[Problem] gra wyskakuje do pulpitu przy wczytywaniu saveów

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[Problem] gra wyskakuje do pulpitu przy wczytywaniu saveów

Postprzez Dziarsky w 27 Lip 2010, 19:37

Na początek informacje:
Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : hFile>0
[error]Function      : FileDownload
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xrCore\FS.cpp
[error]Line          : 106
[error]Description   : c:\games\s.t.a.l.k.e.r. - shadow of chernobyl\gamedata\config\
 


Zainstalowane mody:
+ S.T.A.L.K.E.R. WEATHER OVERHAULED v3.0
+ Spanie (Śpiwór)
+ Brak limitu czasowego na zadnia
+ Udźwig zwiększony

Objawy:
Wrzucam powyższe mody, brak jest konfliktów plików.
Zaczynam nową grę, wszystko działa jak należy. Po ok. 1/2 godz. grania zapisuję grę i wychodzę.
Wracam do gry i mam bugtrapa przy końcowej synchronizacji ładowania savea (i quicksavea też).

Sprawdzam kilkakrotnie, nie pomaga.
Uruchomiłem jeszcze raz grę od początku i zapisałem. Ponownie nie wczytuje saveów i wiesza się na kończowej synchronizacji mapy.

Podsumowując:
Można grę zacząć od poczatku i zapsać ale nie da się o tego zapisu ruszyć dalej.

Dziękuję za pomoc.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Reklamy Google

Re: [Problem] gra wyskakuje do pulpitu przy wczytywaniu save

Postprzez MatrixSTR w 27 Lip 2010, 22:14

raczej na 90% któryś z modów jest nie na tą wersje patcha co Ty masz, stawiałbym na ten z udźwigiem bo miałem kiedyś podobnego bugtrapa przez niego
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 12:26
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: [Problem] gra wyskakuje do pulpitu przy wczytywaniu save

Postprzez Dziarsky w 27 Lip 2010, 22:41

Matrix Strefa14 napisał(a):raczej na 90% któryś z modów jest nie na tą wersje patcha co Ty masz, stawiałbym na ten z udźwigiem bo miałem kiedyś podobnego bugtrapa przez niego

Ten z udźwigiem robiłem teraz sam z moich, rozpakowanych plików 1.0005.

Zostają więc "no time limits" i "ABC sleep bag pl". Niestety ich sam nie zrobię z plików 1.0005 bo takowych tutoriali nie widziałem jeszcze. Chyba, że są takowe ale ja jestem ślepy :).
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: [Problem] gra wyskakuje do pulpitu przy wczytywaniu save

Postprzez MatrixSTR w 27 Lip 2010, 22:46

ale to że je wypakowałeś nie znaczy że pochodzą z 1.005 :) z tego co pisałeś w innym temacie to masz je z gamedata.db1 gamedata.db2 a w nich są pliki niezpatchowane, a te z 1.0005 są w gamedata.dbp chyba, zresztą jest na forum program którym można rozpakować patcha i najlepiej w ten sposób zdobyć te pliki
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 12:26
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: [Problem] gra wyskakuje do pulpitu przy wczytywaniu save

Postprzez Dziarsky w 27 Lip 2010, 23:00

ZMIENIONY:

Skoro patch jest zainstalowany to wypakowując zawartość gry wypakowuję wersję 1.0005.

Dotychczas wypakowałem gamedata.dba i gamedata.dbb więc mam większość plików konfiguracyjnych.
Na bazie nich zrobiłem udźwig i mod na brak limitu czasu zadań też właśnie zrobiłem samemu.

Testowałem rożne konfiguracje modów i jednak pogoda ze spaniem działa a moje mody nie działają.
Zgłupiałem już :/.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: [Problem] gra wyskakuje do pulpitu przy wczytywaniu save

Postprzez utak3r w 28 Lip 2010, 15:43

Dziarsky napisał(a):Skoro patch jest zainstalowany to wypakowując zawartość gry wypakowuję wersję 1.0005.


Niekoniecznie.
Patche są w OSOBNYCH plikach baz, nie nadpisują tych standardowych. Żeby mieć wypakowaną wersję aktualną, musiałbyś wypakować wszystko, co tylko miałeś, NADPISUJĄC istniejące pliki i uważając przy tym - chronologia!

Jeżeli sejw jest uwalony, to znaczy, że paczki zapisuwane przenoszą inną informację, niż powinny. Na oko obstawiałbym tutaj śpiwór.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: [Problem] gra wyskakuje do pulpitu przy wczytywaniu save

Postprzez Dziarsky w 28 Lip 2010, 16:37

Jeszcze raz rozpakowałem całą zawartość gry i wtedy zrobiłem moda ponownie.
Teraz wszystko działa razem z SWO i spaniem.

W tych plikach gamedata jest straszny bałagan. Nie można sobie wypakować jednego configu bo jest ich więcej i są przemieszane. Ech :/
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości