[PROBLEM] xStream AI Pack Final Version + Repair Mod

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

[PROBLEM] xStream AI Pack Final Version + Repair Mod

Postprzez i3arahiR w 14 Lip 2008, 22:57

Witam mam problem mianowicie gram z modem Repair Mod (Polish Translation), po instalacji moda xStream AI Pack Final Version zaczęciu nowej gry gdy rozmawiam z 1 handlarzem, to obojętnie jaką opcję wybiorę to gra kraszuje mi się do windowsa, z tego co zauważyłem jedyny plik który się pokrywa w tych dwóch modach to system.ltx ale nie wiem co trzeba zrobić aby oba mody jednocześnie działały. Jeśli ktoś uporał się z tym problemem to proszę o pomoc. Będe bardzo wdzięczny

Aha wersja na której gram to 10004 PL i mody osobno działają bez zarzutu.
i3arahiR
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 14 Lip 2008, 21:47
Ostatnio był: 06 Sie 2008, 08:51
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez rzambol w 15 Lip 2008, 00:36

Rada: Zaopatrzyć się w WinMerge. Następnie od nowa składasz swoje mody tym razem pojedynczo przerzucając pliki, jeśli Windows chce zamieniać starsze wersje to przez WinMegre sprawdzasz dwa pliki tej samej nazwy co w nich się różni, jeśli czegoś brakuje to te linijki dodajesz. Po wrzuceniu wszystkiego w ten sposób daje 90% dobrego działania tak stworzonej kompilacji modów.

Pozdrówka
Awatar użytkownika
rzambol
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 29 Lip 2007, 18:17
Ostatnio był: 10 Lis 2018, 08:26
Miejscowość: Bielsko-Biała
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Postprzez i3arahiR w 15 Lip 2008, 01:09

Wielkie Dzięki! Właśnie o taki programie myślałem, okazało się, że brakuje dopisanego w system.ltx "dialogs_repair", rozgrywka się trochę przedłużyła. Można wykonać pierwszą misje, ale gdy zanoszę pendrive'a Żwawego do handlarza i rozmawiam z nim o tej misji wszystko jest ok do momentu gdy mówię mu "Pendrive jest tutaj". Wtedy powinny się ukazać dialogi i dodatkowy czy może naprawić broń ale gra się znowu crashuje do Windowsa...

Sprawdzałem to jeszcze raz i winne są pliki z Repeir Moda:
gamedata\gameplay\character_desc_bar.xml
gamedata\gameplay\character_desc_escape.xml
gamedata\gameplay\character_desc_military.xml
gamedata\gameplay\character_desc_yantar.xml
Wnioskuje to z tego, że gdy ich nie ma to gra chodzi bez zarzutu, ale nie ma opcji napraw, na której tak mi zależy...

Wie ktoś może jak "wypakować" wyżej wymienione pliki w wersji oryginalnej, nie będę ukrywał, że jestem tu nowy i nie wiem jak się za to zabrać... wtedy można by je przejrzeć i znaleźć ewentualną przyczynę kraszu na pulpit.
i3arahiR
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 14 Lip 2008, 21:47
Ostatnio był: 06 Sie 2008, 08:51
Kozaki: 0

Postprzez rzambol w 15 Lip 2008, 01:32

IMO złóż wszystko jeszcze raz pod kontem właśnie tych plików:

gamedata\gameplay\character_desc_bar.xml
gamedata\gameplay\character_desc_escape.xml
gamedata\gameplay\character_desc_military.xml
gamedata\gameplay\character_desc_yantar.xml

Jeśli w każdym Twoim "małym" dodatku się powtarzają to po kolei wyodrębniaj z każdego to czego nie ma reszta. Zacznij właśnie wpierw od pozycji numer dwa. Możesz także podesłać loga (chyba wiesz gdzie jest). Będzie łatwiej.
Awatar użytkownika
rzambol
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 29 Lip 2007, 18:17
Ostatnio był: 10 Lis 2018, 08:26
Miejscowość: Bielsko-Biała
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Postprzez i3arahiR w 15 Lip 2008, 01:45

Właśnie problem jest w tym, że te pliki nie powtarzają się w żadnym z modów.
Chodzi o to, że gdy mam moda xStream AI Pack Final Version gra chodzi bez zarzutów ale gdy dodam tego Repairmod'a, to gra zaczeła świrować. Jedyny plik jaki się w tych modyfikacjach powtarzał to system.ltx, którego zresztą dzięki Twojej pomocy ujednoliciłem dla obu modów. Rozgrywka toczy się dalej do chwili gdy w rozmowie z handlarzem powinna wyskoczyć opcja naprawiania broni, wtedy gra wychodzi do pulpitu. Odpowiedzialny za to jest plik:
gamedata\gameplay\character_desc_escape.xml
Jeśli go usunę gra chodzi bez zarzutów, ale nie ma opcji napraw broń...

Dlatego chciałbym aby ktoś podpowiedział mi czy jest możliwość wypakowania tego pliku z gamedata.db z głównego folderu z gry. Wtedy mógłbym oba pliki porównać i sprawdzić czy da się coś z tym zrobić.

A co do logów, to niestety nie ma ani jednego (chyba, że są w innym miejscu jak C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\STALKER-SHOC\logs)
i3arahiR
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 14 Lip 2008, 21:47
Ostatnio był: 06 Sie 2008, 08:51
Kozaki: 0

Postprzez rzambol w 15 Lip 2008, 10:18

A po co chcesz wypakowywać gamedata.db? Przecież jak wrzucasz wszystko w folder gamedata to poszczególne pliki z niego blokują ładowanie tych z oryginalnej gamedata.

Spróbuje coś u mnie zaradzić. Trochę to potrwa.
Awatar użytkownika
rzambol
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 29 Lip 2007, 18:17
Ostatnio był: 10 Lis 2018, 08:26
Miejscowość: Bielsko-Biała
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Postprzez i3arahiR w 15 Lip 2008, 10:34

Aby sprawdzić pliki Repairmod'a z oryginalnymi plikami gry. Bo coś one komplikują gdy jest włączony xStream AI Pack Final Version. Może uda sie wtedy krok po kroku wyłapać przyczynę.
i3arahiR
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 14 Lip 2008, 21:47
Ostatnio był: 06 Sie 2008, 08:51
Kozaki: 0

Postprzez Jackall37 w 20 Lip 2008, 22:14

Ja także gram w wersję 1.0004, mam oba te mody i też je sklejałem - zastanawiałem się, czy może jest to jakiś błąd, który występuje tylko czasami, więc sprawdziłem i wszystko jest O.K.

Mam wersję 1.0004 Eng


Moja rada jest taka, żebyś zrobił sobie kopię gamedata, wyczyścił to i spróbował jeszcze raz, może nawet reinstall by się przydał, ale powodzenia niestety i tak Ci nie zagwarantuję.


Jeśli u mnie to działa bez zarzutu, to znaczy że chociaż da się ;)
Jackall37
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 10 Sie 2007, 16:39
Ostatnio był: 14 Cze 2010, 17:37
Kozaki: 0

Postprzez i3arahiR w 21 Lip 2008, 05:28

A mógłbyś skopiować i spakować folder gamedata z tymi modami i upnąć go na jakiś serwer, może poprostu złe wersje plików ściągam, albo już nie wiem co...
i3arahiR
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 14 Lip 2008, 21:47
Ostatnio był: 06 Sie 2008, 08:51
Kozaki: 0

Postprzez Jackall37 w 21 Lip 2008, 14:25

WERSJA ENG
(już testowana na kilka sposobów)


WERSJA PL
(niestety jeszcze nie testowana)


Powiedz, czy Ci działa, mam nadzieję że tak ;)


edit
Na samym dole jest:
"Save file to your PC: click here"
Jackall37
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 10 Sie 2007, 16:39
Ostatnio był: 14 Cze 2010, 17:37
Kozaki: 0

Postprzez i3arahiR w 02 Sie 2008, 19:02

Wersja Pl działa ale są w niej krzaczki, zamist polskich znaków, aha jeszcze jedno pytanie a rzucają w Ciebie granatami? :D

Ostatnio nie mam czasu na grę :P
i3arahiR
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 14 Lip 2008, 21:47
Ostatnio był: 06 Sie 2008, 08:51
Kozaki: 0

Postprzez pop3kpl w 02 Sie 2008, 19:43

Tak rzucają granatami i to naprawde celnie. Już teraz nie możesz stać za jakąś przeszkodą ile chcesz tylko postoisz 30 sekund i już ciska w ciebie granatem :)
pop3kpl
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 03 Cze 2008, 15:37
Ostatnio był: 22 Sty 2022, 14:27
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości