Recenzja ;]

W sklepie: Poproszę półlitra Coli. Albo lepiej Coli i pół litra.

Recenzja ;]

Postprzez Quinn w 06 Lip 2007, 11:21

Oto recenzja gry STALKER, jaka pojawiła się w jedym z serisów o tejże grze (nazwę przemilczę dla dobra autorów ;] ):

WSTĘP
S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla to jedna z najlepszych zręcznościówek grafika gry jest na najlepszym silniku a dzwięki przyprawiają o dreszcze. Gra jest bardzo realna, najrealniejsza w jaką graliśmy gre naprawde opłaca się kupić
GRAMY !
W grze kierujemy Stalkerem (zbieraczem radioaktywnych śmieci) który niedawno stracił pamięć i niewie skąd się wziął w okolicy Czarnobyla ale wiemy że mamy zabić niejakiego Streloka którego mamy zabić, wśród Stalkerów krążą pogłoski o Sarkofagu we wnętrzu elektrowni w Czarnobylu który spełnia życzenie każdego który go dotknie i gdy nasz bohater usłyszał tę pogłoskę obiecał sobie że odnajdzie ten sarkofag
NIE TYLKO, NIE LATARKA
Kiedy nastaje noc niebezpiecznie jest włączać latarke u hełmu bo ona sciąga pałętające się po okolicy zwierzęta i zoombie. Bezpieczniej jest kiedy siedzimy w barze choć czasem może się zdarzyć że pobije się dwóch Stalkerów i zaczną się bić wszyscy a my zwykle się przyłączamy do nich :)

NIEDŁUGO PORADNIK
A już niedługo ja i Luke napiszemy wam poradnik jak przejść całą gre ale mam do was jeszcze pare podpowiedzi !
1 W nocy łatwiej jest się ukryć ale i łatwiej zginąć więc lepiej przeczekać noc w barze
2 W nocy łatwiej jest kogoś zdjąć ze snajperki (np. w misji zaatakuj obóz bandytów)
3 Do plecaka zawsze bierz apteczki i bandarze
4 Śruby potrafią wykrywać anomalie buchający ogień lub pole promieniowania
5 Kiedy licznik Geigera trzeszczy znaczy że zbliżamy się do Anomali


To po kolei.
Pomijam mnogość błędów, tragiczną stylistykę i składnię, brak interpunkcji, powtórzenia, itp - no cóż, nie każdy może być człowiekiem pióra.
Pierwsze co mnie ubawiło, to wiedza autora tekstu na temat gry - stalker = zbieracz radioaktywnych śmieci, sarkofag = Monolit. Recenzja, choć ma imponującą długość, obfituje w liczne argumenty. ;] Cóż, teksty, w których dominują kolokwializmy, i o zgrozo, stają się one argumentami - nie mogą być tekstem opiniodawczym. A przynajmniej nie powinny... ;]

Od kiedy to śruby wykrywają promieniowanie? Znaczy wrzucamy je do reaktora, wyciągamy - świecą na zielono, a my mamy tylko kości, bez skóry - napromieniowane? Elementarna wiedza, mości autorzy.

"ale wiemy że mamy zabić niejakiego Streloka którego mamy zabić" - zdadnie to dobitnie świadczy o poziomie tekstu, jak i zaangażowaniu autora do korekty. I znów bije niezznajomość gdy, bowiem Naznaczony kierował się ku Monolitowi z początku tylko ze względu na zadanie zabicia "Striłoka", a dopiero po wyłączeniu Mózgozwęglacza Monolit stał się jego realnym celem. Zresztą tak naprawdę tylko do czasu... ;]

Tekst ten cytuje nie by ośmieszyć autorów, choć miejsce, w którym się znalazł mogłoby na to wskazywać (Chómor :} ), ale ku przestrodze dla innych... a zresztą, pośmiać też się można... ;]

Pzdr.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 26 Sty 2024, 17:02
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Reklamy Google

Postprzez Terminus w 06 Lip 2007, 11:33

Eh. Pamiętam jak autor artykułu w pewnej poważnej gazecie o grach przetłumaczył słowo Fallout jako "zmierzch" :P

Quinn daj znać jak napiszą PORADNIK.


Image
Ostatnio edytowany przez Terminus 07 Lip 2007, 07:25, edytowano w sumie 3 razy
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez MCaleb w 06 Lip 2007, 11:59

Woohoo! Ja chcę poradnik! Ja chcę poradnik!
Tak na marginesie - wspaniała recenzja, dawno nie czytałem lepszej. Szkoda, że nie podałeś autora, bo bym chciał mu złożyć najserdeczniejsze i najszczersze gratulacje z poronienia tak cudownego tekstu literackiego! Toż to sławy recenzjonodawcze właśnie teraz przewracają się w grobach, tudzież patrz fotelach lub wyrkach.
Lecz należy mu się nagana z pominięcia informacji o laboratorium X-12.
Żałuję tylko, że nie zrobili recenzji i poradnika Pułkownika Harkera, to by była dopiero jazda!
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez Soviet w 06 Lip 2007, 15:56

Polecam spojrzeć jaką stronę w swoim podpisie reklamuje nasz rodzynek Devilmass :)

uber site napisał(a):STALKER to gra zrecznosciowa w jestesmy Stalkerem (zbieraczem radioaktywnych smieci) ktory niedawno stracil pamiec, lecz wiemy kto to zrobil na poczatku gry jest misja w ktorej musimy zabic jednego ze Stalkerow (zapomnialem jak sie nazywa) jak go zabijemy to juz wasz wybor co bedziecie robic. Gra jest bardzo realna mozna nosic tam maks. 50 kilogramow a najlepiej 38,5 bo wwtedy mozemy biegac sprintem zwykle do plecaka bierzemy zloto, bron, naboje, apteczki i bandarze ale jedno w tej grze jest nierealstyczne ! Zoombie, zmutowane zwierzeta i mutanty wiekszosc stworzen jest z Doom 3 i Half-Life 2 np. BulDog (wielki slepy pies z doom 3) normalny zoombie ktory wyglada tak samo jak w Doom 3 lub Pijawka z Half-Life dwa, po prostu wymieniac mozna w nieskonczonosc, ale jedno jest pewne ! Ta gra to bedzie przebój gra wyszla niedwano a dostala od Gry-Online ocene
6/6 ! O tej grze zalozono wiele stron czyli to naprawde jest bardzo fajne
NAPRAWDE POLECAM TE GRĘ ONA JEST NAJLEPSZA !
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 30 Sty 2023, 16:16
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Postprzez BasseB w 06 Lip 2007, 16:04

ludzie!!! ciszmy się, że tylu, zkaładam, że młdych ludzi fascynuje się tą grą, że zdobywa ona popularność, że pisanych jest tyle recenzji, mniej lub bardziej (nie)udolnych.

Fakt, że patrząc na niektóre do końca nie wiadomo, czy śmiać się czy płakać ale grunt, że wszyscy bawimy sie tą samą grą.
:D:D:D
" Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia alkoholu aby bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"
E. Hemingway
Awatar użytkownika
BasseB
Stalker

Posty: 96
Dołączenie: 08 Cze 2007, 14:16
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 23:49
Miejscowość: Ostrów Wlkp
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 1

Postprzez Devilmass w 06 Lip 2007, 16:05

Strona kolegi ;p malo wiedzacy :D

Kolega tlumaczy ze pisal ten artykul jeszcze zanim nie mial STALKER'a (przepisywal go z jakies "gazety o grach")
Awatar użytkownika
Devilmass
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 05 Lip 2007, 16:24
Ostatnio był: 07 Lip 2007, 21:26
Miejscowość: Jaworzno
Kozaki: 0

Postprzez Quinn w 07 Lip 2007, 05:01

Devilmass napisał(a):Strona kolegi ;p malo wiedzacy :D

Tak... mało wiedzący... zauważyliśmy... >.<
Kolega tlumaczy ze pisal ten artykul jeszcze zanim nie mial STALKER'a (przepisywal go z jakies "gazety o grach")


Hmm, ciekawa metoda pisania rzetelnej recenzji... Ale w czasach ogólnie dostępnego Internetu takie rzeczy zdarzają się aż nader często. No, ale świata nie zmienimy...

Pzdr. ;]
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 26 Sty 2024, 17:02
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez Michu w 12 Lip 2007, 02:19

haha!,ale recenzja,żall po prostu mi ich :P.najlepiej do takie czegos do neta nie dawac :S
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Postprzez piranninja w 12 Lip 2007, 09:38

widzieliście niektóre stronki o stalkerze ?? Z tego to dopiero można się ryć.widziałem kiedyś jedną. Dla nich artefakty mierzyło się w gramach i tzeba było do przenoszenia ich używać ołowianych pojemników ;) Anomalie były dobitnie słodko opisane, nie pamiętam dokładnie ale troche siedziałem o tak: o_0
Image
BORN TO SPAM
Awatar użytkownika
piranninja
Stalker

Posty: 138
Dołączenie: 11 Cze 2007, 21:49
Ostatnio był: 22 Sie 2007, 21:28
Kozaki: 1


Powróć do Chómor :}

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości