Wycieczki do Czarnobyla?

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Postprzez liquidsound w 16 Lut 2008, 09:32

przewodnikiem i w ogóle. Ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że to nie jest taki zwykły teren. Istnieje droga, przez którą można sobie w T-shircie przejść ale jak się zboczy z niej i wejdzie na pobocze to śmierć w 3 minuty w wyniku rozkładu krwi-wiadomo od promieniowania. Ciekawe jest to że las w Strefie nie urósł od 20 lat ani centymetra, bo razem z uszkodzeniem reaktora w drzewach rozpadł się chlorofil-jak krew w przykładzie powyżej.
Bajek się naczytałeś. Jakby nie było wogóle chlorofilu to las by dawno usechł...podstawy biologi sie kłaniają. Rozmawiałem kiedyś z pewnym profesorem z instytutu fizyki PAN i wyraźnie powiedział - wysokie wartości promieniowania są w okolicy sarkofagu i w paru miejscach, a cała zona ma promieniowanie na poziomie promieniowania tła dla tego regionu. Co więcej, w ameryce południowej, są rejony o promieniowaniu tła (naturalnego, pochodzenia geologicznego) kilka krotnie wyższym niż w zonie.
liquidsound
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 10 Lut 2008, 00:31
Ostatnio był: 24 Maj 2008, 01:59
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez SaS TrooP w 16 Lut 2008, 16:39

Ogólnie to ja czytałem, że Zona wraca do normalności, ale źródło troche głupie, więc nie ma dowodów.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Postprzez Dziarsky w 16 Lut 2008, 16:40

Dokładnie, więcej faktów, mniej sensacji.

ps. Starajcie się tutaj poruszać tematy czysto wyjazdowe a nie dyskutować o promieniowaniu.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Postprzez MichalZaq w 16 Lut 2008, 20:21

las w Strefie nie urósł od 20 lat


A czy ja napisałem że on dalej rośnie? Czytaj ze zrozumieniem. A chyba drzewa mogą sobie stać w ziemi, bo mają korzenie i się nie przewracają same z siebie jak zwierzęta, które giną... no i nie mów mi że nie znam podstaw biologii, tylko ty nie za dobrze przeczytałeś post.
A chlorofil z tych drzew usechł po wybuchu(tudzież uszkodzeniu) reaktora numer 4. Wydostały się z reaktora pierwiastki radioaktywne, promieniowanie zrobiło swoje, a dziś już strefa radiacyjna znacząco się zmniejszyła w wyniku rozpadu części promieniotwórczego materiału (wiadomo chyba że każdy pierwiastek promieniotwórczy ma tak zwany okres półtrwania). I tyle chciałem dodać. No i ten profesor ma rację na dzień dzisiejszy ale mogę się założyć że 22 lata temu obszar napromieniowany był ciut większy :wink: .
Radze czytać dokładniej posty zanim coś skomentujemy :P

Ciebie też się to tyczy. To temat o wycieczce, nie o radiacji. - МЦ -
MichalZaq
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 10 Lut 2008, 17:40
Ostatnio był: 22 Mar 2008, 18:16
Miejscowość: Częstochowa
Kozaki: 0

Postprzez liquidsound w 16 Lut 2008, 21:09

Suchy las by spłonął błyskawicznie po pierwszej lepszej błyskawicy. Ale to inna para kaloszy, trzymajmy się tematu.

Po prostu kocham posty, nakłaniające do zaprzestania offtopu, gdy same są offtopem.
Last warning. I proszę o wysprzątanie, tudzież o wydzielenie, tego tematu. - МЦ -
liquidsound
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 10 Lut 2008, 00:31
Ostatnio był: 24 Maj 2008, 01:59
Kozaki: 0

Postprzez novisz w 21 Lut 2008, 10:41

Polecam temat: http://www.odkrywca.pl/oko-moskwy,520528.html
Niby się zaczyna o Oku Moskwy ale dalej są fotki i panoramy z tej wycieczki.

Bocian napisał(a):Mam dla Was specjalny rarytas, wirtualną wycieczkę po strefie.

No to zaczynamy. Polecam doinstalowanie pluginu DevalVR do przeglądarki. http://www.devalvr.com/install/
Można również oglądać mając w systemie QuickTime


Ściągnijcie ten dodatek i oglądajcie ;)
Ciekawsze elementy:
Bocian napisał(a):Panorama bezpośredniej okolicy sarkofagu. Widać dokładnie na prawo od sarkofagu budynek biurowy i nowo postawiony przystanek autobusowy :)
Po lewej część gdzie nawet patrzeć nie wolno czyli ośrodek doświadczalny.

http://www.360stopni.pl/files/266.htm


A tu widać znajomy budynek z gry ;)
Bocian napisał(a):To panorama ze strefy drugiej czyli Power Plant, miejsce gdzie jest elektrownia. Widać z daleka jej komin.

http://www.360stopni.pl/files/267.html
novisz
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 19 Lut 2008, 18:06
Ostatnio był: 22 Lut 2008, 22:56
Kozaki: 0

Postprzez Trchl w 24 Mar 2008, 14:26

Polski zolnierz napisał(a):No to fajnie wiedzieć... nie sądze, żeby takie niskie było tam promieniowanie. A tak wogóle, to ja widziałem filmiki w których goście sami chodzą (dwóch) i bez przewodnika, tylko z licznikiem radioaktywności (Geigera czy jakoś tak, niemam głowy do nazw :D).


Jet też taka Kobieta, chyba Elena. Ona jeździ motorem po strefie. Z tego co słyszałem to aby jeździć po strefie trzeba mieć specjalne pozwolenia.
Strona Eleny:
http://mojasd.ovh.org/ghosttown_classic/index.html
Awatar użytkownika
Trchl
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 24 Mar 2008, 14:19
Ostatnio był: 27 Wrz 2008, 19:13
Kozaki: 0

Postprzez Valentino w 25 Mar 2008, 17:29

Oglądałem zdjęcia i naprawde polecam - co do pozwoleń, to masz rację, trzeba mieć oficjalne pozwolenie rządu. Co do samej wycieczki, czy są jakieś przesłanki co do tego, czy trwałyby one przez następne 6 lat? Czy Zona nie zostanie zamknięta i czy dalej będzie można ją zwiedzać?
Awatar użytkownika
Valentino
Opowiadacz

Posty: 109
Dołączenie: 06 Lis 2007, 12:02
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:18
Miejscowość: Z Ekranu Rejestracji
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 8

Postprzez LooK OuT! w 26 Mar 2008, 16:04

Witam,

Zbliża mi się termin oddania pracy licencjackiej, a jej temat dotyczy Czarnobyla i medialnego wymiaru katastrofy, ale jest w tej pracy również miejsce na omówienie zjawiska turystyki w Zonie. I tu pojawia się moja prośba: jeśli ktoś z Forumowiczów był w Zonie, to proszę o kontakt na PW. Mam kilka pytań odnośnie samej wyprawy, jak i miejsca. "Thanks from the mountain" :)
Awatar użytkownika
LooK OuT!
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 17 Mar 2008, 22:53
Ostatnio był: 28 Sty 2009, 18:57
Miejscowość: Wrocław, X-12
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Postprzez SaS TrooP w 26 Mar 2008, 16:51

Chciałbym mieć takie prace...

A najlepsza wycieczka to kałaszek, gitara, gruba kurtka i konserwy. No i śruby rzecz jasna :D
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Postprzez Dziarsky w 26 Mar 2008, 17:57

LooK OuT! napisał(a): jeśli ktoś z Forumowiczów był w Zonie, to proszę o kontakt na PW.

Ciut wcześniej w tym temacie pojawia się link do galerii jakiegoś podróżnika z Polski. Zapewne da się z nim jakoś skontaktować.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

40 podróżników

Postprzez rossi w 26 Mar 2008, 21:00

WItam, znam 40 podróżników którzy byli w strefie zero we wrześniu 2007, większość z nich jedzie tam znowu, to znaczy w kwietniu 2008. Niektórzy z nich jadą tam już 4-5 raz , prawdziwi pasjonac,i a i temat taki, że jest mnóstwo do zobaczenia i ciężko zwiedzić za 1 razem. Strona wyjazdu w kwietniu: http://strefazero.org
zamiesczone są fajne zdjęcia z wycieczki z września 2007 i aktualny plan wyjazdu,
pozdrawiam
rossi
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 25 Mar 2008, 18:49
Ostatnio był: 26 Mar 2008, 20:49
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości