Stalker plik Actor (pytanie)

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Stalker plik Actor (pytanie)

Postprzez mimi215 w 03 Cze 2010, 15:16

Witam mam pytanie.Jeśli chciałbym coś zmienić w pliku actor np.szybkość gracza albo co to wystarczy tylko w tym pliku ? I czy jak np.jest czas usunięcia postaci martwych pisze 60000 to czy jak zmienię na 30000 to 2x szybciej usuną się ? I czy jak rank jest 3 to jak zmienię na np.5 to będzie wyższa ? i czy te rzeczy mi gry nie popsują .Aha gram na OL ultimate ?
"Nie ważne jak daleko zajdziesz na końcu i tak czeka na ciebie monolit "
Awatar użytkownika
mimi215
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 31 Gru 2009, 02:04
Ostatnio był: 04 Wrz 2016, 14:28
Miejscowość: Sukmanie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Stalker plik Actor (pytanie)

Postprzez zdzicho w 13 Cze 2010, 15:27

Za szybkość biegu(do przodu) odpowiada:
run_coef
Za szybkość sprintu(do przodu) odpowiada:
sprint_koef
Wystarczy zmienić tylko to, żeby zwolnić/przyspieszyć szybkość przemieszczania. Jak za bardzo zwiększysz, to prawdopodobnie będziesz miał często kolizje :) co do tego czasu znikania martwych postaci to nie jestem pewien, bo np. jeśli zmieni się parametr:
money
To postać na początku będzie miała zawsze tyle samo pieniędzy, czyli 40 RU
To że grasz na Oblivion Lost nie powoduje, że po zmianie parametrów postaci będziesz miał bugtrapa. Oczywiście nie możesz przesadzać :) no i jeśli przez przypadek usuniesz jakąś linijkę, i potem zapiszesz zmiany, to możliwość że będziesz miał bugtrapa jest duża, dlatego miej zawsze kopię zapasową tego pliku.

Edit: Jak ja zaczynałem modować, to właśnie z poziomu configu, chyba nie zadawałem nikomu pytań na jego temat, bo to banalne, po prostu trzeba eksperymentować :P
Awatar użytkownika
zdzicho
Modder

Posty: 567
Dołączenie: 19 Cze 2009, 20:02
Ostatnio był: 03 Wrz 2024, 02:40
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 500

Re: Stalker plik Actor (pytanie)

Postprzez utak3r w 23 Cze 2010, 20:00

Co do prędkości, to niby wystarczy - ale nie do końca....
Jest takie coś, jak prędkość, przy której aktor doznaje obrażeń. Wymyślono to po to, żeby ocenić, z jak dużej wysokości możesz skakać. Niestety, okazało się, że jak podniesiesz zbytnio prędkość biegu, to nagle... zaczynasz doznawać obrażeń :facepalm:
Dlatego też musisz się zainteresować jeszcze wartościami ph_crash_speed_min, ph_crash_speed_max oraz ph_collision_damage_factor.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Stalker plik Actor (pytanie)

Postprzez mimi215 w 15 Lip 2010, 15:40

Dziękuje bardzo i sorki że tak długo się nie odzywałem bo nie było mnie w domu a dostępu do kompa nie miałem.A co do tego pliku to dziś zaczynam coś robić.Można zamknąć temacik bo chyba nie potrzebny.
"Nie ważne jak daleko zajdziesz na końcu i tak czeka na ciebie monolit "
Awatar użytkownika
mimi215
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 31 Gru 2009, 02:04
Ostatnio był: 04 Wrz 2016, 14:28
Miejscowość: Sukmanie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości