Rosyjskie krzaczki

Rosyjskie krzaczki

Postprzez nelson82 w 18 Kwi 2012, 15:50

Być może jest łatwiejszy sposób na poradzenie sobie z problemem "krzaczków" w modach Made in Russia, ale takiego nie znalazłem na forum, stąd pomysł na zrobienie tego mini-poradnika. Zaczynamy.

Na początek ściągamy darmowy program Notepad++. To właśnie z jego pomocą tytułowe krzaczki zamienimy na cyrylicę. Aplikacja Notepad++, będzie po instalacji dostępna z menu kontekstowego (patrz, pierwszy screen).
Teraz zabieramy się za krzaczki. Na początek robimy kopię pliku, który chcemy tłumaczyć i właśnie na tej kopii będziemy operować ww. programem. Opiszę to na przykładzie rosyjskiego pliku stable_storyline_info_yantar.xml. Robimy kopię tego pliku i otwieramy ją za pomocą zainastalowanej aplikacji
screen1
następnie wchodzimy w zakładkę Format/Character sets/Cyrillic i zaznaczamy opcję Windows-1251
screen2
po tym zabiegu krzaczki w naszym pliku zamienią się w cyrylicę dzięki czemu będziemy mogli zabrać się za tłumaczenie oryginału.
screen3
Oczywiście to dopiero połowa drogi, bo pozostaje kwestia samego tłumaczenia, a nie każdy zna język naszych wschodnich sąsiadów. Ja jakoś sobie radzę z pomocą translatora, ale to sposób na niewielkie pliki.
Poradnik napisałem, bo sam miałem niedawno problem z jednym małym plikiem, więc przypuszczam, że takich osób będzie więcej.
Pozdrawiam.
łatwiej już nie będzie

Za ten post nelson82 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus, StalkerCell.
Awatar użytkownika
nelson82
Łowca

Posty: 505
Dołączenie: 16 Paź 2011, 00:09
Ostatnio był: 13 Paź 2019, 11:44
Ulubiona broń: --
Kozaki: 130

Reklamy Google

Powróć do Tutoriale

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość