[Krótkie Pytanie] Modyfikacja statystyk broni

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

[Krótkie Pytanie] Modyfikacja statystyk broni

Postprzez BratBot w 09 Sie 2012, 09:35

Witam,

moje pytanie jest krótkie i proste. Czy w "Cieniu Czarnobyla" jest plik który zawiera wszystkie statystyki broni, które można modyfikować? Pytam ponieważ w moim odczuciu celność większości broni jest drastycznie zaniżona, a różnica pomiędzy ak-74 a g36 to przepaść. O ile jest to możliwe chciałbym popoprawiać statystyki żeby odzwierciedlały faktyczny stan rzeczy.

Pozdrawiam
Piotrek

[edit]

Z celnością może być problem, ale gdyby było coś takiego jak wskaźnik CEP dla broni strzeleckiej to byłaby bułka z masłem ;). Dobra, dobra, wiem że odnoszenie CEP do broni strzeleckiej jest jak mierzenie sobie przyrodzenia w kilometrach i tonach, ale nie znam żadnego współczynnika celowości dla broni ręcznej...
BratBot
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 09 Sie 2012, 09:27
Ostatnio był: 25 Lis 2015, 11:08
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [Krótkie Pytanie] Modyfikacja statystyk broni

Postprzez WheeljackSPW w 09 Sie 2012, 10:19

Awatar użytkownika
WheeljackSPW
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 10:41
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: [Krótkie Pytanie] Modyfikacja statystyk broni

Postprzez djcycu w 09 Sie 2012, 12:37

BratBot napisał(a):Z celnością może być problem

Poczytaj o broni z tej gry i potem sobie sklasyfikuj :) Ja sobie kiedyś celność ustawiłem prawie maksymalnie. Z 500 metrów dopiero mogło nie trafić w punkt a to dlatego że denerwowały mnie te przepaście pomiędzy poszczególnymi broniami. Wolałem "gorsze efekty" po postrzale niż tą beznadziejną celność gdzie używanie optyki na dłuższych dystansach w AKMS mijało się z celem :D Ogólnie to w SoC jeszcze jako tako celność da się ścierpieć. Losowanie się celności idzie tu w miarę na rękę dla gracza tak samo jak zacinanie się broni. W CS i CoP było 100x gorzej i naciągane bardziej na nierealistyczne utrudnienie rozgrywki jak np rzadkie trafienie w wycelowany obiekt czy też wielokrotne zacięcie się broni w trakcie walki ze znikomymi uszkodzeniami broni. W przypadku strzelania na ślepo po ścianach broń się nie zacinała prawie wcale a na wrogu nawet jednego strzału nie było a broń była zacięta :facepalm:
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość