tej misji co ze swoim oddziałem idziemy tunelem do Prypeci, to kiedy wchodzę po drabinie na górę, to wyskakuje bug trap Xray Engine. W ogóle loga nie rozumiem. Pokazuje takie coś:

Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : ...rypeci\gamedata\scripts\smart_terrain_control.script:65: attempt to index field 'actor' (a nil value)
 

stack trace:




EDIT: Po zainstalowaniu DX'a z plyty gry, to pojawia się takie cudeńko :/
Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : !m_error_code
[error]Function      : raii_guard::~raii_guard
[error]File          : D:\prog_repository\sources\trunk\xrServerEntities\script_storage.cpp
[error]Line          : 748
[error]Description   : ....e.r. - zew prypeci\gamedata\scripts\xr_logic.script:1270: attempt to index local 'obj' (a nil value)
 

stack trace:
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Problem z sterownikiem

Postprzez Polski zolnierz w 02 Gru 2009, 17:37

Sorki, że post pod postem, ale chcę aby to było widoczne dla wszystkich w "nowych postach"

Problem rozwiązał się gdy usunąłem katalog unpacked z katalogu z grą. Nie rozpakowujcie gry tym starym unpackerem do CS'a itp. Przynajmniej nie trzymajcie tam tego katalogu. Po usunięciu katalogu gra śmiga pięknie. Oczywiście wszystkie mody i nawet pliki modyfikowane z tego katalogu działają.
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Problem z sterownikiem

Postprzez Czaro w 02 Gru 2009, 17:42

1. Zamiast pisać posta pod postem użyj opcji "Podbij temat". Wtedy wątek zostanie przeniesiony na górę listy tematów.

2. To nie mogła być wina tego folderu, gra go nie czyta :P.
Widocznie dopiero po ponownym/którymś z kolei wczytaniu save'a skrypt załączył.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

Re: Problem z sterownikiem

Postprzez Polski zolnierz w 02 Gru 2009, 23:24

Yy sorki wielka, w ogóle nie wiedziałem, że na tym forum jest taka opcja ;d.
Już pisałem w jednym temacie, że nie mam bladego pojęcia jak to wytłumaczyć. Może więc napisze jak to było:
1)No był sobie bug
2)Ściągałem poprawki do DX, Visty, karty graf. i monitora oraz DX z plyty, nic, dalej to samo
3)Sciaga sie poprawka do monitora i do karty (Windowsowe aktualizacje)..nadal nic
4) tego samego dnia po 3 godzinach usunięcie folderu i nagle cud. Gra śmiga, robi fikołki i sielanka na sto dwa. Pytanie: jak to możliwe ?
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Problem z sterownikiem

Postprzez Czaro w 03 Gru 2009, 23:33

Myślę, że Twoje problemy z grą były spowodowane brakiem RAM'u. Po usunięciu folderu gamedata RAM'u przybyło i problem zniknął :wink:.

Utak3r także jest tego samego zdania:
utak3r napisał(a):Obstawiam, że koledze [Polski zolnierz] skończył się RAM, po otwarciu tylu plików... pulę handlerów otwartych plików łatwo wykończyć, nawet mając 16GB RAMu ;) to kompletnie nie ma znaczenia.
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt08 oraz 5 gości