Ulubione frakcje

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Re: Ulubione frakcje

Postprzez MasterPlayer w 27 Sty 2014, 00:16

Zgadzam się z tym że wolność jest nieco sztywniacka , ale według mnie są lepiej zorganizowani jako frakcja co można wywnioskować porównując sobie bazy wolności i powinności w soc . Także ich cel pojednania z zoną można im zapisać na plus , również dyscyplina nadaje tej frakcji pozytywne pierwsze wrażenie , jednak moją ulubioną frakcją są niezaprzeczalnie samotnicy ze względu na brak z góry ustalonego celu przebywania w zonie , w przeciwieństwie do np : powinności którzy dążą jedynie do wymazania zony z map świata. Jednakże minusem bycia wolnym stalkerem jest to że w każdej chwili można paść ofiarą bandytów bez możliwości wezwania pomocy co miałoby miejsce w przypadku należenia do którejkolwiek z w.w frakcji.
Awatar użytkownika
MasterPlayer
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 12 Sty 2013, 00:54
Ostatnio był: 04 Lut 2014, 13:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: -1

Reklamy Google

Re: Ulubione frakcje

Postprzez sms216 w 27 Sty 2014, 22:20

Nie żeby coś ale pojednać się z Zoną można także lądując w anomalii :P
sms216
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 20 Sty 2013, 11:25
Ostatnio był: 21 Maj 2018, 15:03
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Noiseless Viper
Kozaki: 3

Re: Ulubione frakcje

Postprzez HCNOPS w 27 Sty 2014, 23:54

Krzyk19 napisał(a):Taka samotna wędrówka po Zonie daje więcej niż bycie w jakiejś grupie.

Faktycznie, daje więcej. Więcej szans na odejście z tego świata. Trzymanie się w kupie daje większą szansę na przetrwanie. Gdy coś was atakuje, każdy chroni tyłek każdemu. Samotnictwo to tylko większa szansa na śmierć.
Koleś napisał(a):bardzo lubię Powinność, ale nie ze względu na to jacy są, tylko po prostu mają najlepszy ekwipunek.

Lubić Powinność wyłącznie za ekwipunek, to jak lubić dany samochód jedynie za felgi! Przecież jeżeli lubimy ekwipunek Powinności, to dołączamy do Wolności i po prostu wpakowujemy kulkę jakiemuś tępakowi z Powinności i zabieramy jego jakże fajny ekwipunek, zaś pancerz zawsze można odsprzedać kotom, lub użyć materiału do czegoś innego.
HCNOPS
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 27 Maj 2013, 20:12
Ostatnio był: 09 Wrz 2014, 09:56
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 14

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Krzyk19 w 28 Sty 2014, 13:42

HCNOPS to jak postrzegamy Zone ma wpływ na to co od niej dostajemy. Jeśli uważasz że to wcielenie zła nie zdziw się gdy mutanty będą cię atakować całymi stadami. Ważny jest też sprzęt. Jeśli nosisz dużo nowoczesnych zabawek jak wojskowi albo ,,Powinność" mutanty będą cie atakowały i to nawet bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Nie słyszałeś o samotnikach, którzy potrafią instynktownie omijać anomalie lub trzymać mutanty na dystans? A co do grupy to w Zonie tak jak w innych miejscach trzeba uważać na to z kim się przyjaźnimy.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Ulubione frakcje

Postprzez HCNOPS w 28 Sty 2014, 19:06

Krzyk19 napisał(a):HCNOPS to jak postrzegamy Zone ma wpływ na to co od niej dostajemy. Jeśli uważasz że to wcielenie zła nie zdziw się gdy mutanty będą cię atakować całymi stadami.

Według naukowców Zonę należy badać, a jakoś mutanty również ich atakują i wcale nie oszczędzają ich tylko dlatego, bo są przyjaźnie do Zony nastawieni. Brednie o czuciu Zony są po prostu niuejdźowską bajeczką, która pierze ludziom mózgi i sprawia, że wychodzą w teren z pistoletem. Zona to niebezpieczny, zabójczy teren i ma wywalone na to, co o niej myślisz. Nie łaź po lasach, unikaj słabo oświetlonych miejsc, a tym bardziej jaskiń i podziemi, a gwarantuje Ci, że pożyjesz dłużej.
Krzyk19 napisał(a):Ważny jest też sprzęt. Jeśli nosisz dużo nowoczesnych zabawek jak wojskowi albo ,,Powinność" mutanty będą cie atakowały i to nawet bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Idąc tym tokiem rozumowania, po Zonie powinno się poruszać z patykiem i w hawajskiej koszuli, a zapewnić powinno nam to oswojenie chimery i zaprzyjaźnienie się z pijawkami. Nie słyszałem jednak, by ktokolwiek miał pijawkę za przyjaciela. Słyszałem za to, że mnóstwo kotów, wcale nie wyglądających jak czołgi, ginęło z powodu anomalii, lub stad wygłodniałych nibypsów. Z kolei taka Powinność trzyma się nieźle, a walczą z Zoną równo. Zona zabija tych, którzy zabić się dadzą, nie rządzi się żadnym innym prawem.
Krzyk19 napisał(a):Nie słyszałeś o samotnikach, którzy potrafią instynktownie omijać anomalie lub trzymać mutanty na dystans?

Też potrafię utrzymać mutanty na dystans. Wystarczy rzut granatem, a potem seria z wysłużonego kałacha i po problemie. A instynktowne omijanie anomalii... Na Dużej Ziemi istnieją tropiciele, którzy wiele kilometrów potrafią tropić drobną zwierzynę i poznawać co robiła po raptem śladach na liściach, następnie dorwać i ładnie wyprawić. I tacy dostali się do Zony, a ich zdolności tropicielskie sprawiają, że potrafią wyczuć anomalie, czy to przez wnikliwą obserwację otoczenia, czy w inny sposób. "Piętno Zony" to bujda.
HCNOPS
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 27 Maj 2013, 20:12
Ostatnio był: 09 Wrz 2014, 09:56
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 14

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Krzyk19 w 28 Sty 2014, 20:31

Nie pisałem że technologia sprowadza na stalkerow mutanty, jej nadmiar to robi. Niektóre maszyny Naukowców wytwarzają fale które są nieznośne dla zmutowanych zwierząt. Wtedy nie mają nic innego do zrobienia jak zniszczenie źródła fal które tak je drażni. Masz racje pijawki i Chimery nie da się mieć jako przyjaciół, ale inne istoty można oswoić, lecz lepiej aby nie zajmowali się tym nowicjusze. Co do sprawy pistoletu to przecież podstawowa broń nowicjuszy. Faktem jest, że można zabrać ze sobą do Zony wszystko, ale trzeba zapłacić sporo rubli oficerowi, a takiego nie zawsze się spotyka.
Tak właściwie to piszemy nie na temat, więc może rozejdźmy się w pokoju i niech każdy uważa za słuszne to co chce.
Jeśli jednak chcesz to możesz napisać wiadomość prywatną.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Hornik w 03 Lut 2014, 14:50

Mimo iż zazwyczaj w każdej części S.T.A.L.K.E.R.A staram się grać jako samotnik to przyznam że w Zewie Prypeci szczególnie mnie zaciekawiła frakcja Powinność gdyż jest ( ponownie ) świetnie zorganizowana i wydaje mi się że w tej części jest jakby bardziej "otwarta" na nowych członków. Między innymi w zadaniu które dotyczy byłych członków Monolitu już przywódca Powinności Szluga jest bardziej przychylny tej decyzji nawet gdy jeszcze nie ufa zbytnio głównemu bohaterowi to według mnie reaguje lepiej od Lokiego który otwarcie mówi że jest co do Monolitowców "sceptyczny" i nie pokazuje się w zbyt dobrym świetle.
Awatar użytkownika
Hornik
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 28 Sty 2014, 23:32
Ostatnio był: 07 Lip 2014, 14:19
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 2

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Koleś w 09 Lut 2014, 20:40

HCNOPS napisał(a):Lubić Powinność wyłącznie za ekwipunek, to jak lubić dany samochód jedynie za felgi! Przecież jeżeli lubimy ekwipunek Powinności, to dołączamy do Wolności i po prostu wpakowujemy kulkę jakiemuś tępakowi z Powinności i zabieramy jego jakże fajny ekwipunek, zaś pancerz zawsze można odsprzedać kotom, lub użyć materiału do czegoś innego.

Tak, ale będąc w Powinności mamy dostęp do amunicji do CKM i kombinezonu, który posiada Szulga.
PS. Lubiąc samochód za felgi, lubimy felgi, a nie samochód.
Awatar użytkownika
Koleś
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 11 Gru 2013, 18:27
Ostatnio był: 05 Lip 2017, 14:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 16

Re: Ulubione frakcje

Postprzez festo723 w 26 Lut 2014, 18:00

Jestem za powinnością! Zone trzeba zniszczyć to tak jak by chronić bandytów bo policja by nie miała co robić
festo723
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 26 Lut 2014, 12:20
Ostatnio był: 21 Wrz 2014, 13:54
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Hrust w 20 Kwi 2014, 14:11

Ogólnie moją ulubioną frakcją jest Wolność, ale i tak zawsze dołączam do Powinności, dzięki nim gra staje się o wiele łatwiejsza. Mamy więcej pobocznych misji, większy wybór broni itd.
Hrust
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 20 Kwi 2014, 14:05
Ostatnio był: 14 Lip 2014, 18:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 0

Re: Ulubione frakcje

Postprzez CptMEEM w 22 Kwi 2014, 16:59

Wole samotników, nie lubię kiedy dostaje np bonus od Nitra który preferuje Powinność a np droższe ceny od trader'a który "preferuje" wolność.

A jak jesteś wolnym stalkerem to nie ma praktycznie minusów, tylko plusy

(Jak masz te trzy achievementy związane z samotnikami czyli "A friend of Stalker's" oraz "A man of Balance" oraz "A One of Ours" to tym bardziej wole własnie samotników)

To tyle w sprawie Zew'u Prypeci

W CN i Cieniu Czarnobyla tak samo, oprócz tego z achievementami :)
CptMEEM
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 22 Kwi 2014, 16:04
Ostatnio był: 12 Maj 2014, 17:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Naznaaczony w 29 Kwi 2014, 11:21

Moją ulubioną frakcją są samotnicy dlatego że są walczą z bandytami i nie biorą udziału w bezsensownych wojnach takich jak Powinność z Wolnością, można zarobić u nich dość dużo pieniędzy za zadania poboczne i sprzedawanie artefaktów ich liderowi Brodaczowi. Są według mnie w porządku bo pomagają sobie wzajemnie. Polubiłem też wojsko ponieważ są bardzo dobrze wyszkoleni, narażają życie aby chronić granic Zony a pod koniec gry ich technik daje darmową amunicję i kombinezon oraz za darmo naprawia kombinezon i broń.
S.T.A.L.K.E.R.
Postaw kozaczka to nie boli.

Naznaaczony
Wygnany z Zony

Posty: 57
Dołączenie: 06 Kwi 2014, 18:42
Ostatnio był: 19 Paź 2014, 20:23
Miejscowość: Durdy
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 7

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości