[PYTANIE] Skomplikowana mapa

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

[PYTANIE] Skomplikowana mapa

Postprzez Brązowy koń w 11 Lis 2011, 17:53

Witam wszystkich bardzo serdecznie (pierwszy post).

Mam zamiar wykonać skomplikowaną modyfikację mapy.

Zapewne wielu z was dostrzegła, że mapa dostarczona nam wraz z pudełkiem i grą różni się od tej wirtualnej w grze w trybie single player.

Na mapie dostarczonej wraz z instrukcją i grą mamy kilka interesujących rzeczy :
- siedliska potworów
- siedliska anomalii
- obozy bandytów, wojskowych i neutralnych stalkerów
- aktywność psioniczna
- granica zony i granica niezbadanego terenu (przerywana linia)
- zdjęcia trzech handlarzy i ich zaznaczenie na mapie

Każda z tych rzeczy ma swoją własną ciekawą ikonę. Moim zamysłem jest wprowadzenie tychże rzeczy do gry w taki oto sposób jak opisałem poniżej:

Zapewne wiecie jak funkcjonują w stalkerze "schowki". Uzyskujemy je jako informacje od zabitych stalkerów z określonym prawdopodobieństwem i są one inne dla każdej frakcji.
Zamierzam coś analogicznego zrobić z siedliskami potworów, anomalii, obozami bandytów, itp. Chcę otrzymywać o nich "informacje"- czyli ikonkę na mapie, po zabiciu określonych stalkerów. Niektóre dane chcę mieć na mapie od razu- np aktywność psioniczna, granica Zony (przerywana linia), niezbadany teren (czerwona ciągła linia). Po kliknięciu na pewne ikony chce mieć ich opis w grze.

Przykładowo wyjaśniam, że chodzi mi o takie ikonki jak na mapie dostarczonej wraz z instrukcją i grą.

Ponieważ nie umiem tego zrobić liczę na Waszą pomoc.
Aby nie przedłużać od razu zacznę od pierwszych pytań dotyczących samej modyfikacji, którą trzeba tu wykonać.

- Nie wiem czy ikony takie są w grze, czy trzeba je pobrać.
- Jak to wszystko ustalić- załóżmy mam zamiar zrobić swoje pierwsze siedlisko potworów. Zespawnowałem dwa mutanty, a siedlisko ma mieć takie współrzędne (-29.77,-16.61,-185.69). Chcę, aby po zabiciu byle jakiego stalkera ikonka tego siedliska pojawiała się na mapie. Dodatkowo chcę też mieć po umieszczeniu kursora strzałki na ikonkę- opis tego siedliska (który sam sobie wykonam). Jak mam to zrobić ?
Od kiedy w sieci pojawił się Brązowy koń podpisanie ACTA przez polityków zostało opóźnione. W obecnym czasie Brązowy koń przechwycił dokładne informacje o ACTA i zamierza zainfekować cały internet, jeżeli umowa ta naruszy jego "nieuczciwą działalność" w sieci. Wygląda na to, że Brązowy koń wpłynął na podpunkty ustawy i umowa ma być jedynie gwarantem przeciwności nieuczciwości, ale sama jako tako niczego nie zmieni. Szczegóły tutaj
Czy wiesz, że Facebook już jest zainfekowany ? Tego też dokonał Brązowy koń

Za ten post Brązowy koń otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Spyrok.
Awatar użytkownika
Brązowy koń
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 29 Paź 2011, 13:52
Ostatnio był: 29 Sty 2012, 11:35
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: --
Kozaki: 6

Reklamy Google

Re: [PYTANIE] Skomplikowana mapa

Postprzez Spyrok w 04 Gru 2011, 14:29

Ja także bym się chętnie dowiedział jak to wykonać, więc dołączam do pytania.
Jak wie ktoś w jaki sposób zmodyfikować program acdc.pl tak aby otwierał all.spawn z "czystej gry" (to znaczy bez żadnych patchów) to niech napisze mi na pw. Opcjonalnie może być też podanie innej wersji acdc.pl, która mi otworzy ten spawn. Próbuję zespawnować mutanty, ale mam zamiar nie instalować patchów.
Spyrok
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 11 Wrz 2011, 16:38
Ostatnio był: 29 Paź 2012, 19:36
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: -2


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości