Zmula podczas walki i inne takie

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Zmula podczas walki i inne takie

Postprzez Tormentor w 30 Wrz 2013, 19:22

Mam pytanie do użytkowników, którzy grają/grali w Zew na Windowsie 8.

Laptop nie jest maszyną, która by dźwignęła na full sztalkiera, ale gram na średnich, wiadomo bez oświetlenia dynamicznego. Cień Czarnobyla nie sprawiał mi tyle problemów co właśnie ZP.

Na każdej mapie mam króciutkie ścinki, a walka z mutantami wywołuje u mnie skrajne złości. Nie mogę ubić załóżmy pijawek bo za każdym razem jak się zbliżają mam mega ścinę podczas wystrzałów. No cholera mnie bierze :/
Albo inny motyw, jestem sobie w jakimś tunelu gdzie lata jakaś kula elektryczna i jak tylko jest zasięgu wzroku to FPS mi spadają chyba do 5 klatek.

Miał ktoś podobny problem, jest na to sposób. Jakaś łatka?

Co ciekawe ani razu nie miałem bug trapa :D
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 01 Wrz 2024, 11:43
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Reklamy Google

Re: Zmula podczas walki i inne takie

Postprzez lukebuka w 30 Wrz 2013, 21:43

Poszukaj sobie moda, który powoduje znikanie po jakimś czasie ciał mutantów, uwolnisz trochę kompa od "myślenia o tym".
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Zmula podczas walki i inne takie

Postprzez Tormentor w 12 Paź 2013, 11:31

Zamiast robić kolejny temat napiszę tutaj.

Głównym problemem jest woda. Gdy ktoś po niej chodzi, coś do niej spada etc. to wtedy mam konkretną zmułę. Graficznie wygląda jak w HL1 więc nie wiem skąd taka ścina. Da się temu zaradzić?
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 01 Wrz 2024, 11:43
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Zmula podczas walki i inne takie

Postprzez frosth w 12 Paź 2013, 11:41

napisz co masz w tym leptopie...
pokombinuj ze sterownikami - jakieś starsze/nowsze.
pokombinuj z ustawieniami - włącz dynamiczne oświetlenie kombinuj z suwakami.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Zmula podczas walki i inne takie

Postprzez impulse_101 w 13 Paź 2013, 11:08

Żeby ta woda była jak w hl1 to byłby cud miód i orzeszki, ta w stalkerze nawet właściwości fizycznych nie ma :(
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Zmula podczas walki i inne takie

Postprzez Pangia w 13 Paź 2013, 11:26

impulse_101 napisał(a):Żeby ta woda była jak w hl1 to byłby cud miód i orzeszki

Ale za to ta w Stalkerze jest przezroczysta, w porównaniu do tej z HL1 (w sensie, że nie będąc w wodzie możesz zobaczyć co w niej jest)
A co do zmuł… Hm, ja mam Win7 (choć akurat tego posta piszę z dysku z WinXP, bo na Win7 mi się przeglądarka sypie) i Zew chodził lux (chociaż akurat ja mam peceta, i to takiego nienajgorszego). Ja bym doradził ustawienie statycznego oświetlenia - ot, tak na próbę. Może spadek FPS będzie mniejszy. Aj, nie doczytałem, że już tak grasz. No to kombinuj z innymi ustawieniami, może tryb okienkowy by coś dał (niby ma gorzej działać w oknie, ale u mnie jakoś się to nie potwierdza).
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Zmula podczas walki i inne takie

Postprzez Grzechu300 w 13 Paź 2013, 20:23

Tormentor napisał(a):Zamiast robić kolejny temat napiszę tutaj.

Głównym problemem jest woda. Gdy ktoś po niej chodzi, coś do niej spada etc. to wtedy mam konkretną zmułę. Graficznie wygląda jak w HL1 więc nie wiem skąd taka ścina. Da się temu zaradzić?


Miałem tak na zwykłym kompie. Pomogło ustawienie rozdzielczości na nieco niższą,niż mam monitor oraz grafikę na średnią. Niższe ustawienia nie czynią gry bardzo brzydszej.
Zmniejsz sobie dodatkowo zasięg widzenia i wyłącz antialiasing, jak nie pomoże.
Co ciekawe, COP z modem Misery działa mi na full detalach bez żadnej ścinki, a sama podstawka już kuleje. ;)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 45 gości