Kilka nurtujących mnie pytań.

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Kilka nurtujących mnie pytań.

Postprzez StalkerCell w 18 Lip 2013, 22:43

Witam, mam do was kilka pytań, dotyczących STALKERA ShoC.

1. Jak zrobić zadanie poboczne, które polega na mniej-więcej takim czymś:
Naznaczony: Cześć. Nie masz może jakichś leków przeciwbólowych? Strasznie głowa mnie boli...
Wilk: Nie, nie mam. Możę Sid ma na stanie?

<<<<<tutaj jest rozpoczęcie zadania, znacznik na Sida>>>>>

Naznaczony: Witaj, masz może jakieś leki na ból głowy?
Sidorowicz: Nie, ale wiem, gdzie mogą być. Pamiętasz może tą 'trupiarkę', co? Poinformowano mnie o plecaku,
który tam leżał, może w nim będą.

Naznaczony: Dzięki.

<<<<<info o zadaniu, znacznik na trupiarkę>>>>>
<<<<<zabranie leku, koniec zadania>>>>>

Jak zrobić:
-by zadanie rozpoczęło się, po odpowiedzi Wilka (w jakich plikach, w którym miejscu pliku i co wpisać),
-by znacznik pojawił się na Sidzie (w jakich plikach, w którym miejscu pliku i co wpisać),
-by po rozmowie z Sidem znacznik 'przekierował się' na trupiarkę (w jakich plikach, w którym miejscu pliku i co
wpisać)

Proszę o jak najbardziej szczegółowe opisanie tych elementów, a nie linkowanie do tutków. Tutka o zadaniach pobocznych czytałem po kilkanaście razy, ale moje zadanie jest bardziej 'rozbudowane'.

2. Który program jest najlepszy do edytowania tekstur itemów, broni itp.?
3. Jak stworzyć dialog z nie-unikalnymi postaciami typu Wilk, tylko np. z Dimką Parszywiec, Tolikiem Jakimśtam itp.

Na razie to tyle, ale proszę was o nie linkowanie, już po kilkanaście razy czytałem te tutki, ale moje wymyślenia są 'bardziej rozbudowane'. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
StalkerCell
Weteran

Posty: 575
Dołączenie: 17 Lut 2013, 17:06
Ostatnio był: 06 Kwi 2021, 01:46
Miejscowość: Paniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 57

Reklamy Google

Re: Kilka nurtujących mnie pytań.

Postprzez Dark Dante w 19 Lip 2013, 11:29

Co do punktu 2 wydaje mi się że GIMP powinien być dobry.
Zona ma swoje tajemnica, Ty musisz je poznać.

Dark Dante
Wygnany z Zony

Posty: 180
Dołączenie: 29 Kwi 2013, 18:48
Ostatnio był: 28 Cze 2015, 23:23
Miejscowość: Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 12

Re: Kilka nurtujących mnie pytań.

Postprzez Kpuc w 19 Lip 2013, 12:21

Do grafiki w stalkere polecam Paint.NET ponieważ z gimp'em miałem problemy związane z kanałem alfa i tekstury nie były przezroczyste, albo się chrzaniły kolory.
Tutaj masz elegancki opis jak stworzyć zadanie od zera: http://stalkerteam.pl/topic/5818-tutori ... o-skryptu/
Image

Za ten post Kpuc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive StalkerCell.
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości