[Problem] Losowy bug ?

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

[Problem] Losowy bug ?

Postprzez r_populik w 05 Lut 2012, 14:56

Zmodyfikowałem lekko SOC 1.004 (kilka nowych broni rozdanych handlarzom i npc, ai tuning mod, combat effectors to actor i kilka innych drobnych zmian) i w Kordonie, po rozmowie z Lisem, wracając do SIda wdałem się w walkę z żołnierzami przy moście. W trakcie walki pojawia się coś takiego:
Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ....r. - shadow of chernobyl\gamedata\scripts\_g.script:20: bad argument #2 to 'format' (string expected, got no value)
 

stack trace:

 
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ... of chernobyl\gamedata\scripts\agroprom_tasks.script:73: attempt to index field 'actor' (a nil value)
 

stack trace:


Po tym jak wyskoczył ten błąd nie daje rady wczytać ostatniego zapisu - cały czas wyskakuje powyższy bug.
Na skryptach nie znam się ni cholery, stąd moja prośba o pomoc.
Dodam tylko, że obydwu skryptów z błędu używam vanillowych. Jeżeli chodzi o zmiany w skryptach, to tylko to co jest w AI tuning mod, combat effectors, treasure_manager (totalny brak info o schowkach) oraz pieniądze za zadania fabularne.
Awatar użytkownika
r_populik
Modder

Posty: 789
Dołączenie: 26 Mar 2010, 12:45
Ostatnio był: 29 Wrz 2022, 22:03
Miejscowość: okolice stolicy
Kozaki: 263

Reklamy Google

Re: [Problem] Losowy bug ?

Postprzez Junx w 05 Lut 2012, 17:21

To jest częsty bug, w swoim modzie miałem też kilka razy (nawet nie "ruszałem" tego pliku) i tak dalej błąd występował, podczas tworzenia moda robiłeś jakieś kopie zapasowe plików? Jeżeli tak to wróc do działającej wersji, jeżeli nie i nie było dużo roboty to zacznij od nowa i co jakis czas sprawdzaj czy nie ma ponownie tego błędu.
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 22:08
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Re: [Problem] Losowy bug ?

Postprzez r_populik w 06 Lut 2012, 18:23

Ok, teraz następna sprawa. Dopadł mnie dziwny spadek FPS, podczas którego w konsoli pojawiają się co mniej więcej sekundę takie komunikaty w kolorze wściekle czerwonym:
Kod: Zaznacz wszystko
DetailPathManager has failed : from [-86.800003,3.012070,217.699982] to [93.799988,-7.362116,-56.000000]

Czy to może być wina edytowanego pliki all.spawn ?
Awatar użytkownika
r_populik
Modder

Posty: 789
Dołączenie: 26 Mar 2010, 12:45
Ostatnio był: 29 Wrz 2022, 22:03
Miejscowość: okolice stolicy
Kozaki: 263


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości