Chcę moda! Dopisz się!

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Wheeljack w 15 Sie 2010, 19:36

Popróbuj poprzestawiać te parametry, bo ja już nie mam siły do modowania. :P Może Ci się coś uda. :)
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1920
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 05 Paź 2024, 12:54
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Reklamy Google

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Adi32 w 15 Sie 2010, 19:46

Wheeljack napisał(a):Popróbuj poprzestawiać te parametry, bo ja już nie mam siły do modowania. :P Może Ci się coś uda. :)


No jasne, teraz wiem już mniej więcej co robić, więc pewnie coś poradzę.

Mam trochę talentu do programowania i tak sobie myślę, czy jest w ogóle możliwość uczynić coś odnoście czterech pierwszych modów o które poprosiłem, przypomnę:

Adi32 napisał(a):1. widok ekwipunku przybliżony albo identyczny jak w Zew Prypeci
2. po najechaniu na broń podświetlają się pasujące typy ammunicij, i na odwrót
3. dostępne opcje ekwipunku tak samo po nacisnięciu 'i' jak przy przeszukiwaniu zwłok czy handlowaniu
4. konieczne jest, aby przy handlu widzieć (jak w Zew Prypeci) widok co jest nałożone


bo jeżeli tak to wziąłbym się za to i parę innych rzeczy, nawet do następnych wersji. Napiszcie jeszcze, czy jest sens się za to łapać.
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.



PC > Quad Q9550 @3,40 GHz :: DFI LanParty DK X38 :: GoodRam 2x2GB 1066MHZ :: GeForce GTX 260+ :: Samsung 500GB 16MB
Gry > S.T.A.L.K.E.R :: Diablo II LoD :: Project I.G.I :: Heroes III AB & WoG :: Homeworld Collection :: Adventure Island 3 :: Tomb Raider Collection :: Unreal :: MGS
Adi32
Kot

Posty: 16
Dołączenie: 10 Sie 2010, 09:18
Ostatnio był: 13 Lis 2018, 19:28
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Wheeljack w 15 Sie 2010, 20:03

Ogarnij to http://mod.stalker.pl/index.php?title=S ... 2%C3%B3wna a potem truj modderom o rady. ;)
Awatar użytkownika
Wheeljack
Administrator

Posty: 1920
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 05 Paź 2024, 12:54
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 725

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Midonik w 24 Sie 2010, 13:21

To ja poproszę moda, dzięki któremu będzie można zdejmować zbroję z wrogów :D (wiem, pewnie niewykonalne xD)
Nie odsyłajcie mnie do szukajki, bo mod który to udostępniał został usunięty. Jak coś to najlepiej v. 1.0004 :)
99% debili czyta mój post z ręką na myszce... Nie zdejmuj! Już za późno. :)

Za ten post Midonik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Drax.
Awatar użytkownika
Midonik
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 20 Sie 2010, 01:33
Ostatnio był: 14 Cze 2012, 18:59
Miejscowość: Dolina Mroku
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 7

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Drax w 24 Sie 2010, 17:00

Ja bym bardzo prosił o mod dodający do kombinezonów kominiarki lub maski gazowe np; Strój Stalkera z Kominiarką albo strój powinności z kominiarką.
Widziałem już jakieś nędzne kominiarki wykonane przez kogoś podającego się za Ninja gdybym umiał takie coś wykonać to bym się postarał i zrobił lepsze :)
Twarz naszego Naznaczonego trochę mnie śmieszy bo głupio wygląda z perspektywy 3 osoby (jeśli nie masz modów na obraz z 3 perspektyw nie musisz szukać wystarczy że wpiszesz odpowiednia komendę w konsoli o ile się nie mylę to są one)
-----------------------------------------------------------------------
bind cam_1 kf1 First person F1
bind cam_2 kf2 3rd with directional F2 (po wpisaniu komend użyjcie tych klawiszy)
bind cam_3 kf3 3rd with pan F3

Każdą wpisujemy po kolei !
To tak poza tematem
-----------------------------------------------------------------------

I prosił bym żeby było to wykonane najlepiej pod wersje 1.0005 :+:
Awatar użytkownika
Drax
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 28 Kwi 2009, 18:00
Ostatnio był: 23 Sie 2011, 00:46
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez utak3r w 01 Wrz 2010, 02:08

Drax napisał(a):jeśli nie masz modów na obraz z 3 perspektyw nie musisz szukać


To są jakieś MODY na zbindowanie kamery??.... Świat upada.

Drax napisał(a):Każdą wpisujemy po kolei !


A dlaczego, że tak zapytam?
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez GUN w 07 Wrz 2010, 17:36

Ja bym bardzo prosił o takiego moda dzięki któremu można zdjąć pancerz z martwego wroga na wersję v.1.000.4 (wiem,że już taki jest ale nie działa).
Awatar użytkownika
GUN
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 11 Lip 2010, 19:12
Ostatnio był: 28 Lip 2011, 22:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez g777542 w 10 Wrz 2010, 23:45

Nie wiem jak reszta, mnie do gry w stalkera zniechęcił wygląd broni, mianowicie ich modele (chyba każda broń w stalkerze wyrzuca łuski na lewom a nie na prawo, tak jak ma to miejsce w rzeczywistośći) Ogułem jest coś takiego co nadaje gunom bajerancki (odpustowy :D) wygląd a'la cs albo far cry2.
Co prawda jest Arsenal Mod, tyle że nie zmienia każdej broni a dodaje 83 modele.

No to więc pytanie: czy istnieje możliwośc zrobienia czegoś jak lewo ręczny naznaczony.

Jeśli tak to bym prosił o to.

Dziękuje.

PS. Jeśli istnieje dany temat z taką modyfikacją to przepraszam za śmiecenie.

Edit: hmm... może źle coś napisałem, albo czegoś nie zrozumiałem, miałem na myśli skrypt do gry, zmiane w silniku, (nie wiem czy twórcy stalkera o tym pomyśleli) tak aby broń i wszystko co trzyma sie w dłoniach, zmieniło swoją pozycje, i było wyświetlane po lewej stronie ekranu - takie odbicie (nie wiem czy silnik gry to by to tolerował). Bez wgrywania nowych modyfikacji.

Spoiler: Tak jak dotychczas grałem na AM RC1, widziałem że ai ogłupiało, goście celowali w niebo, tak jakbym wisiał, były co prawda nieliczne wyjątki co sie normalnie zachowywały. (bez moda tego nie było) To pewnie wina niedopracowanego configa albo brak któregoś fixa gry.

PS.2 Dzięki za szybką odpowiedź
Ostatnio edytowany przez g777542, 11 Wrz 2010, 00:44, edytowano w sumie 1 raz
Image
Awatar użytkownika
g777542
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 10 Wrz 2010, 22:57
Ostatnio był: 24 Wrz 2010, 09:01
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez MatrixSTR w 10 Wrz 2010, 23:55

w sumie to właśnie zostaje tylko Arsenal (można oczywiście wyciąć odpowiednie modele i zastąpić oryginalne) z oryginalnych broni to poprawia on modele: AKSU, AK 74, LR300, SVD (więcej nie pamiętam). Ogólnie to nie ma chyba moda który by podmieniał tylko oryginalne bronie więc musiałbyś je wycinać z różnych modów i zastępować...
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 05:14
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Ropasiak w 11 Wrz 2010, 15:58

Potrzebuje modeli wraz z teksturami wszelakiego sprzętu RTV/AGD w stalkerze. Nie mam miejsca na dysku do rozpakowania Gamedaty więc fajne by było jakby ktoś podrzucił mi modele lodówek, pralek itp.
Image
Awatar użytkownika
Ropasiak
Tropiciel

Posty: 333
Dołączenie: 29 Mar 2008, 18:02
Ostatnio był: 19 Sty 2023, 23:08
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 13

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez Fenishi w 16 Wrz 2010, 17:23

A ja (i pewnie nie tylko ja) mam takie małe marzenie... mod na siedzenie :E Tzn. taki, w którym po naciśnięciu odpowiedniego klawisza postać by siadała, a po powtórnym jego naciśnięciu wstawała. Najlepiej pod wersję 1.004 (jeśli to ma jakieś znaczenie). Wydaje mi się, że jest to dość trudne do zrobienia (prawdopodobnie zabawa skryptami i animacjami), ale jeśli ktokolwiek by się tym zajął, byłbym niezmiernie wdzięczny :D Będę stawiał kozaki przez miesiąc :P
"Tsurushita kuzuki koyoi de ikutsu...?"
Awatar użytkownika
Fenishi
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Maj 2010, 18:49
Ostatnio był: 14 Cze 2016, 18:46
Miejscowość: Zabrze
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: Chcę moda! Dopisz się!

Postprzez utak3r w 22 Wrz 2010, 16:46

Problemy zaczynają się znacznie wcześniej niż sądzisz... mianowicie, nie da się zdefiniować nowego skrótu klawiszowego :| a dalej jest już tylko ciężej - zrobienie nowej animacji i wsadzenie jej do wszystkich modeli stalkerów, których jest "trochę".

Reasumując: zapomnij :P że znajdziesz kogoś, komu by się chciało.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość