Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez bartekd20 w 24 Cze 2010, 21:33

StalkerCiastek napisał(a):Otworzyłem jakieś metalowe drzwi, a tam "buch" jakiś niebieski obłoczek. Trochę się wystraszyłem. Wpakowałem w niego magazynek. Myśle se "ubiłem drania". Zabrałem dokumenty i jakież było moje zdziwienie gdy obłoczek mnie gonił. Oczywiście tego nie robił tylko latał po zaprogramowanej trasie. Ale wyobrażcie sobie tego "WTF? Skad się ten skur... tu wziął" :D.


Hahahahh ten fragment twojego posta mnie rozwalił :E :E :E
A co do tego skur... to podejrzewam że to był poltergeist (chyba grawitacyjny sądząc po twoim opisie )

Uwagi moderatora:

Po co ten post? - caleb59
Nie wystarczy snajperka i dobra pozycja do zlikwidowania kogoś
Trzeba mieć jeszcze amunicje :P
bartekd20
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 03 Cze 2010, 15:04
Ostatnio był: 18 Wrz 2010, 19:19
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez RamzeS w 25 Cze 2010, 12:04

Zaton według mnie taki jakiś dziwny tajemniczy, przypomina mi bagna z CS i trochę Kordon ale zawsze coś mi brakowało w Zatonie...
Janów moja ulubiona lokacja tu czułem się wolny, klimat był odpowiedni wszystko jak trzeba:) Dużo ciekawych miejsc jak i zieleni.
Prypeć ... zbyt liniowo mi się grało chociaż laboratorium było dobrze zagmatwane... i trzeba było się nagłowić co i gdzie:) Oczywiście naprawianie sprzętu za free to mi się podobało, limity w orężu i apteczkach prawie jak jakiś obóz powstańców Warszawy heh:)
Awatar użytkownika
RamzeS
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 12 Mar 2009, 16:05
Ostatnio był: 18 Kwi 2017, 19:24
Kozaki: 1

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez bartekd20 w 25 Cze 2010, 14:52

Greyeeh napisał(a):Prypeć, na najwyższym piętrze bloku do którego możemy się dostać dzięki anomalii "Winorośl".
Jest tam dobry widok na okolicę, wystarczy tłumik, RPG-7, Gauss, jedzenie i wóda - można tam żyć! Tylko co jakiś czas wyprawy do pralni samoobsługowej. Już nie raz stamtąd zdejmowałem niewolników walczących z mutantami i zombiemi, a nawet stalkerami. Miejsce trzyma mroczny klimat i wygląda bardzo tajemniczo :)

Ja wole Gaussa,Wintar BC,SWD(ta snajperka,co jest w menu gry nie pamietam całej nazwy),jak już wspomniałeś wcześniej jedzonko i wóda :E oraz oczywiście ammo dużo :D

Uwagi moderatora:

Po co ten post? - caleb59
Nie wystarczy snajperka i dobra pozycja do zlikwidowania kogoś
Trzeba mieć jeszcze amunicje :P
bartekd20
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 03 Cze 2010, 15:04
Ostatnio był: 18 Wrz 2010, 19:19
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez Riffer w 25 Cze 2010, 22:19

Ulubione miejsce, taaak. Zacznę od początku, Zaton jest ciekawy, podtrzymuje klimat CS-owskich bagien, jednak to nie to samo, jest tam jakoś, hmm monotonnie. Moją ulubioną miejscówką w Zatonie jest Most przemienienia ( ogólnie trzyma poziom ) Janów- i tu jest duże pole do popisu. Praktycznie cała lokacja jest świetna. Lecz kocham spacerki o zachodzie słońca po fabryce jupiter, klimat miażdży. No i kochane miasto, Prypeć. Czuć tą pustkę, jednak miasto, a właściwie ten kawałek jest zdecydowanie za mały. Co do ulubionych miejsc, to chyba te najwyżej położone. 1. Gdzie wchodzimy po winorośli, 2. Gdzie zdejmujemy najemników. Lubię również port rzeczny, można czasami odsapnąć i wpatrywać się w taflę wody. BTW, witam wszystkich !
Awatar użytkownika
Riffer
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 24 Cze 2010, 22:56
Ostatnio był: 26 Wrz 2010, 12:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 0

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez bartekd20 w 24 Lip 2010, 15:04

GADAJĄCY KONTROLER? Muszę to zobaczyć. Opisz mi ktoś jak tam dojść. Przy okazji w grze spotkałem tylko tego 1 kontrolera na misji u naukowców i jednego raz podczas spaceru. Wie ktoś, gdzie one występują?

Gadający kontroler jest na skadowsku w jaskini niedaleko spalonego gospodarstwa.
Na mapce kilka ze 2 cm na północny-wschód od SG,jak jest ten zakręt na mapce przy gospodarstwie (jak już ujałem wcześniej 2 cm na płn-wsch),to około 1 cm w prawo od niego jest jaskinia.Krótko mówiąc poszukaj w około gospodarstwa i jak znajdziesz jaskinie (nie ta z anomaliami) do której jak podejdziesz to będzie słychać głos typu"zawróć człowieku" to znalazłeś go :E
Sory za pokręcone instrukcje ale nie mogłem znaleźć folderu od screenów xD
A co do tego gdzie występują kontrolery to widziałem tylko 1 w Prypeci w misji o wartowniku zaginionym,1 podczas spaceru po strefie "Janowskiej" i słyszałem że w X8 jest 1 :D
Nie wystarczy snajperka i dobra pozycja do zlikwidowania kogoś
Trzeba mieć jeszcze amunicje :P
bartekd20
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 03 Cze 2010, 15:04
Ostatnio był: 18 Wrz 2010, 19:19
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez Floper Szczur w 24 Lip 2010, 20:16

Na Zatonie lubie Skadowsk gdyz daje taki klimat baru i bazy w jednym.Podstacja z najemnikami jest klimatyczna bo fajnie jest zobaczyc najemnikow którzy nie chca cie zabic.Jeszcze stacja Krug jest moja ulubiona.Nikt nie zapusci sie do leza pijawek.A jak zapusci to juz nie wroci;DJaskinia kontrolera to tez dobra kryjowka.Za pierwszym razem jej nie odkryłem.
W okolicach jupitera lubie Jupiter.Jest nie tyle straszny co punury i smutny.Na poczatku nie lubilem tam chodzic bo balem sie ze jakis kontroler albo nibyolbrzym wyleci.Ale jak wszystko wybite to dobrze robi taka przechadzka.Bunkier naukowców po wykonaniu wszystkich zadan tam fajnie wyglada wnętrze z tymi artefaktami.Zawsze prawie niczego nie badali.
A Prypec cała jest SUPER.Ten mrok,budynki,poczucie niepewności.Szkoda ze nie da sie wejsc do kazdego budynku.I jeszcze laboratorium.A Strielok to wisnia na torcie.
:

Tylko Monolit może was uratować.
Awatar użytkownika
Floper Szczur
Stalker

Posty: 82
Dołączenie: 01 Lip 2010, 02:08
Ostatnio był: 07 Sty 2013, 06:35
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 19

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez Qba w 25 Lip 2010, 16:37

Najbardziej lubiłem wszystkie, dosłownie wszystkie podziemnie kompleksy. Ukazywały one prawdziwą naturę tego miejsca, zwiedzanie zniszczonych podziemi były niebezpieczne ale ekscytujące. Można było dowiedzieć się wiele o badaniach które były tu przeprowadzane, przy okazji natknąć się na jakiś "żywy eksperyment".
Awatar użytkownika
Qba
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 24 Lip 2010, 18:02
Ostatnio był: 12 Gru 2012, 23:32
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 9

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez Greyeeh w 27 Lip 2010, 11:38

Warte wspomnienia są także cementownia i szkoła w Prypeci.

Ten pierwszy niesamowicie trzyma klimat, IMO że jest trochę słabo zagospodarowany (wiem co mówię, nieopodal mnie jest stara cementownia, klimat lepszy niż w stalkerze - ćpuny, dziki i ochroniarze (czyt. wojsko?)), jednakże wnętrza i jej niezbyt obszerne podziemia nadają jej tego uroku. Wnętrza też bardzo dobrze "urządzone", wczoraj zwiedzałem lokalne ruiny Szczakowskiej "fabryki cementu" i muszę powiedzieć, że podczas wspinaczki na samą górę pewnego budynku, poczułem się jak w grze.

Ten drugi także jest niesamowity, przypomina mi trochę moje przedszkole (kolorowe obrazy na ścianach - tu oczywiście strasznie zniszczone), szkoła w CoP jest świetnym miejscem, jeśli chce się poczuć prawdziwy klimat gry, wchodząc tam na pewno niektórym przypominają się stare czasy ;)
Polecam tam zajrzeć po zakończeniu głównej fabuły, kiedy to stalkerzy rozbijają swoje obozy na schodach przy kratach.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez Pilot w 30 Lip 2010, 21:53

mi się podoba laboratorium X8 jakby powybijać burery, chomiki i snorki a także usunąć promieniowanie i uruchomić windy baza murowana
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez lektors w 31 Lip 2010, 15:27

Fabryka Jupiter, bez dwóch zdań. Dlaczego? Bo to jedyne miejsce w którym jest "strasznie" :żadnej przyjaznej twarzy, pustka na ulicach, te dźwięki, brrrr aż ciary po plecach przechodzą
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez Axideus w 31 Lip 2010, 17:13

Wiecie gdy kupiłem zew prypeci, znalazłem w nim mapę zony.Wiecie gdzie mój wzrok trafił najpierw.W taki duży rozległy budynek z dziurą w dachu."Jupiter" od początku mnie fascynował.Nawet na mapie czułem już klimat tego miejsca :D .Tu mnie GSC pozytywnie zaskoczyło.Wreszcie Atmosfera taka że aż mozna ją nosem wssysać :E .
W sumie to cały czas chadzałem tylko do jupitera.Przeszukiwać stare budynki w poszukiwaniu zakazanych tajemnic ,
dokumentów czy mrocznych sekretów.Ach to lubię.Wreszcie lokacja którą moge postawić na równi z dwoma ulubionymi lokacjami z czystego nieba: doliną mroku i "kochanym" Jantarem.Właśnie za tym tęsknie w cop'ie za tymi trasami :( .
Szkoda no ale w końcu mam Jupitera :) .Na marginesie mogę jeszcze dodać Most przymierza z zatonu, Cementownie,
Popielisko z podziemiami, Anomalie żelazny las i w prypeci szkołę,przedszkole i centrum jubilelyjny.Ale przede wszystkim "Jupiter" :) .
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: Nasze ulubione miejsce w Zewie Prypeci

Postprzez Mglisty w 01 Sie 2010, 14:57

Jupiter bardzo ok, ale Prypeć podczas deszczu, osnuta całunem mgły - też robi wrażenie.
"Świat jest piękny,gdy wokół nie ma ludzi"

Mglisty
Wygnany z Zony

Posty: 46
Dołączenie: 10 Cze 2010, 11:41
Ostatnio był: 20 Lut 2011, 11:04
Miejscowość: South
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość