Problem z misją "Zabij najemników i bandytów z Rostoku"

Było ciemno, wysoki sądzie, twierdziła, że skończyła 18 lat. Naznaczony obudził się z krzykiem.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Problem z misją "Zabij najemników i bandytów z Rostoku"

Postprzez Mati9319 w 28 Lip 2013, 01:13

Po pierwsze: ta misja tak naprawdę nazywa się "Likwidacja grupy". Natomiast jej cel to "Zabij najemników i bandytów z Rostoku".

Po kolei przedstawię całą historię. Zatem wykonywałem misję z eskortą Krugłowa. Wszystko szło dobrze, ale gdzieś tak w połowie drogi zauważyłem na mapie w menu PDA, że pojawił się dodatkowy fioletowy znacznik. Zdziwiłem się. Zaglądam do listy misji, a tam nie wiadomo skąd się wzięła misja "Likwidacja grupy" polegająca właśnie na wybiciu gości z Rostoku. Od razu mówię: ja tej misji NIGDY od barmana nie brałem.

Myślę sobie "dobra, zaprowadzę najpierw Krugłowa". Zaprowadziłem go, a potem nawet poszedłem nad Jantar i pogadałem z jednym naukowcem (nie pamiętam jak się nazywał), ale misji z pomiarami jeszcze nie brałem. Nie brałem jej po to, żeby pójść spokojnie do Dziczy i wybić nicponiów z Rostoku.

Zatem wracam do Rostoku, idę w kierunku fioletowego znacznika, a tam... ŻYWEJ DUSZY NIE MA. Nikogo. Zero. Od razu ogarnąłem, że chodziło tu o gości których wybiłem praktycznie chwilę po wkroczeniu do Dziczy (z tym że misja-widmo nawiedziła PDA jakieś 15-20 minut później).

To teraz najważniejsze. Co mam zrobić, żeby misja trafiła spokojnie do działu "Wykonane"? Póki co nie mam ani jednej misji w "Niewykonanych" i chciałbym żeby tak zostało do końca gry, tym bardziej że ja ową misję praktycznie zrobiłem (tylko gra jakoś tego nie wykrywa)! :D
Awatar użytkownika
Mati9319
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 27 Lip 2013, 14:25
Ostatnio był: 01 Sie 2013, 19:45
Miejscowość: Kobyłka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Problem z misją "Zabij najemników i bandytów z Rostoku"

Postprzez M3Fis70 w 28 Lip 2013, 01:23

A sprawdziłeś w PDA czy misja nie jest wykonana i masz wrócić do Barmana?
Nie pamiętam już jak to było w SoK'u, ale to aż takie nie możliwe, że znacznik został a misja wykonana? Looknij w pda.
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: Problem z misją "Zabij najemników i bandytów z Rostoku"

Postprzez Mati9319 w 28 Lip 2013, 01:27

M3Fis70 napisał(a):A sprawdziłeś w PDA czy misja nie jest wykonana i masz wrócić do Barmana?

Człowieku. To była przecież pierwsza rzecz jaką zrobiłem. Okrąg przy celu "Zabij najemników i bandytów z Rostoku" jest pusty, czyli według gry zadanie nie zostało wykonane, tylko że tam NIKOGO do zabicia nie ma. Jak coś, byłem u barmana i oczywiście on też twierdzi że misji nie zrobiłem.
Awatar użytkownika
Mati9319
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 27 Lip 2013, 14:25
Ostatnio był: 01 Sie 2013, 19:45
Miejscowość: Kobyłka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Re: Problem z misją "Zabij najemników i bandytów z Rostoku"

Postprzez Universal w 28 Lip 2013, 01:29

Miałem to samo. Nie ruszyłem tego nigdy. Myślę, że możesz próbować z wczytywaniem poprzednich zapisów.

Mi się to przydarzyło na 1.005. U Ciebie jaka?
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Problem z misją "Zabij najemników i bandytów z Rostoku"

Postprzez Mati9319 w 28 Lip 2013, 01:38

Tyle że wszystkie poprzednie zapisy są wykonane długo po pojawieniu się tej misji ^ ^

A jeśli chodzi o wersję, to pewnie mam najnowszą bo kupowałem na Steamie. Kiedy klikam w "aktualizację" w menu opcji, mam komunikat że nie ma nowszych poprawek czy jakoś tak.

Sprawdziłem. Też mam 1.0005.


Film wyjaśniający co i jak:
Awatar użytkownika
Mati9319
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 27 Lip 2013, 14:25
Ostatnio był: 01 Sie 2013, 19:45
Miejscowość: Kobyłka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Re: Problem z misją "Zabij najemników i bandytów z Rostoku"

Postprzez djcycu w 28 Lip 2013, 02:00

No to są lepsze np 1.006 :D Ale mniejsza... Może jakiś bandyta szwęda się gdzieś po okolicy i nie widzisz albo zginął w anomalii jako ostatni i nie zalicza zadania. Tak w modach bywało że jak miałeś kogoś zabić i ten ktoś ginął w anomalii tudzież zabiło go coś innego to misja była albo niewykonana albo nie do zaliczenia :/ Tak czy siak możesz to zadanie przecież olać, nic do fabuły nie wnosi. Nie brałeś go od barmana tak samo jak nie brałeś od Sidorowicza zadania na likwidację bandytów na wysypisku i w podziemiach Agropromu. To takie autoquesty które powiem szczerze, pieprzą swobodę rozgrywki. Możesz co prawda iść nad Jantar, zrobić misję w X16 i wracając dokończyć zadanie na nowym odczycie lokacji. Może ruszy :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Problem z misją "Zabij najemników i bandytów z Rostoku"

Postprzez DiegtiariowTM w 28 Lip 2013, 07:35

Nikogo nie ma ? To skąd te bronie na ziemi?
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Re: Problem z misją "Zabij najemników i bandytów z Rostoku"

Postprzez djcycu w 28 Lip 2013, 09:39

Chodzi mu o to że zabił wszystkich, NIKOGO NIE MA już więc a quest się nie zaliczył. Czytaj ze zrozumieniem.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Problem z misją "Zabij najemników i bandytów z Rostoku"

Postprzez Adam w 28 Lip 2013, 11:17

W SoCu występują właśnie takie uciążliwe misje na przymus. Za każdym razem jak wejdziesz na Magazyny, pojawia się przymusowa misja "Ochroń granicę". Jak pierwszy raz wchodzimy na Wysypisko, Sidor z tyłka zleca nam zabicie dowódcy bandytów. Jak wchodzimy do Dziczy, pojawia się takie właśnie zadanie z najemnikami. To trochę uciążliwe, ale ja z reguły ignorowałem to i olewałem. Nic złego się potem nie działo, poza tym, że misja pojawiała się w zakładce "Niewykonane zadania". Tyle ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Problem z misją "Zabij najemników i bandytów z Rostoku"

Postprzez Mati9319 w 28 Lip 2013, 12:47

Adam napisał(a):Jak wchodzimy do Dziczy, pojawia się takie właśnie zadanie z najemnikami.

No wiesz... gdyby u mnie też tak było, to byłoby super, gdyż zadanie pojawiłoby mi się przed zabiciem tych gości i pewnie by mi je zaliczyło, a ono pojawiło mi się o wiele później (gdy eskortowałem Krugłowa).

Przeszedłem się jeszcze po Dziczy i znalazłem jeszcze trzech gości w piętrowym budynku bez ścian. Zabiłem ich, ale nic mi nie zaliczyło. Pewnie dlatego, że byli oni bardzo daleko od fioletowego znacznika, czyli de facto nie mieli za wiele wspólnego z celem misji.

Jest może jakiś kod na ożywianie zmarłych? Może gdybym ożywił jednego z tych zabitych najemników/bandytów po czym znów go zabił, to misja byłaby zaliczona? :D


Aha i jakimś cudem udało mi się zainstalować patch 1.0006... w polskiej wersji gry, mimo że patch był amerykański :D Ze Steamem zawsze jakieś problemy muszą być. A zresztą nawet po spolszczeniu gry miałem komunikat, że mam wersję US. Trochę grzebania w regedicie, podmiana jednego pliku z patchu 1.0005 i działa! ^ ^



Temat może już zostać zamknięty. W momencie jak jednocześnie pokazała i schrzaniła się misja "Likwidacja grupy" polegająca na wytłuczeniu zombiaków nad Jantarem (w tym samym momencie ową misję dostałem i trafiła na listę niewykonanych :P), przestałem interesować się utrzymaniem czystego konta na liście misji niewykonanych.
Awatar użytkownika
Mati9319
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 27 Lip 2013, 14:25
Ostatnio był: 01 Sie 2013, 19:45
Miejscowość: Kobyłka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości