[ABC Inferno] Piekło na ziemi

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [ABC Inferno] Piekło na ziemi

Postprzez MatrixSTR w 18 Maj 2010, 19:50

to jest normalne w tym modzie akurat

ale jeśli chcesz żeby było po staremu to zrób tak:
wywal to co jest w slocie do ekwipunku (żeby przy wgrywaniu sejwa nie wywaliło do pulpitu)
zapisz gre
wejdź w gamedata/config/weapons znajdź plik odpowiedzialny za daną broń (powinieneś załapać który jest od jakiej) w_bm16 to jest obrzyn, w_ak74u to jest AKSU a w_mp5 to viper
otwórz plik notatnikiem i znajdź linijke
Kod: Zaznacz wszystko
slot                = 1
i zmień ją na
Kod: Zaznacz wszystko
slot                = 2
potem zapisz, uruchom grę i wczytaj sejwa
powinno być już ok :)
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 12:26
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Reklamy Google

Re: [ABC Inferno] Piekło na ziemi

Postprzez stanislaw72 w 18 Maj 2010, 21:23

Dziekuje Matrix Strefa14,pomogło,tak własnie chciałem.Super. :wódka: Mam jeszcze jedno pytanie,widzialem ze ktos poruszyl ten watek ale umarl szybko i nikt nie udzielil sensowej odpowiedzi...dotyczy to zestawu naprawczego za bagatela 21000tys RU...kupilem u Sidora,klikam a tu BACH...komunikat w oknie zestawu (brak wymaganego doswiadczenia)(!?)...o co biega?O jakie doswiadzcenie chodzi i co mam zrobic by sobie naprawiac giwery i kombinezony???Nie rozumie.Widzielem zrzut ekranu z oryginalu (wersja eng.),facet mial wszystko podrasowane na maksa z dziwna ikonka obok kazdej naprawionej rzeczy,dlaczego nikt nie rozwinal tego tematu i nie pokusil sie by to wyjasnic?,Pomoz jesli mozesz i sprobuj to wyjasnic.Dziekuje z gory bo sam nie wiem o co w tym zestawie biega. :wódka: :wódka: :wódka:

stanislaw72
Wygnany z Zony

Posty: 17
Dołączenie: 17 Kwi 2010, 23:48
Ostatnio był: 22 Cze 2010, 19:46
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 0

Re: [ABC Inferno] Piekło na ziemi

Postprzez MatrixSTR w 18 Maj 2010, 21:26

żeby używać zestawu naprawczego musisz mieć chyba rangę ekspert, albo mistrz (czy jak tam się te rangi nazywają)
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 12:26
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: [ABC Inferno] Piekło na ziemi

Postprzez stanislaw72 w 18 Maj 2010, 22:04

:)Rozumie...tylko po co juz u Sidora taki zestaw???:)Jestes jak widze ekspertem w tematach Stalkera,fajnie umiec tak wiele i znac sie na modyfikacjach.Ja gram bo kupilem synowi trylogie ale on jakos nie lubi tej gry albo jeszcze nie dorosl do niej,przebrnalem SoC,Zew i Clear na podstawowych wersjach i sie wciagnalem.Soc urzekl mnie najbardziej wiec postanowilem pokombinowac z tymi wszystkimi modami i tak brne przez to klnac nie raz bo albo pulpit,albo zwiech totalny...i od nowa...:)Zanudzam Cie,sorrki ale milo pogadac z kims w temacie.Gdybys mial cos ciekawego do zaproponowania w sprawie ABC Inferno to podpowiedz co mozna zmienic i dopisac,dograc jakis inne mody by uatrakcyjnic rozgrywke,Dziekuje i przepraszam ze zawracam Ci głowe. :+:

stanislaw72
Wygnany z Zony

Posty: 17
Dołączenie: 17 Kwi 2010, 23:48
Ostatnio był: 22 Cze 2010, 19:46
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 0

Re: [ABC Inferno] Piekło na ziemi

Postprzez czeresniaczek1 w 19 Maj 2010, 20:38

1.Mam pacza 1.004 Abc Inferno 1.4 Beta wywala do pulpitu bez żadnych logów w różnych miejscach .
2. Kolego Wilczarz czy mógłbyś dać nowe linki do modów na niezniszczalne bronie i pancerze usuwam url i nic czy te mody działają na założone pancerze i trzymaną broń w slocie nr 3.
Awatar użytkownika
czeresniaczek1
Tropiciel

Posty: 303
Dołączenie: 08 Lut 2009, 01:15
Ostatnio był: 19 Sie 2020, 15:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 6

Re: [ABC Inferno] Piekło na ziemi

Postprzez lektors w 28 Maj 2010, 13:25

Mam pytanie. Otóż te wojny frakcji mnie irytują (czyt.spawn przy Barze i bazie Wolności) i oto jest sprawa: czy wystarczy po prostu usunąć plik ***.spawn czy trzeba jeszcze jakieś wartości zmieniać. A jeżeli tak to jakie?
Czy trzeba będzie rozpoczynać nową grę?
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Stalker abc inferno (pytania)

Postprzez mimi215 w 29 Maj 2010, 17:11

Witam i mam pytanie o moda abc inferno.
1.Czy da się dołączyc do inferno moda np.atlas spawn menu mod ?
2.Czy jest mod na niezniszczalne bronie,lub jak zrobic samemu w jakim pliku?
3.Czy da się do inferno dać moda na nieskończoność czasu w zadaniach?
Edit :
Sorki przez przypadek zrobiłem temat nie tam gdzie trzeba.Jeszcze raz bardzo przepraszam.
"Nie ważne jak daleko zajdziesz na końcu i tak czeka na ciebie monolit "
Awatar użytkownika
mimi215
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 31 Gru 2009, 02:04
Ostatnio był: 04 Wrz 2016, 14:28
Miejscowość: Sukmanie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: [ABC Inferno] Piekło na ziemi

Postprzez MatrixSTR w 29 Maj 2010, 18:10

lektors napisał(a):Mam pytanie. Otóż te wojny frakcji mnie irytują (czyt.spawn przy Barze i bazie Wolności) i oto jest sprawa: czy wystarczy po prostu usunąć plik ***.spawn czy trzeba jeszcze jakieś wartości zmieniać. A jeżeli tak to jakie?
Czy trzeba będzie rozpoczynać nową grę?

otwierasz plik db.script szukasz linijki
Kod: Zaznacz wszystko
myspawnrate = "abc"
i zamiast "abc" wpisujesz "alot", fast", "med", "slow", "abc"(mod default) lub "vanilla" (standardowe)

mimi215 napisał(a):2.Czy jest mod na niezniszczalne bronie,lub jak zrobic samemu w jakim pliku?
otwierasz plik z daną bronią z folderu gamedata/cpnfig/weapons szukasz linijki
Kod: Zaznacz wszystko
condition_shot_dec          = 0.0002
i zmieniasz ją na np.
Kod: Zaznacz wszystko
condition_shot_dec          = 0.000000000000001


mimi215 napisał(a):3.Czy da się do inferno dać moda na nieskończoność czasu w zadaniach?

otwierasz plik gamedata/config/misc/task_manager.ltx i zmieniasz w linijkach
Kod: Zaznacz wszystko
time = 8640000
na większą wartość lub ustawiasz 0
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 12:26
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: [ABC Inferno] Piekło na ziemi

Postprzez Sov_Maiar w 27 Lip 2010, 23:41

Zaczął mnie nadto irytować fakt, że samotnicy są tu traktowani jako jedna frakcja, a w zwyczaju miałem mordowanie ich na baaardzo szeroką skalę. Koniec końców znudziły mi się te dwie lokacje (Kordon, Wysypisko, no i czasem Agroprom) a że pójście do baru to istne samobójstwo (ciekawe czemu powinność nie beszta samotników strzelających we mnie) jak mogę zmienić, by samotnicy znów byli do mnie neutralnie nastawieni? Niestety, Sidor nie chce poprawić z nimi relacji a bez tego ani rusz.
Awatar użytkownika
Sov_Maiar
Stalker

Posty: 66
Dołączenie: 09 Lip 2010, 20:02
Ostatnio był: 05 Lip 2021, 02:39
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 22

Re: [ABC Inferno] Piekło na ziemi

Postprzez Matt w 27 Paź 2010, 19:38

Mam problem, wszystkie schowki w grze są puste pomimo posiadania ich lokalizacji na mapie. Co można z tym zrobić?
Matt
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 04 Maj 2010, 18:53
Ostatnio był: 01 Maj 2016, 18:57
Kozaki: 0

Re: [ABC Inferno] Piekło na ziemi

Postprzez M3Fis70 w 20 Gru 2010, 22:22

Ludzie spasijcie (to zapis fonetyczny, chyba) jak zrobić maszynowego Makarova mam magazynek 50 pestek, zwiększony zasięg, szybko-strzał lecz gdy dodaje fire_mode 1, -1 to i tak strzela pojedynczo a zmiana trybu na serie nie pomaga co zrobić?

------------------------------------------

BUMP! (proszę o nie stawianie ostrzeżenia miałem założyć nowy temat? po co?)
Pomoże ktoś z tym makarovem?

Uwagi moderatora:

nie rób double postów
Dobry mutant, to martwy mutant.
Tajne zaszyfrowane inforamcje
:

Kovek to ciągle pauka
Awatar użytkownika
M3Fis70
Weteran

Posty: 652
Dołączenie: 08 Kwi 2010, 20:34
Ostatnio był: 23 Lip 2019, 10:04
Miejscowość: Brzydgoszcz/Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 76

Re: [ABC Inferno] Piekło na ziemi

Postprzez Piterxd w 21 Gru 2010, 00:20

Matt napisał(a):Mam problem, wszystkie schowki w grze są puste pomimo posiadania ich lokalizacji na mapie. Co można z tym zrobić?


Jak grałem to u mnie część schowków była pusta, być może mod wprowadza takie urozmaicenie a u ciebie się po prostu zbugowało. Jeśli dobrze pamiętam wystarczyło zapisać i wczytać grę, a z tych samych ciał można było uzyskać kolejne schowki :wink:
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości