Wycieczki do Czarnobyla?

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Postprzez CzarnobylZone w 24 Kwi 2008, 18:56


Witam wszystkich zainteresowanych.
tak se czytam wsze posty i pragnę coś wam powiedzieć. jeśli chodzi o wyjazd do Czarnobyla to nic trudnego na końcu postu zamieszczę odpowiednie linki.

Wystarczy tylko wysłać do kijowa swoje dane oraz reszty członków grupy.
wymagane są ważne paszporty. minimalny wiek uczestnika takiej wyprawy to 19 lat.

co do promieniowania.
są w zonie 3 może 4 miejsca o zaje*iście dużym promieniowaniu.reszta obszaru jest bezpieczna. mieliśmy do dyspozycji całe 2 dni w strefie. nie było problemu z załatwieniem tego. następny wyjazd w listopadzie tego roku na 5 dni. za 2 dni z 3 noclegami w kijowie o raz biletami lotniczymi warszawa - kijów - warszawa wyniosła 2100 zł.
w cenie było pyszne i obfite żarcie w Czarnobylu ze zdrowej żywności. nocleg w hotelu w Czarnobylu.ubezpieczenie oraz 2 dniowa wycieczkę po strefie.

Jako biuro Podruzy polecam biuro „SAM’’ www.sam.com.ua miła i profesjonalna obsługa. Nie trzeba ich nawet szukać. Sami szukają Prawie listem gończym. Jako hotel w Kijowie polecam Hotel Slavutich www.hotel-slavutich.com w miarę tani hotelik. Do spania i chlania miejscowych trunków wsam raz. Polecam vodke truskawkowa Olimp.

rossi napisał(a): To ostatnia chwila, bo potem Francuzy to wszystko balonem przykryją i będzie tam plac budowy i nic do zobaczenia , ale ma nadzieje, że to się znacznie opóźni, jak to bywa na Ukrainie.


[color=orange]Bzdura. budowa nowego sarkowagu rozpocznie sie około 2010 roku. Z powodow finansowych oraz projektowych. Do dzis nie ma projektu skonczonego oraz planu budowy. Francuzi mieli rozpoczac budowe juz w okolicach Lutego 2008 a do dzis jest cisza.


MichalZaq napisał(a): Ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że to nie jest taki zwykły teren. Istnieje droga, przez którą można sobie w T-shircie przejść ale jak się zboczy z niej i wejdzie na pobocze to śmierć w 3 minuty w wyniku rozkładu krwi-wiadomo od promieniowania .


Buhahahah Nie no wiekszej bajki niesłyszałem. Bujna wybraznia robi swoje. Gratuluje wyobrazni.

Skret napisał(a): (zakaz schodzenia z asfaltu) został wymieniony na nowy

Bzdura. nikt zadnego asfaltu nie wymieniał. mozna schodzic z asfaltu..

Skret napisał(a): Można również dostać przepustkę na teren 30km zony od rządu Ukrainy ale Jest to bardzo mozolny, długi i trudny proces oraz potrzeba dobrego powodu i nie gwarantuje sukcesu.


Bzdura zalatwienie przepustek trwa 2 dni i nie jest to trudne.
Awatar użytkownika
CzarnobylZone
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 24 Kwi 2008, 17:47
Ostatnio był: 28 Kwi 2008, 21:22
Miejscowość: Gdynia
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez Dziarsky w 25 Kwi 2008, 19:40

Dziękuję za pomocny post.
Ja nawet na znaczną ilość "zabobonów" wygłaszanych w tym temacie nie reagowałem bo człowiek widzi, słyszy i swoje wie :).

ps. kiedy ja się w końcu obronię by myśleć spokojnie o tym wyjeździe :| .
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re:

Postprzez PoulN w 27 Paź 2008, 14:14

CzarnobylZone napisał(a):
Bzdura. budowa nowego sarkowagu rozpocznie sie około 2010 roku. Z powodow finansowych oraz projektowych. Do dzis nie ma projektu skonczonego oraz planu budowy. Francuzi mieli rozpoczac budowe juz w okolicach Lutego 2008 a do dzis jest cisza.



Nie jest to prawdą, ...budowa można powiedzieć już się pozpoczęła - wznoszone są już fundamenty pod "szyny" na których spocznie "Arka" - która zostanie nasunięta na sarkofag,... a następnie zostanie On "pod nią" rozebrany przez podczepione do dachu "Arki" wielkie suwnice.

Nie wiem czy byłeś w budynku pod elektrownią - tam bardzo miła Pani po angielsku gdzieś przez ~1.5h opowiadała przy makiecie jak doszło do katastrofy i jak będzie wyglądał nowy sarkofag - a raczej "Arka" - bo tak sie konstrukacja ta będzie nazywała... :wink:
PoulN
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 08 Lut 2008, 13:15
Ostatnio był: 18 Gru 2008, 15:02
Kozaki: 0

Re: Wycieczki do Czarnobyla?

Postprzez LooK OuT! w 27 Paź 2008, 16:10

Arka dlatego, że "dzięki" niej popłynie cała ludzkość? :)
Image
Awatar użytkownika
LooK OuT!
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 17 Mar 2008, 22:53
Ostatnio był: 28 Sty 2009, 18:57
Miejscowość: Wrocław, X-12
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: Wycieczki do Czarnobyla?

Postprzez Dziarsky w 26 Kwi 2009, 21:06

Udało mi się w końcu zapisać na wycieczkę do Czarnobyla + dzień w Kijowie.
Całkiem niezły deal.

Nie jest to może w pełni swobodny wyjazd ale wole autokar z grupą ludzi niż nic. Kto wie, może przetrę szlak i drugi raz pojadę tam już na własną rękę robiąc opcję full-wypas i zabierając chętnych ale bojaźliwych (póki co) znajomych.

Mój wyjazd jest zaplanowany na pierwszą połowę października, przejazd z Krakowa do Kijowa busem, koszt całkowity 700zł.

Teraz już tylko odliczać dni...
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Wycieczki do Czarnobyla?

Postprzez kubus96 w 02 Maj 2009, 12:16

Ja czytałem niedawno na Onecie, że redaktorzy (Onetu) pojechali do Czarnobyla. Byli tam, czytałem artykuł, widziałem zdjęcia, W Prypeciu byli i zwiedzali. A na YT są filmiki z Czerwonego Lasu i tam chyba 1000 stopni Geigera było i ludzie tam byli z licznikiem. Podsumowanie - "wycieczki" do Czarnobyla są możliwe, ale z przewodnikiem, licznikiem Geigera i może nawet jakąś szczepionką itp. :) Pozdrawiam, kubus96.
kubus96
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 02 Maj 2009, 11:43
Ostatnio był: 02 Maj 2009, 12:49
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 0

Re: Wycieczki do Czarnobyla?

Postprzez Dziarsky w 02 Maj 2009, 13:26

Wszystkie miejsca zalesione i zakrzewione posiadają największe, utrzymujące się skażenie więc mimo możliwości będę je omijał z daleka (poza tym żadna to atrakcja).
Poza jednym, ciekawym choć niebezpiecznym budynkiem (który można zwiedzać dosłownie chwilę) reszta jest już wystarczająco dostępna by w Zonie spędzić ok. 3h (informacje od organizatora wycieczki).
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Wycieczki do Czarnobyla?

Postprzez Soldat w 07 Maj 2009, 18:04

Nie wiem czy ktoś już ten link umieścił (jak tak to przepraszam)

na allegro znalazłem przypadkowo wycieczkę

http://allegro.pl/item627138594_wyciecz ... ferta.html
Soldat
Kot

Posty: 10
Dołączenie: 05 Maj 2009, 14:23
Ostatnio był: 16 Paź 2009, 17:38
Frakcja: Wolność
Kozaki: 0

Re: Wycieczki do Czarnobyla?

Postprzez Dziarsky w 07 Maj 2009, 18:09

To jest dokładnie plan mojej wycieczki i ta sama cena. Nazwa biura się nie zgadza ale może stanowią jakaś grupę usługową.
Możecie więc dokładnie zobaczyć co mnie czeka w październiku :P.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Wycieczki do Czarnobyla?

Postprzez KTS w 07 Maj 2009, 19:08

Dziarsky, czy to biuro podróży nazywa się Bispol? Jeśli tak, to jest to aukcja tego samego przedstawicielstwa, tylko, że pod inną nazwą. Nie chcę Ci źle wróżyć, ale trochę się naczytałem o tym Bispolu. Swego czasu chciałem jechać z nimi, bo kusząca cena ale wkręty przewodnika z tym, że jest baaaaardzo silne promieniowanie i kit z przebywaniem 2-3h w Prypeci, gdzie faktycznie spędzało się max godzinę przesądziło, że jednak nie warto. Mam nadzieję, że się poprawią a Ty zdasz nam raport z wycieczki ;).
"Because at this time in the Soviet Union any information about the risks of nuclear power is classified
As far as each man know, soviet reactors are flawless. Nothing ever goes wrong. Nothing Can go wrong."
Awatar użytkownika
KTS
Stalker

Posty: 62
Dołączenie: 27 Paź 2007, 23:49
Ostatnio był: 12 Sty 2024, 00:25
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Re: Wycieczki do Czarnobyla?

Postprzez Dziarsky w 07 Maj 2009, 19:47

Dzięki za wiedzę o tej firmie (faktycznie tej).
Przyda się na miejscu.
Jeśli coś będą kręcić to (znając fakty) będziemy cisnąć. Jedzie nas 9-ciu znajomych więc będzie nam łatwiej.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Wycieczki do Czarnobyla?

Postprzez bober41 w 20 Cze 2009, 00:17

siema, wybiera się może ktoś z Bispolem w sierpniu?
bober41
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 20 Cze 2009, 00:16
Ostatnio był: 21 Cze 2009, 01:00
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości