S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Bedzie dobrze?

Da
553
75%
Niet
38
5%
Bedom bany!
150
20%
 
Razem głosów : 741

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez WodZu w 13 Sty 2010, 23:58

Włuczęga napisał(a):Zamiast się przechwalać się pisząc że miałeś 90000 rubli.. i wypominając błędy ortograficzne...to mógłbyś powiedzieć gdzie w grze można te detektory znależć...ale nie ważne, poradzę sobie i nie potrzebuje łaski od [ciach].


Drogi Włuczęgo - nie chcę się z tobą sprzeczać. Po prostu opisałem swój sposób przejścia tego questa. A 90000 rubli to nie jest dużo. Założę się, że wielu stalkerów dojechało do 200000, więc to nie jest żadne przechwalanie się. A propos błędów ort. - po prostu oczy łzawią na taki widok. Może jesteś dysortografem (szanuję takich ludzi) albo tylko popełniasz błędy, a ja tylko zwracam ci uwagę. Naprawdę postaraj się pisać poprawnie. W końcu nasz polski język trzeba szanować. Twoje wypowiedzi i tak są moderowane (chwała moderatorom). Jeżeli Cię uraziłem - przepraszam. Jeżeli nie - pracuj nad pisownią. A teraz o temacie: sprawdź solucję zrobioną przez djcyca i xKoweKxa. Postarały się chłopaki.

Ale...coś ty napisał o mnie? Ja tu próbuję iść na kompromis...
Już niedługo: FEAR 3
Awatar użytkownika
WodZu
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 14 Gru 2009, 23:58
Ostatnio był: 13 Gru 2011, 19:55
Miejscowość: Polska stolica parowozów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 4

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez nacho66 w 14 Sty 2010, 10:35

WItam

Mam podobny problem do tego opisywanego przez kilka osob wczesniej. Po okolo godzinie gry FPS drastycznie spada do poziomu niegrywalnosci. Czy wiadomo juz cos na temat patcha rozwiazujacego ten problem? Ktora funckja graficzna to powoduje wogole?

Moja konfiguracja to E8400, 4gb ram, gtx 260, Vista 64

Dodam jeszcze, ze detale mam ustawione na max
nacho66
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 15 Wrz 2008, 17:53
Ostatnio był: 14 Sty 2010, 15:43
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez rafael w 14 Sty 2010, 14:11

Witajcie!
dziś w nocy skończyłem CoP po raz drugi. tym razem na najwyzszym poziomie trudności. Zeby zobaczyć co sie da, za pierwszym razem grałem opcją - pro-stalkerowską, teraz byłem pro-bandycki. też zabawnie, choć średnio miłe jak Brodacz zwraca się do ciebie per "Pijawko" :)
ale nie o tym. tylko o wrażeniu ogólnym - globalnym :)
moim zdaniem gra jest lepsza od CS choc mniej klimatyczna od SoC. oczywiście ładniejsza i lepiej dopracowana (rozwijanie broni i kombinezonów, świetne zadania poboczne)

Podobała mi sie , choć początkowo pomysł, by grać jako wojskowy udajacy stalkera nie przypadł mi do gustu. Dobrze że chociaż jest możliwość rehabilitacji poprzez pozostanie w Zonie na stałe :)

Jedna sprawa tak naprawde boli mnie w grze mocno. Dramatycznie niewykorzystany potencjał. Czas musiał twórców strasznie gonic. Takich ilośći zaprojektowanych z detalami zakamarków mapy na których nic sie nie dzieje i nic się nie znajduje naprawde szkoda. Dramat. Dziesiątki, jeżeli nie setki miejsc na dodatkowe zadania, zasadzki, komplikacje, albo chociaż mutanty. Szkoda. wielka szkoda. ale co zrobic, biznes ma swoje prawa.

Oczywiście szkoda tez ze gra jest tak łatwa. Na najwyższym poziomie twórczości przy odpowiednio rozwinietym ekwipunku zadania i mutanty są bezproblemowe. bo co z tego, że chimera potrafi solidnie dziabnąć, a pijawka pięknie się przyssysa, jak obie można skasować jednym strzałem z gaussa z odległości kilkuset metrów. Monoliciarze - strzał w głowe i po problemie. Kwestia ustawienia się do strzału.

Ale cóż nie mozna miec wszystkiego. teraz biorę się za zabawe modami. i wracam do Zony :)
pozdrowienia
"zawsze znajdzie się stara wódka dla nowych ludzi"
Awatar użytkownika
rafael
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 04 Lut 2008, 01:02
Ostatnio był: 04 Lut 2012, 20:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez kondzio w 14 Sty 2010, 22:29

... co do detektorów Wales to tak, drugi znajdujesz w kopaczi (stara koparka) na mapie Jupiter. Jest w kabinie, musisz po niej się wdrapać. Uważaj bo jest tam spore promieniowanie. Trzeci znajdziesz w ciele zombie w endoszklielecie. Musisz go ubić. Ja takowego pacjenta znalazłem koło bagien lub jeśli nie chcesz szukać wykonaj zadanie odszukania oazy dla profesora. Wtedy ukaże się opcja handel u profesorów i będziesz mógł kupić detektor u harmanna. Ot i wsio :) Ten etap to gdzieś mniej więcej połowa gry jeśli wykonasz wszystkie zadania od Harmanna :D Powodzenia i samych headshotów :D
Awatar użytkownika
kondzio
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 04 Sty 2010, 12:46
Ostatnio był: 23 Kwi 2010, 15:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez kondzio w 15 Sty 2010, 10:18

@ nacho66

Problem tkwi chyba w systemie x64. Osobiście mam 7demke x64 (oryginał zeby nie było) z mocna konfiguracja [email protected]/6gb ram/HD 5970 i również jak jestem na bagnach to w momencie jak ciało wpadnie w wode to mam takie zacięcia, że aż boli. To wina systemów 64 bitowych. Ludziska na win xp lub vista czy 7 na x32 nie mają takowych problemów. Już gdzieś o tym czytałem na tym forum ... :)
Awatar użytkownika
kondzio
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 04 Sty 2010, 12:46
Ostatnio był: 23 Kwi 2010, 15:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez lukass w 15 Sty 2010, 10:37

hmm... to dziwne, mam 7 x64, mój pc nie dorasta twojemu do pięt (Athlon 3500, 4GB RAMu, GF 9800GT) i nie mam takich spadków FPS, o zacięciach nie ma mowy, a już na pewno nie w momencie chodzenia/biegania po wodzie. Jedynie mam niewielkie przycinki pojawiające się w momencie opuszczania bazy, na każdej mapie. Gram na maksymalnej konfiguracji.
Mam pirata!
Awatar użytkownika
lukass
Ekspert

Posty: 827
Dołączenie: 25 Paź 2009, 13:18
Ostatnio był: 07 Sie 2010, 12:16
Ulubiona broń: --
Kozaki: 45

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Dziarsky w 15 Sty 2010, 10:42

lukass napisał(a):hmm... to dziwne, mam 7 x64, mój pc nie dorasta twojemu do pięt (Athlon 3500, 4GB RAMu, GF 9800GT) i nie mam takich spadków FPS, o zacięciach nie ma mowy, a już na pewno nie w momencie chodzenia/biegania po wodzie. Jedynie mam niewielkie przycinki pojawiające się w momencie opuszczania bazy, na każdej mapie. Gram na maksymalnej konfiguracji.

Dokładnie tak samo. Mam W7 x64 i GF8800GT 3gb ramu i gram w rozdzielczości 1680x. Lekkie przycięcia się pojawiają (gdy wykonam nagły zwrot i w scenę dostanie się dużo elementów) ale ogólnie to gra chodzi płynnie.

Engine Stalkera ma po prostu pewne charakterystyczne cechy i predyspozycje to takich zachowań. Za dużo różnych konfiguracji doświadcza podobnych zachowań by uznać to za przypadki.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez kondzio w 15 Sty 2010, 11:18

Dokładnie tak, myśle, że to przez silnik stalkera. Mam jeszcze jedną ciekawostkę. Zazwyczaj rano jak jest jeszcze mgła (5-6 rano) to mam przycinki jak patrze w dal. Ma tu chyba znaczenie mgiełka, która również pojawia się jak coś wpadnie w wode. Widocznie algorytm stalkera bazuje na tym samym skrypcie. Wiem, że te przycięcia to softwareowy problem. Osobiście gram na 1920x1200. Dla przykładu Crysis 1920x1200 AAx8 AFx16 FULL i nie mam problemu z osiągnieciem 60-70 fps podczas rozgrywki także nie wierzę, że te wszystkie problemy co mam ja i koledzy mają jakikolwiek związek z za słabymi konfiguracjami.
Awatar użytkownika
kondzio
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 04 Sty 2010, 12:46
Ostatnio był: 23 Kwi 2010, 15:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez utak3r w 15 Sty 2010, 13:03

Ja ze swojej strony dodam tylko, że z uwagi na fakt, że w X-Ray większy nacisk położony jest na Pixel Shader, niż na Vertex Shader, gry chodzą znacznie szybciej przy nieco mniejszych rozdzielczościach. Dzięki temu nawet dość słabe konfiguracje mogą spokojnie pograć sobie przy, powiedzmy, 1280x1024 czy 1024x768, natomiast przy tych najwyższych nawet te najsilniejsze potrafią mieć momentami problemy.

I zanim powiecie "nuby!", chciałbym zauważyć, że takie rozwiązanie jest znacznie lepsze. Przy postawieniu na Vertex Shader, ludzie ze słabszymi konfiguracjami w ogóle nie mogliby sobie pograć.

Proponuję zmniejszyć nieco rozdzielczość i cieszyć się płynną grą. Chyba mi nie powiecie, że wszyscy podłączacie się do systemu kina domowego z 32" wyświetlaczami? Bo tylko to mogłoby usprawiedliwić grę na rozdzielczościach rzędu 1920 pikseli na boku.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez kondzio w 15 Sty 2010, 14:15

@ utak3r

Masz rację ale 1920x1200 to zwyczajny 24'' który ma większośc graczy. Granie w nie natywnej rozdziałce psuje mocno wygląd grafiki dlatego lepiej juz jest chyba grac z przycięciami :D
Awatar użytkownika
kondzio
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 04 Sty 2010, 12:46
Ostatnio był: 23 Kwi 2010, 15:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Dziarsky w 15 Sty 2010, 18:16

kondzio napisał(a):@ utak3r

Masz rację ale 1920x1200 to zwyczajny 24'' który ma większośc graczy. Granie w nie natywnej rozdziałce psuje mocno wygląd grafiki dlatego lepiej juz jest chyba grac z przycięciami :D

Decydując się na duży monitor jednocześnie akceptuje się duże rozdzielczości ekranu. W przypadku LCD nie ma szans grać na nie-natywnej rozdzielczości bo zwyczajnie się nie da na to patrzeć (no dobra, niektórzy tak grają i im współczuję).
Monitor warto dopasowywać do możliwości komputera, szczególnie jak gramy w nowsze tytuły. Nie ma co później narzekać, że albo obraz słaby albo gra tnie :).
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Ozi w 16 Sty 2010, 02:20

Ja tam mam monitorek 20, przystosowany do rozdziałki 1600x1000 (albo coś koło tego) i we wszystkie gry gram albo w 1100x700, albo 800x600 (wiem, że to 4:3, ale niektóre gry na tej rozdziałce mają opcje 16:10 i obraz nie jest poszerzony). I powiem, że nie narzekam... może dlatego, że z 3 lata temu, na starym pc, rzadko widziałem rozdziałkę większą niż 640x480.
Awatar użytkownika
Ozi
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 04 Sty 2010, 17:51
Ostatnio był: 21 Paź 2019, 15:48
Kozaki: 5

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości