[PYTANIE]Edycja ui_icon

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

[PYTANIE]Edycja ui_icon

Postprzez Kudkudak w 08 Cze 2013, 21:01

Witam mam 2 pytania dotyczące pliku ui_icon_equipment.

1. Załóżmy że mam kombinezon stalkera i kombinezon stalkera z kewlarem w grze. Czerpią z dwóch różnych ikon, a model jest taki sam - tak więc w pliku ui_icon można usunąć zbędną ikonę, przypisać przedmiotowi współrzędne kombinezonu stalkera? Chciałbym zrobić tak sobie trochę miesjca na nowe ikony.

2. Ikonę dodać mogę tak, że wystarczy iż skopiuje jakiś obrazek w miejsce wyciętej ikony, a następnie przypisze współrzędne?

Dziękuje za odpowiedzi, jeśli coś jest chaotycznie lub niejasno napisane, proszę powiadomić.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Reklamy Google

Re: [PYTANIE]Edycja ui_icon

Postprzez mCq w 08 Cze 2013, 22:06

Kudkudak napisał(a):1. Załóżmy że mam kombinezon stalkera i kombinezon stalkera z kewlarem w grze. Czerpią z dwóch różnych ikon, a model jest taki sam - tak więc w pliku ui_icon można usunąć zbędną ikonę, przypisać przedmiotowi współrzędne kombinezonu stalkera?

Jak najbardziej możesz usunąć zbędną ikonę, tylko po tej czynności musisz przypisać drugiemu pancerzowi wartości inv_grid_width, inv_grid_height, inv_grid_x, inv_grid_y pierwszego pancerza.
Kudkudak napisał(a):2. Ikonę dodać mogę tak, że wystarczy iż skopiuje jakiś obrazek w miejsce wyciętej ikony, a następnie przypisze współrzędne?

Jeśli nie przeszkadza Ci niechlujstwo to możesz wstawiać co chcesz. Byle później byś ustawił wartości wyświetlania w ekwipunku w grze.

Za ten post mCq otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak.
Awatar użytkownika
mCq
Tropiciel

Posty: 345
Dołączenie: 26 Sty 2012, 18:15
Ostatnio był: 21 Sie 2023, 21:48
Miejscowość: Brooklyn, New York
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 69

Re: [PYTANIE]Edycja ui_icon

Postprzez Sony95 w 17 Cze 2013, 11:45

@Kudkudak
Mam tu coś bardzo ciekawego pomoże ci w edycji ikon. Program jest łatwy ogarniesz go jakbyś czegoś nie wiedział to pisz na PW.
http://narod.ru/disk/19112533000/sie%200.6.3.rar.html

Za ten post Sony95 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive nelson82.
Awatar użytkownika
Sony95
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 07 Gru 2009, 16:43
Ostatnio był: 04 Kwi 2024, 17:39
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 18


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość