[НОВЫЙ СЮЖЕТ 5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Lechu Kat w 25 Sty 2010, 22:43

Witam. Muszę przyznać że mod świetny. Bukwy wielkiej krzywdy mi nie robią ale i tak utknąłem :| Gdzie w X-16 jest cokolwiek? W sensie notebook dokumenty czy cokolwiek? Cholera z wiekiem wzrok już nie ten...
Lechu Kat
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 02 Cze 2009, 22:56
Ostatnio był: 02 Lut 2016, 23:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Luca w 25 Sty 2010, 23:12

Szukaj w pomieszczeniu gdzie w So.C. leżały zwłoki Ducha, to czego szukasz powinno być w plecaczku w "baseniku" w jednym z boksów.
Luca
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 18 Gru 2008, 23:24
Ostatnio był: 07 Wrz 2014, 14:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Gelal w 27 Sty 2010, 00:14

Winchester Kniazia leży sobie w barakowozie w Dolinie Mroku, obok przystanku. A po drugiej stronie lewituje sobie art- " Łzy Chimery " (?). Za strzelbę Kniaź odpala nam 10 000 RU. Zadanie od Wariata mistrzostwo! Chory klimat i te cholerne snorki... Nie wiem jeszcze jak dobrać się do majora z posterunku w Kordonie. Po kilku seriach nadlatuje śmigłowiec i mnie nie ma. Także tego pudła od Salomona nie udało się wcisnąć Sidowi ( jeśli o to chodzi ).
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Kwi 2024, 23:26
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Luca w 27 Sty 2010, 09:21

Dzięki Gelal , jak będę maił czas na gierkę sprawdzę od razu, przyznam że tam, jeszcze nie szukałem.
Co do Twoich problemów to zacznijmy może od przesyłki od Salomona;
-Sidor za tą usługę chce dostać 2 artefakty Kryształ (100% sam sprawdziłem) lub bodajże 2 artefakty Pleńka. Jeżeli przyniesiesz mu któryś z tych "zestawów" przesyłkę masz z głowy.
-Co do majora i posterunku na Blokpoście, sprawa jest nieco skomplikowana. Piszesz że atakuje Cię helikopter i słusznie w NS5 I Soljance tak ma być. Musisz sprowokować atak helikoptera w terenie gdzie możesz się przed nim ukryć. Atak prowokujesz zabijając któregoś z żołnierzy, teraz napiszę Ci które schronienie są najlepsze.
1.Bunkier u Sidora, ale ciężko Ci z bezpiecznej do niego odległości zabić sołdata.
2.Tunel pod drogą obok barakowagonu pomiędzy Wioską Kotów i Parkiem Maszynowym
3. Z tego masz największą szansę skorzystać ale zapisz sawa bo losowo mniej więcej 50/50 helikopter Cię rozwali lub przeżyjesz. Zrób tak, na górce drogi zaraz przy Wiosce Kotów podejdź na odpowiednią odległość do obszaru drogi patroli i z karabinka z celownikiem lub granatnikiem, granatem (do wyboru) zaciukaj żołnierza. Jak będziesz pewny że, "jest ubityj" odwróć się do Wioski i co sił w"nogach" pędź do domku po prawej stronie. Helikopter nadleci i zacznie strzelać, polata, postrzela i odleci ale najprawdopodobniej żołnierze przypuszczą frontalny atak. Jak go odeprzecie pozostaną ci jeszcze wozy pancerne, możesz obejść lub unicestwić.
Cieszę się Gelal że na forum są jeszcze ludzie którzy nie tylko oczekują pomocy ale sami chętnie pomogą, jeszcze raz dzięki za Winchestera.
Edit:
Już sobie przypomniałem dlaczego nie szukałem w wagonie, przy wejściu przed i na schodkach jest paskudna anomalia, nie pamiętam nazwy ale powoduje że rozrywa moją postać na strzępy, nie jest to Trampolina ale nie mogę jej obejść. Szukałem jakiegoś teleportu ale nie znalazłem. W wagonie na dachu jest właz tylko jak się na niego wdrapać, próbowałem z pobliskiego drzewa ale nie doskoczę.
Ta anomalia przy schodkach to bug w mojej gierce czy normalka i można ją obejść?
Gelal napisz jak było u Ciebie z wagonikem.
Luca
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 18 Gru 2008, 23:24
Ostatnio był: 07 Wrz 2014, 14:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Gelal w 27 Sty 2010, 18:31

U mnie przejście do wagonika było czyste. Dopiero kilka metrów obok jest niegroźna anomalia chemiczna. Wejścia w suficie także nie ma. Odwiedziłem wszystkie te wagoniki w Dolinie Mroku, 2 przy bazie bandytów, ten przy przystanku i ten w dolince za kompleksem z X18. Do każdego można swobodnie wejść. Dziwny bug pojawił się w Barze jeszcze przed misją od Kniazia. Bandyta przy wejściu normalnie odwala swoją formułkę ale w opcjach dialogowych nie można mu zapłacić za przejście. Mimo tego wchodzę do Baru bez ołowiu w plecach... Dziwne, że ten mod u nas nie odbił się szerszym echem. Jak dla mnie prima sort, gra się lepiej niż w Priboia.
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Kwi 2024, 23:26
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Luca w 27 Sty 2010, 21:46

Ja chyba nie dotrę do tego Winchestera, jak podejdę z boku pod schodki to już go widzę, artefakt też, próbowałem desperackich skoków, z różną kombinacją artefaktów przy pasie i ginę za każdym razem, co za kures..o!!!!!!!
Poszperam jeszcze u ruskich jak tą anomalię wyłączyć ale jestem cienki w ros. a w informatyce jeszcze bardziej.
Co do Baru i bandziorów to myślę że to nie bug, mam to samo i sądzę że w miarę wykonywania zadań dla Kniazia nasza reputacja u przestępców wzrasta i nie musimy płacić za wejście. Na początku płaciłem za każde wkroczenia, potem za co drugie, teraz tylko pyskują ale w oknie dialogowym znikło żądanie zapłaty.
Prośba do Wszystkich, jeżeli wiecie jak wyłączyć w pliczkach konkretny typ anomalii, napiszcie lub wklejcie link.
Luca
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 18 Gru 2008, 23:24
Ostatnio był: 07 Wrz 2014, 14:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Gelal w 28 Sty 2010, 18:17

Dziwne, że u mnie się z tym nie spotkałem, anomalii nie ma i już. Inaczej też wyglądała sprawa z misją od Wariata- użycie broni lub pancerza z kryjówki w podziemiach kończyło się anulowaniem zadania. Tak jakby to były dwie różne wersje tego moda.Na forum AMK temat liczy ponad 100 stron, ale mój rosyjski jest delikatnie mówiąc kulawy... Może ktoś jeszcze się spotkał z tym problemem?

Edit:
Jak dla mnie to dotyczy zmian w patchu z 04.08.2009- 10) Изменён сюжет квеста на винчестер Князя. Теперь Винчестер нормально находится. Появляется только после взятия на него задания. Znaczy się coś było nie tak z tym winchesterem. Ale niestety ani słowa o anomalii...
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Kwi 2024, 23:26
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Luca w 28 Sty 2010, 18:45

Anomalia jest i już, Winchester dopadłem bo ..... niech każdy sam pogłówkuje to w końcu zabawa, straciłem na to kilka godzin ale artefakt nie do wyciągnięcia. Co do zadania od Wariata to u mnie pancerz bez ograniczeń, mogłem w nim biegać po całych podziemiach a broń tylko w pomieszczeniu z krętymi schodami, wejście dalej to faktycznie anulowanie zadania. Z bugów jeszcze jeden, w X 18 jest nieśmiertelny Brurer, ani śrut ani 5,56, ani nóż ani granaty, na szczęście Brurer jest "pacyfistą" i poza obserwacją niczego nie robi. Wróciłęm w grze głęboko wstecz bo w Magazynach zginął (gdzieś) Kutwa i Doctor w Prypeci doznał amnezji i nie daje zadania choć z gry wynika to jasno jako kontynuacje głównego wątku. Niestety darmowe przyjemności bywają kapryśne ale mod jest rewelacyjny.
Luca
Stalker

Posty: 55
Dołączenie: 18 Gru 2008, 23:24
Ostatnio był: 07 Wrz 2014, 14:12
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Przemek77 w 01 Lut 2010, 08:01

Po dłuuuuugiej przerwie wróciłem do STALKERA.
Z opisywanym modem mam problem. Utknąłem już w trzecim zadaniu jakie dostajemy od Charona - czyli tym, w którym on mówi, że "piętro nad nami jest bunkier sterowania monolitu" i tam mamy iść i zabić jakiegoś paskuda.
No i nie wiem jak tam się dostać, może poradzilibyście mi coś?
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Gelal w 01 Lut 2010, 18:04

Z tego co pamiętam to wyłazimy z elektrowni i kierujemy się do sterowni ze Świadomością . Tam czeka grupka zombie i kilka burerów, dalej chyba 3 pijawki. W tych pierwszych w korytarzu rzucamy granat i po kłopocie, a dalej to już kosa... Nie wiem czy nie trzeba z jakiegoś kąta dodatkowo dokumentu przynieść? Wejście do sterowni jest koło teleportów, bo od środka nie da rady wejść.
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Kwi 2024, 23:26
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Przemek77 w 03 Lut 2010, 10:15

Dzięki, baran ze mnie, bo zapomniałem już gdzie jest wejście do sterowni Monolitu... ;)

Ale sprawa nr.2

Charon wysłał mnie do Prypeci do Doktorka po lekarstwa. No i chodząc po terenie CHAES mam tak, że nagle "łapię" gdzieś radiację - to znaczy wyświetla mi się "wiatraczek", który robi się czerwony gdzieklowiek bym nie poszedł no i musze zużyć sporo apteczek i wódy aby to zredukować, czesto ginę. Nie słyszę "prykania" ale pewnie trzeba nabyć jakiś licznik żeby słyszeć, coś jak w Pribiju.
Po odczytaniu sejwa, w tych samych miejscach już nie łapię "wiatraczka" i jest OK. Czy to tak ma być, czy to bug? Jakieś losowe pola radiacji czy coś?
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Re: [НОВЫЙ СЮЖЕТ5 - ZEW MONOLITU] czyli Sarkofag Twoim domem...

Postprzez Gelal w 03 Lut 2010, 18:23

Na początku z radiacją jest mały problem, ale nie wyłapałem że po wczytaniu sejwa zmienia położenie. Choć można się chyba tego po tym modzie spodziewać... Detektor radiacji i anomalii dostajemy za odbicie bazy Monolitu w Prypeci z rąk najemników. Artefakt na promieniowanie (-30) jest chyba w skrzyni w elektrowni, plus jeszcze dwa inne też całkiem pomocne. Jeśli mnie pamięć nie myli to te same co w SoC.
14!
Awatar użytkownika
Gelal
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 17 Sty 2010, 23:39
Ostatnio był: 14 Kwi 2024, 23:26
Miejscowość: terra incognita
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 10

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 5 gości