Chcesz moda? Wal!

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez DanieloZ w 27 Lut 2010, 21:11

Witam kolegów stalkerów .
Mam prośbę o stworzenie spawn moda z możliwością spawnu anomalii .
Posiadam kompilację Fraction commander, cheat mod ,i helios spawn menu - ale brak mi anomalli do spawnu :)
Gra w wersji 1.5.07 . Z góry dzięki .

edit - Może być także aktywacja anomalii za pomocą artekfaktu :wink:
Otwórz oczy i spójrz na świat z innej perspektywy, być może odkryjesz coś, co zmieni twoje życie.
Awatar użytkownika
DanieloZ
Stalker

Posty: 84
Dołączenie: 27 Lut 2010, 20:27
Ostatnio był: 07 Lut 2015, 16:55
Miejscowość: Siemianowice Śl.
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 6

Reklamy Google

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez nuclear_twister w 10 Mar 2010, 14:59

Witam.

Nie próbowałem jeszcze na własną rękę modować Stalkera dlatego chciałbym prosić kogoś już doświadczonego o zmajstrowanie czegoś takiego ;]

1. (Ten podpunkt trochę zerżnięty będzie z moda Fraction Commander ;]) Własny oddział któremu można wybrać uzbrojenie i wyposażenie (tylko w miarę możliwości bez buga z FC, który polegał na tym że jak dałem moim żołnierzom RP-74 i trochę amunicji to teraz jak im coś chce dać to pisze że nie mają tyle pieniędzy...). Oczywiście bez kontrolowania całej frakcji bo to zbytnio ułatwia grę (na poziomie weteran każdy mój wybór kończył się zmiażdżeniem wroga, zajęciem punktu, i błyskawicznym wjazdem na bazę).

2. Dodanie jakiegoś przedmiotu a la krótkofalówka żeby móc się porozumiewać (wydawać rozkazy) swojemu oddziałowi na odległość. Nieraz miałem sytuacje, ze wydałem rozkaz przemieszczenia a za chwile kazano mi bronić punktu i musiałem jak głupi gonić mój oddział żeby zawrócił i tez pomógł...

3. Zwiększenie populacji na posterunkach w tzw smart-terrain'ie o 1 w każdym punkcie (o ile to możliwe) lub w ogóle zniesienie tego limitu (preferowałbym tą opcję) gdyż utrudnia to przemieszczanie własnego oddziału po mapie.

4. Zwiększenie agresywności i liczebności mutantów byłoby niezłym pomysłem gdyż nieraz zdarzało mi się że spawnował się 1 snork co jak nietrudno się domyślić nie było problemem nawet dla średnio uzbrojonych oddziałów...

5. (Zlepek aktualnie istniejących modów) Dostępność wszystkich przedmiotów u wszystkich handlarzy, troszkę lepsze wynagrodzenia za misje (50-75% większe niż teraz), możliwość upgrade'owania wszystkich przedmiotów u wszystkich mechaników bez konieczności znoszenia do nich wszystkich pendrive'ów, zwiększenie kasy otrzymywanej za przedmioty u handlarzy (może 2x więcej niż w domyślnej konfiguracji)

Mam nadzieję, że dla doświadczonych modderów stworzenie takiego moda (w sumie to w dużej mierze zlepek istniejących w modach opcji) nie będzie zbyt dużym problemem.
Prosiłbym również o powiadomienie mnie na forum bądź przez PW czy ktoś się podejmie czegoś takiego :]
Dodam, iż posiadam Stalkera w wersji 1.5.10.
Gdyby ktoś opracował moda zawierającego chociaż część z tych elementów również będę wdzięczny.
Z gotowych modów nie skorzystam gdyż zawierają one różne niezbyt mi odpowiadające elementy a ponadto spora część po jednoczesnym użyciu po prostu gryzie się co powoduje najczęściej natychmiastowe wyrzucenie na pulpit bądź przy większości operacji.

Aha... Jeszcze coś ;] Jakby ktoś mógł chociaż połączyć w jedną spójną całość to co zawarłem w punkcie piątym to również bym był bardzo wdzięczny za chociażby taką pomoc, bo ja szczerze mówiąc nie wiem gdzie to ma ręce a gdzie nogi :D

Z góry dziękuje :]

P.S.: I jakby komuś się chciało dorzucić nazwy miejsc by widoczne były na mapie w PDA tak jak w tym modzie:
http://stalker.filefront.com/file/PDA_M ... Pack;95301
Tylko żeby były wyraźne, bo w tym w.w. napisy są wyraźne tylko w magazynach wojskowych. Możliwe, że chodzi tutaj o wersję Stalkera.
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
Awatar użytkownika
nuclear_twister
Stalker

Posty: 143
Dołączenie: 10 Mar 2010, 14:36
Ostatnio był: 29 Sie 2020, 21:48
Miejscowość: Najstarsze miasto w Polsce :]
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez nuclear_twister w 24 Mar 2010, 21:16

To znowu ja. W związku z całkowitym Brakiem odzewu w związku z poprzednią moją prośbą o dość złożonego moda do CSa tym razem prosiłbym o coś skromniejszego ;]

Mianowicie chodziłoby mi o "wyłuskanie" z moda CS Enhanced opisanego tutaj
viewtopic.php?f=48&t=4998
tej części dotyczącej najmowania ludzi (wymagana ranga, opcje dialogowe, podążanie i wydawanie rozkazów).
Najlepiej by było gdyby było to kompatybilne z modem OGSM.

Z góry dziękuję za jakikolwiek odzew i pozdrawiam.
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
Awatar użytkownika
nuclear_twister
Stalker

Posty: 143
Dołączenie: 10 Mar 2010, 14:36
Ostatnio był: 29 Sie 2020, 21:48
Miejscowość: Najstarsze miasto w Polsce :]
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Kuroi w 24 Mar 2010, 23:36

Chyba najprostsza rzecz, o którą mogę prosić, a mianowicie:
Nie modowany plik actor (czy jakoś tak) do wersji gry 1.5.05 (czy coś w tym stylu)
Awatar użytkownika
Kuroi
Stalker

Posty: 79
Dołączenie: 12 Gru 2009, 19:40
Ostatnio był: 12 Kwi 2013, 17:43
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 10

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez PrzemoC w 25 Mar 2010, 14:30

http://www.speedyshare.com/files/21608822/actor.ltx
Żeby nie było wątpliwości powinien się znajdować w:
Kod: Zaznacz wszystko
gamedata\config\creatures

Z wersji 1.5.09 ale ten plik się w sumie nie powinien różnić :wink:
"Każde słowo jest jak niepotrzebna plama na ciszy i nicości." -Samuel Beckett
Ale, z drugiej strony, on to powiedział...
Awatar użytkownika
PrzemoC
Beta Tester

Posty: 444
Dołączenie: 31 Sty 2009, 15:27
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 12:45
Miejscowość: Everon
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SIP-t M200
Kozaki: 13

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez nuclear_twister w 19 Kwi 2010, 15:43

Ponawiam moje 2 ostatnie prośby w tym temacie.
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
Awatar użytkownika
nuclear_twister
Stalker

Posty: 143
Dołączenie: 10 Mar 2010, 14:36
Ostatnio był: 29 Sie 2020, 21:48
Miejscowość: Najstarsze miasto w Polsce :]
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez marlow24 w 19 Kwi 2010, 16:04

1 coś takiego że mamy swojego towarzysza lub dwóch i chodzą z nami po zonie. jeszcze do tego możliwość zmiany ekwipunku towarzysza
marlow24
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 17:43
Ostatnio był: 24 Cze 2012, 23:38
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Danio1313 w 24 Kwi 2010, 11:45

Mi też by się przydał taki mod na towarzysza. Zdobywanie bazy bandytów w pojedynkę to koszmar, a tak to przynajmniej ma się jakieś wsparcie. Pytanie tylko jak "odrodzić" go jak dostanie kulkę? No chyba, że był by nieśmiertelny, chociaż to z drugiej strony psuje klimat gry.

PS. Potrzebuje pliku/plików (to jest chyba format .xml) z nazwami przedmiotów, mógłby mi ktoś dać link? Z góry dzięki.
Image
Awatar użytkownika
Danio1313
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 26 Maj 2009, 19:52
Ostatnio był: 11 Lip 2017, 09:16
Miejscowość: Laboratorium X18
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez WheeljackSPW w 24 Kwi 2010, 12:49

Danio1313 napisał(a):Potrzebuje pliku/plików (to jest chyba format .xml) z nazwami przedmiotów

tu
config/text/pol/ plik "st_items"
Awatar użytkownika
WheeljackSPW
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 10:41
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Danio1313 w 24 Kwi 2010, 13:53

No właśnie chodzi o to, że nie mogę wypakować zawartości bo mam mało miejsca na dysku :( . Po za tym nie warto wypakowywać wszystkiego dla jednego pliku. Jeśli ktoś ma już wypakowaną zawartość to może będzie tak miły i może podeśle mi właśnie ten JEDEN jedyny plik st_items?
Image
Awatar użytkownika
Danio1313
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 26 Maj 2009, 19:52
Ostatnio był: 11 Lip 2017, 09:16
Miejscowość: Laboratorium X18
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez lukass w 24 Kwi 2010, 15:02

Możesz sobie przegladać zawartość baz *.db i wypakować dowolny plik lub katalog z pluginem do TotalCommandera - http://www.totalcmd.net/plugring/stalker_db.html
Mam pirata!
Awatar użytkownika
lukass
Ekspert

Posty: 827
Dołączenie: 25 Paź 2009, 13:18
Ostatnio był: 07 Sie 2010, 12:16
Ulubiona broń: --
Kozaki: 45

Re: Chcesz moda? Wal!

Postprzez Danio1313 w 24 Kwi 2010, 17:23

Nie mam Total Commandera. No, ale czy ktoś nie mógłby po prostu wrzucić ten plik "st_items" na np. rapidshare i podać linka?
Image
Awatar użytkownika
Danio1313
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 26 Maj 2009, 19:52
Ostatnio był: 11 Lip 2017, 09:16
Miejscowość: Laboratorium X18
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość