Film fabularny o Czarnobylu produkcji rosyjskiej.

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Film fabularny o Czarnobylu produkcji rosyjskiej.

Postprzez Przemek77 w 27 Maj 2008, 06:45

Witam wszystkich.
Chodzi mi o pewien film który nasza telewizja emitowała już dość dawno, bo mniej więcej jakieś 17 lat temu. Może ktoś jest równie "wiekowy" jak ja i kojarzy coś :)

Otóż był to rosyjski fabularny film oparty na motywach katastrofy czarnobylskiej - żadna fabularyzowana rekonstrukcja jakie znamy z Discovery, normalny film katastroficzny. Z tago co pamietam to pokazywał dzieje kilku osób (rodzin?) tuż przed oraz po katastrofie elektrowni atomowej w Czarnobylu.
Być może w filmie to miasto zostało nazwane inaczej ale bezsprzecznie chodziło o elektrownię czarnobylską - ujęcia elektrowni po katastrofie niemal identyczne z nagraniami archiwalnymi, ewakuacja pobliskiego miasta itp.
Z filmu pamiętam już dosłownie kilka scen - płonącą elektrownię, parę która w trakcie ewakuacji uciekła do lasu i tam zamieszkali bo nie chcieli uciekać z miasta oraz chłopca który został w opuszczonym mieście. Na końcu filmu była scena w której chłopiec bawił się z kotkiem w opustoszałym bloku, i na głowie miał już łyse miejsca po wypadniętych włosach.
Chciałbym ten film gdzies znaleźć, ale nie mam żadnych namiarów, może ktoś coś sobie przypomina, chodzi mi głównie o starszych forumowiczów :)
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Reklamy Google

Re: Film fabularny o Czarnobylu produkcji rosyjskiej.

Postprzez bufi w 27 Maj 2008, 06:58

Przemek77 napisał(a):Chciałbym ten film gdzies znaleźć, ale nie mam żadnych namiarów, może ktoś coś sobie przypomina, chodzi mi głównie o starszych forumowiczów :)

Czy aby nie piszesz o tym filmie?
http://tinyurl.com/5lvtke

Pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
bufi
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 21 Kwi 2008, 17:11
Ostatnio był: 13 Mar 2016, 01:40
Kozaki: 0

Postprzez Przemek77 w 27 Maj 2008, 07:03

A wiesz co? Prawdopodobnie tak. Dzięki wielkie. Plusik dla Ciebie.

Tak, brawa, o tym filmie było na forum... duuuuużo razy.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118


Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości