Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Było ciemno, wysoki sądzie, twierdziła, że skończyła 18 lat. Naznaczony obudził się z krzykiem.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Legwanos w 19 Kwi 2014, 19:18

Ustawiłem tak jak pisaliście i nawet do menu gry nie dotarłem, już reset. Zaznaczyłem jeszcze że plik do odczytu, wtedy jedynie taka zmiana, że to menu zobaczyłem :mad:

Kpuc napisał(a):No ta święta są i każdy sobie jaja robi :E


Ja się nie znam na tym, kliknąłem 'sprzęt' we właściwościach komputera, potem 'monitor' i to co tam było napisane, napisałem też tu. :P Co dokładnie rozumiesz pod pojęciem 'jaki masz monitor'?
Legwanos
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 21 Lut 2009, 15:45
Ostatnio był: 09 Lip 2018, 15:19
Miejscowość: Planeta Ziemia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Kpuc w 19 Kwi 2014, 19:28

Pangia napisał(a):
Kpuc napisał(a):jak już masz odpalony proces np. grę stalker to z pełnego okna na okienko przejdziesz wduszając na klawiaturze Alt + Enter. Nie w każdej aplikacji ale w 98%

W Stalkerze to nie działa, kiedyś próbowałem. Właściwie to w żadnej grze mi to nie działało.


U mnie zawsze działa, na lapku czy na pc z kartą czerwonych i zielonych. Widocznie u ciebie jest to wyłączone w systemie.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Pangia w 19 Kwi 2014, 19:53

Kpuc napisał(a):U mnie zawsze działa, na lapku czy na pc z kartą czerwonych i zielonych. Widocznie u ciebie jest to wyłączone w systemie.

Możliwe, zresztą i tak zawsze gram w oknie, więc nie jest mi to do szczęścia potrzebne.
Legwanos napisał(a):Co dokładnie rozumiesz pod pojęciem 'jaki masz monitor'?

No model pewnie. Pogrzeb w ustawieniach monitora, gdzieś powinna być opcja wyświetlająca informacje, tam będziesz miał model. No a markę to gdzieś na obudowie pewnie będziesz miał :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Legwanos w 19 Kwi 2014, 20:10

Monitor lcd philips 170s5fs
Legwanos
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 21 Lut 2009, 15:45
Ostatnio był: 09 Lip 2018, 15:19
Miejscowość: Planeta Ziemia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez frosth w 19 Kwi 2014, 20:31

szukaj sterowników do monitora i zainstaluj, mnie to nigdy nie było potrzebne ale nigdy nie wiadomo.
Wcześniej napisałeś ze gra się uruchomiła i zobaczyłeś menu tak? To wejdź w opcję i upewnij się że "pełny ekran" jest nieaktywny i rozpocznij grę. Jeśli to problem częstotliwości odświeżania/albo rozdzielczości) to gra powinna działać w trybie okienkowym. W innym przypadku stawiałbym na uszkodzone GPU lub jakieś dziwnie niedziałające sterowniki...
Skąd masz taką kartę graficzną z ciekawości pytam?
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Pangia w 19 Kwi 2014, 21:32

Dobra, pi♥rdolić menu. Zobaczymy, czy odpali bez niego.
1. Otwórz plik fsgame.ltx. Gdzieś na początku będziesz miał linijkę zaczynającą się od członu „$app_data_root$”, domyślnie to jest to coś takiego:
Kod: Zaznacz wszystko
$app_data_root$=true|false|$app_data_root$=true|false|C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\

To jest ścieżka do folderu, w którym gra trzyma logi i zapisy gry. Otwórz ten folder.
2. Z tego, co rozumiem z tematu, to ani razu nie udało ci się uruchomić samej gry, więc nie będzie ani logów, ani zapisów gry. Tak więc: skopiuj ścieżkę z pliku fsgame.ltx, wklej ją w pasek adresu w Windowsie i kliknij na Przejdź. Tam tworzysz folder „savedgames” (chyba, że jest ten folder, to wtedy nic tam nie robisz nowego) i wrzucasz ten zapis gry. Jest to normalny zapis gry z wersji 1.0006, który gra tworzy na starcie gry, gdy budzisz się koło Sidorowicza i zaczyna on swój monolog. Powinien u ciebie zadziałać, przed chwilą zdowngrade'owałem swojego 1.0006 na 1.0004 i ten zapis odpalił bez problemów. To wszystko będzie konieczne później, a jak widzisz, robię to na łapu-capu, bo nie wiem gdzie sobie zainstalowałeś grę, czy instalowałeś mody itp.
3. Otwórz folder z grą i wrzuć do niego ten pliczek .bat (czyli tam, gdzie masz wszystkie gamedaty).
4. Odpal dwuklikiem tego .bata i napisz, czy dało to jakiś pozytywny efekt.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Legwanos w 19 Kwi 2014, 22:22

Pangia napisał(a):2. Z tego, co rozumiem z tematu, to ani razu nie udało ci się uruchomić samej gry, więc nie będzie ani logów, ani zapisów gry.


Nie... różnie było. Jak zaczynałem od nowej gry to czasem widziałem kawałek intra, potem szło dalej bez obrazu i słyszałem jeszcze głos Sidorowicza. Zaś jak wczytywałem (samoistnie pojawił się zapis 'all' po nowej grze), to przez paręnaście sekund widziałem wnętrze bunkra Sidorowicza.
Legwanos
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 21 Lut 2009, 15:45
Ostatnio był: 09 Lip 2018, 15:19
Miejscowość: Planeta Ziemia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Pangia w 19 Kwi 2014, 22:31

Aaa, no to jednak gra działa, tylko się wyłącza? No to pewnie grafikę szlag trafił i tyle. Bo z tematu wszędzie wynikało, że szczytem jest przejście do menu.

Hm, no i nikt o to nie pytał. Gra oryginalna?
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Legwanos w 19 Kwi 2014, 22:44

W pierwszym poście pisałem o intro więc bynajmniej nie wynikało że szczytem jest przejście do menu :P

Czyli te instrukcje z twego poprzedniego posta mogę sobie darować? I chyba już nie ma ratunku na ten czarny ekran, skoro grafikę szlag trafił (przy trzech innych grach jest podobnie-"entering sleep mode" lub konieczność ctrl+alt+del) ?

Gra oryginalna.
Legwanos
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 21 Lut 2009, 15:45
Ostatnio był: 09 Lip 2018, 15:19
Miejscowość: Planeta Ziemia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Pangia w 19 Kwi 2014, 22:52

No tak, namordowałem się bez potrzeby, bo „intro” zrozumiałem jako producentów, a nie jako filmik z Ziłem obrywającym piorunem.
Możesz sobie darować, ale mogą ci się przydać na przyszłość, bo .bat pozwala na bezpośrednie ładowanie zapisów gry z pominięciem menu, splasha itd. – musisz tylko edytować go Notatnikiem czy czymś, żeby zmienić w nim zapis gry, który chcesz załadować (podmieniasz słówko „all” za np. „administrator_quicksave”, żeby załadować szybki zapis spod F5, „administrator_autosave” dla ładowania autozapisów z przejścia między mapami itd.) i ewentualnie nazwę .exe (XR_3DA.exe dla Cienia Czarnobyla, xrEngine.exe dla Czystego Nieba i Zewu Prypeci).
Co do grafiki to najpewniej tak, pewnie zostało już tylko granie na emulatorach NES-a :P
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Legwanos.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Legwanos w 19 Kwi 2014, 23:05

No to opowieść bez dobrego zakończenia... jakkolwiek, dzięki wam wszystkim za pomoc. :)
Legwanos
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 21 Lut 2009, 15:45
Ostatnio był: 09 Lip 2018, 15:19
Miejscowość: Planeta Ziemia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez frosth w 20 Kwi 2014, 21:11

oczywiście ja również "zapomniałem" dokładnie przeczytać Twój pierwszy post :)
Jest jeszcze niewielka szansa, że to problem z chłodzeniem karty graficznej, możesz spróbować wymienić pastę pod GPU i upewnić się, że wiatrak działa o ile w ogóle jest.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Poprzednia

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości