Negatywne wrażenia z gry...

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Realkriss w 16 Maj 2011, 14:00

Trzy główne lokacje to za mało. za mało do łażenia, do szwendanie się, a jeśli już się chce poszwendać np. po najdalszych zakątkach Zatonu, to nuda, Panie... nic się nie dzieje, czasem jakiś dzik wyskoczy. W Prypeci oprócz zaznaczonych budynków nie ma nic ciekawego, też szkoda. Najciekawszy jest chyba Janów.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Reklamy Google

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Dżuz w 17 Maj 2011, 16:46

Nie było tego wiele. Trochę mnie rozczarowało to, że przez większość czasu głównym zagrożeniem były mutanty i emisje. W "Cieniu Czarnobyla" można było się zawsze natknąć na jakieś patrole wojska, bandytów albo najemników, a w Zewie bandyci byli nastawieni neutralnie, najemników za wielu nie uświadczyłem, a wojsko to wiadomo. A w dodatku, nawet i same mutanty były nieliczne - jak dla mnie za rzadko się odradzały, a jak już się jakieś zespawnowały to większość ginęła w emisji :(

Brakowało mi też jakiejś bardziej mrocznej lokacji, albo chociaż takiego miejsca na którejś mapie. Fabryka Jupiter mogłaby się stać taką miejscówką, ale nie wiele się tam działo: watahy psów to trochę za mało jak dla mnie.
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 22 Gru 2023, 13:24
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Neavy w 18 Maj 2011, 17:29

Dżuz - dokładnie. Fabryka ma niewykorzystany potencjał. Poszedłem tam w nocy, w każdy kąt zaglądałem, a jedyne co mi wyskoczyło to psy...

Dodatkowo załamało mnie to, że bandyci są "miękcy" totalnie neutralni, aby ci z Magazynów Kontenerów z Janowa, a w dodatku mieszczą się w tym samym budynku co stalkerzy. Wolność i Powinność tak samo.

No i, nadal nie dopracowany system stealth. Chcę uwolnić stalkera z misji "Zakładnik". Zabijam nożem bandytę który stał samotnie, a tu bach, nagle granaty, strzały... Tak samo z najemnikami z Zatonu... Porażka.
Image
Awatar użytkownika
Neavy
Stalker

Posty: 61
Dołączenie: 29 Mar 2011, 20:44
Ostatnio był: 14 Paź 2012, 14:52
Miejscowość: Okolice Lublina
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Mac w 18 Maj 2011, 18:19

Kiedy pierwszy raz poszedłem do Jupitera , przestraszyłem się psów , ale kiedy byłem tam później nic nie mogło mnie już zadziwić. Co do stealh - leży , ale zawsze znajdzie się ktoś kto dokupi sobie ten tłumik. A tak ogółem to nie podoba mi się to , że można się przemieszczać tylko za pomocą przewodnika. Niby Diegtarew odkrył drogę do Prypeci i miał mapy obszaru między Jupiterem , a Zatonem , lecz i tak płacił przewodnikowi za przeprowadzenie.
Mac
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 02 Paź 2010, 09:30
Ostatnio był: 17 Cze 2011, 11:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Jackas w 20 Maj 2011, 22:36

witka ,ja tak jak przedmówcy nieco nie wykorzystany potencjał niektórych obszarów ale i porażka z artefaktami i kasą ,ja po zakończeniu gry miałem masę kasy i artefaktów i poco sie pytam ? trochę szkoda .No i powinno być więcej możliwości chandlu i i intereakcji z frakcjami bo w pewnym momencie są one naprawdę jałowe ,tak to trochę czepianie na wyrost bo i tak to moja seria gry,tak i odczucia miałem kiedyś po pewnej części gothiki i sie zraziłem bo zrobiła sie nudna ,no ale to tylko takie lekkie marudzenie :)
Żeby mi się chciało tak jak mi się nie chce :)
Awatar użytkownika
Jackas
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 03 Lut 2011, 09:09
Ostatnio był: 26 Gru 2011, 22:03
Miejscowość: Sląsk
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 2

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Idilyon w 22 Maj 2011, 23:46

Fabuła!! Przed wszystkim Fabuła !!
CoP jako gra ogólnie mi się spodobał, ale mało dopracowane questy itp.
Jak dla mnie fabuła powinna być porównywalna do ShOC, czyli wszystko tajemnicze, aż tu nagle niespodzianka !!
Okazuje się, że przez cały czas ścigałeś...samego siebie ! Do Stalkera po prostu zabawy w wojsko i śmigłowce nie pasuje.


Człowieku,od tego jest opcja spoiler! :facepalm: Całe szczęście,że przeszedłem wszystkie części Stalka przed przeczytaniem tego postu.

Dla mnie jedynym minusem jest to że są wskaźniki ukrycia w lewym górnym rogu,bodajże w czystym niebie ich nie było i był wtedy lekki dreszczyk emocji jak nagle przed nami wyskoczyła pijawka albo snork


Nie do końca...w CS wszystkie stwory były zaznaczone na mapie. Chyba,że było tak tylko na wersji na której grałem.

Pewna nielogiczność. Gdy dotarliśmy do Prypeci, Zulus powiedział, że z wojskowymi nie będzie się zadawał, a przecież jest w Powinności, gdzie właśnie są wojskowi.


Nie do końca jest to prawda. W Powinności służą w znacznej części byli wojskowi,to raz. Dwa,to wielu członków Powinności ma prawdopodobnie uprzedzenie do wojska. Pamiętacie,ktoś w CS mówił,że wojskowi zostawili go na śmierć (tj. zostawili bez pomocy) kiedy został zrzucony z oddziałem na środek anomalii i większość z ludzi zginęła. Nie pamiętam tylko kto to mówił. Pewnie podobne przygody przydarzyły się innym Powinnościowcom.


Uf,naodpisywałem ludziom,to teraz wreszcie coś ode mnie :P Osobiście wkurzają mnie głównie rzeczy,o których liczni przedmówcy już wspominali :) Wkurza mnie między innymi niewykorzystany potencjał tak zajebistej w samej sobie lokacji jak Jupiter. Tylko psy można tam chyba napotkać. Ba! Te psy są jeszcze o tyle wkurzające,że w kółko się respawnują. Zabijesz jednego,przyjdzie 1 lub 2 następne :/ W ten sposób lepiej jest je omijać niż zastrzelić,co wkurza.

Można wejść do niewielu budynków w Prypeci,a szkoda,bo mogłoby być na prawdę zaje*iście :]
Priszło wriemia. Ja wiżu twajo żełanije.
Twaja cjel zdjes. Idi ka mnie.
Twoj puć zawierszajetsa czieławiek. Idi ka mnie.
Twajo żełanije skora ispołnitsy.
Idi ka mnie. Ty abritiosz to, szto zasłużywajesz.
Awatar użytkownika
Idilyon
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 10 Maj 2011, 20:34
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 22:59
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 3

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Kpuc w 23 Maj 2011, 00:08

Jarexxx napisał(a):Dużo można by wymieniać.
Ale najgorsze jest to, że ścina jak uj.


No niestety , tu się nie liczą X rdzenie tylko jeden ale potężny ;/

Co mi po gtx470 1280MB , CPU 4 rdzeniowym q6600 i 4 GB ram skoro gra się rwie podczas chodzenia , podczas stania i rozglądania się jest ok . - mówię tu oczywiście o dx11 rozdzielczości 1600x1200 i max ustawieniach .


Innych problemów nie zauważyłem gra jest prawie idealna. A plus OGM ; miód i malinka ;)
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Sucharus w 22 Cze 2011, 17:42

Jednym słowem - bugi. Bugi graficzne, bugi w AI, bugi w ekwipunku, bugi we wszystkim. I to w każdej odsłonie z serii , niektórych nawet nie chce się panom z GSC naprawić (tragiczne przeładowywanie spasa i chasera).

Sucharus
Wygnany z Zony

Posty: 7
Dołączenie: 22 Cze 2011, 16:55
Ostatnio był: 22 Cze 2011, 18:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez lektors w 19 Lip 2011, 20:30

Jak dla mnie za niski poziom trudności - przebierając trupy znajdujemy więcej ammo niżli w nich wpakowaliśmy. Nawet na mistrzu po przeczesaniu tartaku miałem po 400 naboi każdego typu. Poza tym mutanty mają mało życia ( wyjątek nibyolbrzym i chimera ). AI - ok.
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez Woland w 19 Lip 2011, 22:44

Sucharus napisał(a):Jednym słowem - bugi. Bugi graficzne, bugi w AI, bugi w ekwipunku, bugi we wszystkim. I to w każdej odsłonie z serii , niektórych nawet nie chce się panom z GSC naprawić (tragiczne przeładowywanie spasa i chasera).

Bugi? Ja poza tym że zapisy padły (jestem save master- 1500 zapisów :E poza tym schowek o zawartości... 1.5 TONY. TAK, PÓŁTORA TONY PRZEDMIOTÓW MIAŁEM W JANOWIE! MOGŁEM STWORZYĆ FRAKCJĘ LEPSZĄ NIŻ WOLNOŚĆ I POWINNOŚĆ RAZEM WZIĘTA!)
Spatchować do najnowszej wersji i jest ok. Zresztą i tak jakieś bugi poważniejsze w stalkerze to:
- Kłopot z wyzwoleniem obozu na wysypisku
- Krugłow po przejściu pod mostem nie chciał ze mną gadać. Ale nie jestem pewny czy to bug czy to ja coś nie tak zrobiłem. Ale koniec końców udało się pogadać.

@Dzuż, Stacja Antenowa Krug :P Ja tego unikam jak tylko mogę, byle z dala od niej.

Moje negatywne wrażenia? Za krótka!
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez kubu k w 20 Lip 2011, 21:41

Zbyt mały potencjał niektórych lokacji (proporcja map w porównaniu do questów). Do tego dochodzi zbyt krótka fabuła i troszkę nudzący się, po dłuższym czasie freeplay. A tak po za tym druga w mojej klasyfikacji pozycja po shoc, chociaż częściej gram w cop.
kubu k
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 10 Cze 2011, 20:55
Ostatnio był: 31 Paź 2019, 21:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 13

Re: Negatywne wrażenia z gry...

Postprzez clearskystalker w 12 Sie 2011, 22:53

Mnie wkurzyło dość sporo rzeczy. Otóż lubię sobie ustawić widok z 2giej osoby, a okazuje się ,że nie widać hełmu,czy maski u Degitarova. Dodatkowo drętwo,że nie dali choć raz dużej ilości nowych broni (Tak produkcji rosyjskiej/radzieckiej,jak i tej wytwarzanej na zachodzie),kombinezonów czy masek (A dziwię się,bo powinna być np. dość znana maska przeciwgazowa GP-5). Kolejna rzecz to oczywiście fakt,że za dużo nowych mutantów nie dali....Wspominałem na pewno w jednym lub więcej moich postów,że z pijawkami to już jestem na ,,siema''.
A snorki jak widzą mojego stalkera to już dosłownie wstają na dwie nogi i zaczynają wiać.....
No i ostatnia rzecz: Frakcje! Nie dość,że nie ma żadnej nowej ( a mogliby najbardziej przeze mnie lubiane Czyste Niebo zostawić na przykład...), to jeszcze do Powinności, czy Wolności nie da się dołączyć.....co z tego,że zostanie się ,,przyjacielem frakcji'', skoro itak w jej szeregach się nie będzie.....
Pozostaje mi tylko wierzyć,że S.T.A.L.K.E.R. 2 będzie o kosmos lepszy od swoich poprzednich wersji.......
clearskystalker
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 06 Lip 2011, 03:12
Ostatnio był: 04 Wrz 2013, 11:20
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość