Pora roku

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Jaką porę roku chciałbyś/chciałabyś zobaczyć w kolejnej odsłonie S.T.A.L.K.E.R.a?

Wiosna
9
5%
Lato
14
8%
Jesie
36
22%
Zima
45
27%
Cykl wiosna-lato-jesie
63
38%
 
Razem głosów : 167

Re: Pora roku

Postprzez Microtus w 05 Sty 2010, 15:02

mejk napisał(a):Oczywiście ze wiosna, wg mnie jest to najbardziej pasująca pora roku do Stalkera. Wystarczy popatrzeć np na ten obrazek by zrozumieć o jaki klimat mi chodzi ; )


No tak pożółkłe chwasty i wybujała trawa wiosną...

Ja tam bym chciał zimę, śnieżyce (ni uja nic nie widać), lód pękający pod stopami, i małe obłoczki ciepłego powietrza wypełzające z ust ;) To jest niezły klimacior. Do tego efekt wychłodzenia i spadająca z zimna stamina (to by było coś)
Lub zamarzająca broń. Ech rozmarzyłem się...
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Reklamy Google

Re: Pora roku

Postprzez yarpen w 05 Sty 2010, 15:30

ja bym wolał poprostu obszary anomali pogodowych, gdzie gwałtowne zmiany pogody były by na tyle szybkie, ze jednego dnia przechodziłby cały cykl pogodowy roku ale losowo. Słońce, upał za chwilę śnieżyca, mgła, wiosna, burza, upal ...itd w kółko. Wszystkie atrakcje jednego dnia na obszarze anomalii. I tak codziennie. Nocą była by masakra :)
Por. Funky Koval 'AIR Star Force' piec lat czynnej sluzby, miliardy na liczniku, odznaczenia, takze srebrna gwiazda Palantiru.
Awatar użytkownika
yarpen
Stalker

Posty: 180
Dołączenie: 20 Kwi 2006, 21:16
Ostatnio był: 19 Lip 2023, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Pora roku

Postprzez eonek666 w 05 Sty 2010, 15:46

Zima stanowczo odpada.Gra straciłaby klimat.Potwory i stalkerzy byliby bardziej widoczni co zmniejsza zaskoczenie.W dzień byłoby bardzo jasno.
Sam dałem jesień gdyż sądzę, że tam klimat byłby największy.Deszcze zwiększają ponurość gry przy czym jej klimat.Liście szarpane przez wiatr.Tak, jesień wg. mnie jest odpowiednia.
Image
Awatar użytkownika
eonek666
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 04 Lip 2008, 13:10
Ostatnio był: 10 Mar 2011, 08:00
Miejscowość: Otchłań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Pora roku

Postprzez Scurko w 05 Sty 2010, 19:08

eonek666 napisał(a):Zima stanowczo odpada.Gra straciłaby klimat.Potwory i stalkerzy byliby bardziej widoczni co zmniejsza zaskoczenie.


To byłby powód do wprowadzenia przez frakcje nowego kamuflażu w swoich kombinezonach. Wcale nie byłoby prościej. Oczywiście każdy ma swój gust :wink:. Kontynuujmy temat.

Pozdrawiam.
Image

"TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA"

http://fairview.deadfrontier.com/refer. ... ontier.com
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Pora roku

Postprzez Bambosz107 w 05 Sty 2010, 20:31

Nie może być cyklu pór roku bo w zonie spędzamy max 2-3 tygodnie :facepalm:
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Pora roku

Postprzez Andies w 05 Sty 2010, 20:39

yarpen napisał(a):ja bym wolał poprostu obszary anomali pogodowych, gdzie gwałtowne zmiany pogody były by na tyle szybkie, ze jednego dnia przechodziłby cały cykl pogodowy roku ale losowo. Słońce, upał za chwilę śnieżyca, mgła, wiosna, burza, upal ...itd w kółko. Wszystkie atrakcje jednego dnia na obszarze anomalii. I tak codziennie. Nocą była by masakra :)

Ten pomysł,mógłby być tak wykorzystany jak w Crysisie.Tam był teren którym panowały ogromnie niskie temperatury (bodajrze -222C).Gdy się wychodziło z tego terenu,wszystko wracało do normy.Na pewno by to urozmaiciło zwiedzanie Zony.
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.

"WE PRACTICE SELECTIVE ANNIHILATION OF MAYORS AND GOVERNMENT OFFICIALS FOR EXAMPLE TO CREATE A VACUUM THEN WE FILL THAT VACUUMAS POPULAR WAR ADVANCES PEACE IS CLOSER" **
Awatar użytkownika
Andies
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 12 Kwi 2009, 17:59
Ostatnio był: 20 Sie 2012, 18:39
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Re: Pora roku

Postprzez Normandia w 05 Sty 2010, 21:32

Złotym środkiem był by klimat zmieniający się wraz ze zbliżaniem się do centrum Zony, ale nie powinno być skrajności. Zaczynamy oczywiście jesienią, bo nie ma nic lepszego na początek niż złota Ukraińska jesień. Im bliżej centrum, tym robiło by się zimniej. Nie mówię tu o -222 i kilku metrowych zaspach, ale zamiast deszczu sporadycznie mógł by poprószyć delikatny śnieg czy spaść gruby grad. Wpływ warunków pogodowych na życie w zonie był by też bardzo ciekawy. Temperatura spadająca poniżej zera konieczność rozgrzewania się wódką lub środkami medycznymi, specjalne smary do broni żeby ta nie zamarzała no i oczywiście nowe mutanty, bo jakoś nie wyobrażam sobie goluteńkiej pijawki ganiającej po zamarzniętym stawie...
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Normandia
Stalker

Posty: 169
Dołączenie: 25 Maj 2009, 21:16
Ostatnio był: 09 Cze 2013, 20:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: Pora roku

Postprzez MiedzianeJaja w 05 Sty 2010, 21:46

To było by zbyt piękne, ale jakby tak sobie można wybrać przed rozgrywką jaka ma być pora roku.
W sumie były by przynajmniej dwie gry w jednej. Wiosenno-letnio-jesienna (prawie niczym się nie różniąca) i zimowa (tu by trzeba wszystko pozmieniać np śnieg na dachach, zaspy, gruzy wraki i ruiny pokryte czapami śniegu, sople, inny wygląd roślinności ). Piękne marzenia.
MiedzianeJaja
Tropiciel

Posty: 279
Dołączenie: 11 Paź 2009, 22:27
Ostatnio był: 16 Gru 2016, 09:54
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Pora roku

Postprzez dorian w 14 Sty 2010, 16:33

Microtus :
Ja tam bym chciał zimę, śnieżyce (ni uja nic nie widać), lód pękający pod stopami, i małe obłoczki ciepłego powietrza wypełzające z ust ;) To jest niezły klimacior. Do tego efekt wychłodzenia i spadająca z zimna stamina (to by było coś)
Lub zamarzająca broń. Ech rozmarzyłem się...

Też bym tak chciał i choć "trochę" z tego masz j/n pod TUTAJ. :wink:

Papa Evil Empire :
Przeglądać forum i ostrzyć apetyt:)
Zima w Zonie viewtopic.php?f=77&t=6621

To j/n chyba jednak jest lepsze.
Wszystkich chętnych na prawdziwą zimę w Zewie zapraszam :

TUTAJ

eonek666:
Zima stanowczo odpada.Gra straciłaby klimat.

Spróbuj j/w to zmienisz zdanie... :E
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Pora roku

Postprzez eonek666 w 14 Sty 2010, 16:50

dorian napisał(a):Microtus :
eonek666:
Zima stanowczo odpada.Gra straciłaby klimat.

Spróbuj j/w to zmienisz zdanie... :E


Próbowałem mod zmieniający porę roku na zimową.Mi podoba się gdy jest ciemno, brudno i ponuro.Jak kto woli.
Image
Awatar użytkownika
eonek666
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 04 Lip 2008, 13:10
Ostatnio był: 10 Mar 2011, 08:00
Miejscowość: Otchłań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Pora roku

Postprzez WodZu w 14 Sty 2010, 19:34

Ja tam myślałem o wczesnej wiośnie, a raczej przedwiośniu... Od czasu do czasu jakis krzaczek porośnięty małymi liśćmi, gdzie niegdzie nie roztopiona zaspa śniegu i co najważniejsze - wiatr z prawdziwego zdarzenia. Poprosiłbym GSC o uginające się krzewy i drzewa a nie tylko fruwające liście :D
Już niedługo: FEAR 3
Awatar użytkownika
WodZu
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 14 Gru 2009, 23:58
Ostatnio był: 13 Gru 2011, 19:55
Miejscowość: Polska stolica parowozów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 4

Re: Pora roku

Postprzez gibek w 28 Lut 2010, 03:40

Jestem za jesienią, ta pora roku najbardziej oddaje klimat gry. Jakoś nie widzi mi się lepienie bałwanów, opalanie się nad radioaktywnym jeziorkiem, albo zona tętniąca życiem. Chyba, że istniałyby wcześniej wspomniane nagłe anomalie pogodowe na pewnych obszarach ;)
gibek
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 03 Lut 2010, 13:50
Ostatnio był: 25 Lut 2013, 16:40
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: -3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości