Stalker Oblivion Lost - podróż sentymentalna

Czy to sen...? Koszmar! - Stwierdził z niepewnością Naznaczony rozglądając się nerwowo. Traumatyczne przeżycia sprzed lat ponownie dały o sobie znać.

Postprzez Stalk3r w 05 Kwi 2008, 23:29

Tak nie zdaje ci się też tam były. :) Gra daje pole do popisu modmakerom i mamy coraz bardziej podobną do OL.
Le Slavic Untermensch
Awatar użytkownika
Stalk3r
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 18 Paź 2007, 14:00
Ostatnio był: 24 Cze 2016, 01:41
Miejscowość: Nowhere
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Reklamy Google

Postprzez Lukass1613 w 06 Kwi 2008, 12:56

Zastanawia mnie tylko,jaki związek miała z fabułą ta lokacja.Jakie questy się z nią wiązały itd.
Bardzo szkoda,że ją wywalili :(
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez Grzybson w 06 Kwi 2008, 16:27

tak potezny potencjal ...
mapka swietna , brakuje tego w finalnej wersji stalkera ... takich lokacji z takim klimatem i swoboda
a wystarczyl by map editor lub chociaz bardziej sprzyjajacy modderom jezyk programowanie czy costam (whatever .. ;P ) i obecnie mielibysmy mapki w tym stylu ...
Grzybson
Stalker

Posty: 167
Dołączenie: 09 Mar 2008, 15:31
Ostatnio był: 09 Mar 2016, 17:35
Kozaki: 0

Postprzez Lukass1613 w 06 Kwi 2008, 16:37

Hmmm... CS ma mieć innego wydawcę.Ucieszyło mnie to jak jasny gwint.
Wszystko wskazuje na to,że większość wyciętych rzeczy powróci.Zagmatwany jest ten los gry Stalker.

Dlaczego oni tak wykastrowali tego stalkera :( Popatrzcie sami na to
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Kiedy oddadzą nam to, co stworzyli lata temu...

Postprzez Cougar13 w 19 Mar 2009, 16:09

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem w telewizji reklame gry S.T.A.L.K.E.R, omal nieposzczałem sie z wrażenia,każdy Veteran Zony wie o czym mowa - Oblivion Lost -
Tyle lat czekania 4 lata zwlekania z wydaniem gry, i wkońcu wychodzi pierwsze dzieło ze stajni GSC -Shadow of Chernobyl - Chyba niejestem wyjatkiem jeśli chodzi o rozczarowanie jakiego doznałem po pierwszych godzinach gry,
oczywiscie są plusy i minusy.
Przez następne kilka lat Moderz praktycznie z calego swiata, upiększają i dodają nowe opcje aby ta gra choć w kawałku przypominała wersje OL - Na duże brawa zasługuje tutaj ekipa Dez0wave jak i Kanyhalos, którzy dali nam wiele radosci z modów typu -"Oblivion Lost" i "Priboy Story". Inni takrze dodali kilka smaczków, większych i mniejszych tak aby poprawic wygląd gry.
Niespodziewanie 3 lata puźniej po premierze SOC, z wielkim chukiem na półki sklepowe wchodzi "Clear Sky".
Chuk był tak wielki, że co poniektórzy do dzis niemogą wyjść z ogłuszenia zadając sobie pytanie " Co to ku... jest ? "
są plusy i minusy - z przewagą na to drugie, 3 nowe lokacje kosztem innych czterech ( X18, X16, Prypiat, Mózgozwęglacz )
podziemia Prypiati to jakis kanał a nie plansza, poza tym bugi błędy i zabezpieczenie gry, które posiadaczom orginalnych płytek dawało popalic tekstem "Włóż orginalny dysk z CS".
Miesiąc temu firma GSC udostępniła serie Alpha, która niedość że nieposiada fabuły to naszpikowana jest bugiem i błędem.Są plusy i minusy - ale to duży krok w kierunku OL.
Tak naprawde w głębi nas czujemy niedosyt,chcemy Mięsa nie ochłapy,dostaliśmy stalkera-Chcemy Oblivion Lost!

http://www.youtube.com/watch?v=nzeBWNoJHQk

Image Image Image Image Image Image
Image
Awatar użytkownika
Cougar13
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 16 Lip 2008, 13:19
Ostatnio był: 16 Lut 2022, 17:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 4

Re: Kiedy oddadzą nam to, co stworzyli lata temu...

Postprzez Sleszu w 30 Mar 2009, 00:55

Nie wiem kiedy, ale mam nadzieję, że zrobią to jak najszybciej... jak już gdzieś pisałem, rozczarowali mnie niewykorzystaniem potencjału, który notabene sami stworzyli...
"Nie wchodzi się dwa razy w tę samą anomalię"
Awatar użytkownika
Sleszu
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 27 Mar 2009, 03:13
Ostatnio był: 30 Lip 2022, 02:46
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 2

Re: Kiedy oddadzą nam to, co stworzyli lata temu...

Postprzez KoweK w 30 Mar 2009, 01:19

O... Widzę, że kolejna osoba, która ma takie same odczucia, jak ja (szkoda, że tak niewiele ich jest).
Ja na Stalkera czekałem... od 2002 roku (gdy pojawił się drugi oficjalny trailer, były to pierwsze zarysy Cordonu). Potem w 2003 wyszedł trailer pokazujący wszystkie cechy gry... I wtedy ta gra zawładnęła moim sercem, dosłownie.

W roku 2004 była pokazywana MASA materiałów (jakich? zajrzyj do tego tematu). Możemy zobaczyć, jak gra się od tamtego czasu zmieniła (na gorsze, niestety).

Po ostatnim trailerze w maju 2005- roczna cisza...

W 2006 roku GSC poinformowali nas, że wycieli wiele elementów z gry. Zapewne jest to wina THQ, które ich popędzało i kazało usunąć niestabilne lub niedokończone elementy...

Ale na szczęście są ludzie, którzy nie obijają się i tworzą modyfikacje, która ma przybliżyć nas jak najbardziej do Stalker: Oblivion Lost! Nie wiecie o czym mówię? Więc zapraszam do tego wątku...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Kiedy oddadzą nam to, co stworzyli lata temu...

Postprzez Lukass1613 w 30 Mar 2009, 14:38

Hehe widze moi ludzie :P Jestem wielkim maniakiem wszystkiego co związane z Oblivion Lost...
A tak poza tematem to danwo temu założyłem już taki sam temat i nawet dałem w pierwszym poscie taki sam link do tego trailera :P Oto ten temat
viewtopic.php?f=2&t=2101
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Re: Kiedy oddadzą nam to, co stworzyli lata temu...

Postprzez Evilijo w 31 Mar 2009, 17:23

Wiecie co mnie boli i zarazem zastanawia... Popatrzcie na ten filmik reklamujący grę: http://www.youtube.com/watch?v=nzeBWNoJHQk
Zauważcie ludzie jak Naznaczony się porusza w trybie TPP, niczym komandos, jak dla mnie bardzo dobrze i o niebo lepiej niż paralityk w finalnej wersji. Nie da się tego jakoś przywrócić? Niby nic, ale takie szczegóły decydują czy gra jest porządna czy do bani.

Pozdro.
Image
Awatar użytkownika
Evilijo
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 11 Lut 2009, 21:48
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 20:17
Miejscowość: Rybnik
Kozaki: 0

Re: Kiedy oddadzą nam to, co stworzyli lata temu...

Postprzez ponio11 w 31 Mar 2009, 18:39

Taaa to wyglada cudnie.Niewiem dlaczego takie drobiazgi usuneli ;/!! Jest bardzo duzo takich malych szczegolow.Na przyklad na tym filmiku
Kod: Zaznacz wszystko
http://www.youtube.com/watch?v=OQFMNrDyNTE
usuneli motyw jak stalker zmienia sobie fajnie srubke z reki do reki,ehh stary fajny celownik czyli koleczko ;p juz nie wspomne o niebie ,oraz sloncu ktore na tym filmie wyglada przecudnie.Mam nadzieje ze to wszystko wroci w Lost Alpha ;]
Image
;))))
Awatar użytkownika
ponio11
Tropiciel

Posty: 388
Dołączenie: 29 Paź 2005, 15:34
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 15:31
Miejscowość: Lubartów (Lubelskie)
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 7

Re: Stalker Oblivion Lost-podróż sentymentalna

Postprzez KoweK w 31 Mar 2009, 22:42

Połączyłem stary temat z tym :) Będziemy tutaj dyskutowali właśnie o tym, co nam zabrali!

Nie mam pojęcia dlaczego usunęli tak znakomitę animację z TPP, gdzie Stalker broń maszynową i cięższą trzymał w biegu przy twarzy. W finalnej wersji biega beznadziejnie, z broni strzela "przy brzuchu". W starszych wersjach ta animacja była o niebo lepsza, niż ta finalna. Finalna... to porażka ;|

Co do widoku rąk, gdy trzymamy śrubkę- Stalkerzy nie obawiajcie się! Lost Alpha przywróci tą animację ^^

A jeśli chodzi o kółeczko jako celownik... Dyskutowałem na TYM forum o tym 'problemie'. Niedawno udało mi się z Lost Alpha znaleźć Screen z takim celownikiem:
http://chernobyl.extra.hu/2road.jpg

Czyli możliwe, że w Lost Alpha stary, dobry celownik wróci :) Napisałem w tej sprawie do dez0wave, lecz jeszcze nie odpisali.
EDIT:
http://www.youtube.com/watch?v=6BHU56pYPAA

Ktoś wie gdzie mogę to z dźwiękiem obejrzeć?!?!
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Stalker Oblivion Lost-podróż sentymentalna

Postprzez Evilijo w 01 Kwi 2009, 14:41

Nie wiem co z tym filmikiem, ale wiem za to co innego. Skoro chłopaki zajmujący się moddingiem dali radę zrobić Oblivion Lost'a już jakiś czas temu mając do dyspozycji to co mieli, to skoro teraz mają wszystko to co miało być w starym Stalkerze, to nie mamy się czego obawiać. Może i przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale za to gdy będzie to skończone Stalker przybierze taką formę o której zawsze mogliśmy tylko pomarzyć.
Już teraz odpowiednio zmodowany Stalker to inna gra, a co będzie gdy wszystko co możliwe zostanie wyciągnięte z Alphy i wepchnięte do Stalka? Aż strach pomyśleć;)
Tak czy siak ja będę czekać, a gdy modyfikacja się ukaże, znowu nie będzie się dało oderwać mnie od kompa.
Pozdro.
Image
Awatar użytkownika
Evilijo
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 11 Lut 2009, 21:48
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 20:17
Miejscowość: Rybnik
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do S.T.A.L.K.E.R. Dream

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość