[S.T.A.L.K.E.R. Weather Overhauled] Pogoda bez prognozy

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Postprzez Klaymen w 21 Gru 2007, 14:51

Klaymen napisał(a):A mnie w południe jak szedłem przeszkadzało za bardzo że za bardzo się odbijało światło od betonu co wyglądało jak by to nie był beton tylko wielka lampa. Ale i tak mod jest super.


Sry że nie dałem w tedy screenów ale teraz to nadrabiam:

http://img178.imageshack.us/my.php?imag ... 781kf5.jpg
http://img206.imageshack.us/my.php?imag ... 818bz4.jpg
NO PEOPLE - NO SEX
NO SEX - NO CHILDREN
NO CHILDREN - NO SCHOOL
NO SCHOOL - NO PROBLEM
Awatar użytkownika
Klaymen
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 16 Wrz 2007, 00:32
Ostatnio był: 04 Mar 2008, 18:31
Miejscowość: 40 cm przed monitorem ;p
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez szympekmajster w 21 Gru 2007, 16:53

mod działa. Pogoda rzeczywiście troszkę się zmieniła kolorystyka jest jakaś inna. tylko szkoda że odnotowałem spadek FPS...
Image
http://youtube.pl/GamePCTV Kanał YT - Let's Play'e, recki, nowości ze świata gier
Zapraszam :)
My PC :)
AMD Phenom II X4 @ 3,8GHz, 8GB DDR3 Crucial, AMD HD7870XT
Awatar użytkownika
szympekmajster
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 18 Lis 2007, 20:54
Ostatnio był: 12 Gru 2014, 00:31
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez trojanuch w 21 Gru 2007, 17:01

Cholera - wiedzialem ze powinienem odwiedzic jeszcze Wild Terrytory i stestować temat tam ;).

Jest to kwestia tesktury uzytaj w tej lokacji - w pozostałych taki silnie "błyszczący" beton pojawia się na mniejszą skalę - np. leżące fragmenty ogrodzenia albo płyt betonowych - tutaj jak widzę zrobiona jest z niego cała "podłoga" ;) - sprawa oczywiście do poprawki - i jak znam życie w kilku innych loacjach do których nie dotarłem problem może również występować - a przynajmniej tak mi się wydaje.

Problem dotyczy prześwietlenia "z góry" - i jest kolejną rzeczą którą będę starał się rozwiązać.

Pamiętasz może która to godzina?

Jak sądzę musi to być któraś z faz silnie nasłonecznionych - między 7 a 10 rano albo między 13 - 16 - zgadza się?

EDIT:

szympekmajster napisał:
mod działa. Pogoda rzeczywiście troszkę się zmieniła kolorystyka jest jakaś inna. tylko szkoda że odnotowałem spadek FPS...



hmm - to pierwsze tego rodzaju zgłoszenie (no prawie - ale tam problem dotyczył czegoś innego). 3 sprawy:

#1. mogę cię poprosić o podanie charakterystyki sprzętu jaki masz?

#2. ponadto - spadek FPS jest cały czas - czy tylko o konkretnej porze dnia (lub nocy?)? oraz jak duży jest?

#3. kiedy będziesz miał taki spadek następnym razem - otwórz konsolę - czy wyświtlają sie cały czas takie jakby obliczenia i pojawia się słowo sun_dir?

Pozdrawiam!
L
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Postprzez szympekmajster w 21 Gru 2007, 17:36

a więc:
ATHLON XP 1700+ o/c na 2000MHz
1024 (2x512) DDRAM 400 DUAL
geForce 6800XT Galaxy 128/256

najbardziej widoczny spadek jest w dzień. praktycznie w nocy nie występuje.
Spadek to około 28-30 fps z 50-60 dodatkowo gra przycina raz na 10-20 sek.
nie w konsoli nie ma takich komend
Image
http://youtube.pl/GamePCTV Kanał YT - Let's Play'e, recki, nowości ze świata gier
Zapraszam :)
My PC :)
AMD Phenom II X4 @ 3,8GHz, 8GB DDR3 Crucial, AMD HD7870XT
Awatar użytkownika
szympekmajster
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 18 Lis 2007, 20:54
Ostatnio był: 12 Gru 2014, 00:31
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez trojanuch w 21 Gru 2007, 18:40

Spadek wydajnosci - może być spowodowany - nowymi teskturami nieba - które w pakiecie stalkerskies (ktorego używam w modzie) - są sporo większe niż "oryginalne" - przy większej ilości pamięci na grafie jest to niezauważalne - przy 128 - moze powodować problemy. Chyba ze źle odczytałem twoja specyfikacje i karta ma 256 ramu ale jest 128 bitowa.
Dodatkową wskazówką - iż problem dotyczyć może pamięci - są te przycięcia co 10-20 sek. - jak miałem kartę 256 mb - i wrzucilem kilka paczek "lepszych" tekstur - to wlasnie takie regularne przyciecia występowaly - np. nie mogłem płynnie odrwócić się o 180 st.

Teoretycznie jest też możliwe - iż użycie intnsywnego oświetlenia może powodować spowolnienie. Ale tak ja mowiłem - nikt się nie zgłaszał wcześniej z niczym takim.

Na koniec - czy korzystaleś z pliku user.ltx z mojej paczki - podnosi on co prawda nieznacznie - parametr sun_near - może to powodować zpowolnienie na słabszych kompach.

Wrzuce temat do threada na forum gsc - tam chyba najaktywnijesza dyskusja wokół moda jest - więc poproszę o zwrócenie na to uwagi.
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Postprzez Klaymen w 21 Gru 2007, 19:44

Akurat tak się składa że te screeny co podałem są rzeczywiście z jednego miejsca ale u mnie jest tak prawie wszędzie a nie jak napisałeś:
w kilku innych loacjach do których nie dotarłem
Gdyby to było w jednym miejscu to bym nie margał nosem.

A tak w ogóle widzę że komuś się po wgraniu tego moda przycina. To ciekawe bo u mnie jest na odwrót jak mi zaczęło bardziej przeszkadzać to odbijające się światło to usunąłem pliki od moda z folderu gamedata (nie usuwałem Float32) to wtedy zauważyłem poważny spadek FPS. To znaczy że z tym modem gra mi chodzi szybciej.
NO PEOPLE - NO SEX
NO SEX - NO CHILDREN
NO CHILDREN - NO SCHOOL
NO SCHOOL - NO PROBLEM
Awatar użytkownika
Klaymen
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 16 Wrz 2007, 00:32
Ostatnio był: 04 Mar 2008, 18:31
Miejscowość: 40 cm przed monitorem ;p
Kozaki: 0

Postprzez Atomoffka w 21 Gru 2007, 20:29

Mi gra może nie spowolniła, ale nie powiem też, że zaczęła działać szybciej.
Mod rzeczywiście boski, jak ktoś już powiedział. Może czasem jest zbyt słonecznie jak na zonę (co się czasami wydaje być troszeczkę "nieklimatyczne", gdy jest słodziutko, jaśniutko a ma się ubić jakiegoś groooźnego mutanta [sic])To kwestia gustu, ale nie twierdzę, że mi się nie podoba, bo mod fajny i warty zainstalowania. Nie usunę go :>
Oglądam przepiękne wschody słońca... czasem mi asfalt je odbija, ale co tam. ^^
Jest zjawiskowo. Musiałeś się dużo napracować.
!!Gołe baby !!

Image
марика поэдращиа.
Awatar użytkownika
Atomoffka
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 18 Sie 2007, 22:29
Ostatnio była: 22 Cze 2014, 18:56
Miejscowość: się biorą dzieci?
Kozaki: 0

Postprzez trojanuch w 22 Gru 2007, 13:03

heh,

Dziwna sprawa z tą wydajnością - u jednych ,przyspiesza - dlaczego tak jest to już chyba najstarsi górale nie wiedzą ;) - a u innych zwalnia - również zjawisko tajemnicze...

Mam nadzieje, że otrzymam więcej raportów odnośnie wydajności - niestety nie jestem ws tanie odnotować takich spadków u mnie. Ale z drugiej strony - jeżeli u mnie gra chodzi na 60 FPS - i następuje spadek wydajności ze względu na moda - to oczywiście nie powinno przestać być płynnie - ale powinienem zauważyć jakiegokolwiek dropa - choćby o 3,4, czy 5 FPS - niec takiego się nie dzieje.

W każdym razie bez pomocy "z zewnątrz" - nie jestem w stanie ustalić przyczyny problemu - i tym bardziej jej rozwiązać. Dlatego też oczywiście dzięki - za wszelkie uwagi w tym zakresie :D
Jeśli okazałoby się, że jest to wina tekstur nieba - poproszę brata żeby przekonwertował je na niższą rozdziałkę - i wypuszczę je jako opcjonalne.

Ta sytuacja, zresztą i tak już będzie miała miejsce - tylko na razie w przypadku zupełnie nowego nieba nocnego, które stworzyliśmy - w "najładniejszej" wersji ma 130mb :) - z oczywistych względów - muszę zrobić mniejszą wersję :)

Co do "błyszczenia" - cóż, jak widać problem jest bardziej nastręczający się niż sądziłem. Na ten moment mogę powidzieć tylko - cóż trudno :P Jak już pisałem pracuję nad updatem i minimalizacja efektu błyszczenia, przy jednoczesnym zachowaniu ładnie świecącego słońca jest priorytetem.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Postprzez szympekmajster w 23 Gru 2007, 15:51

specyfikacje dobrze odczytałeś: 128mb ram i 256 bit ddr2... w najbliższym czasie będę zmieniać cały komputer na troszkę wydajniejszy (za bardzo nie mam kasy) z geforce 7300GT na pokładzie (GDDR3) myślę, że to wystarczy do pociągnięcia nowych tekstur. Jak myślisz?
Image
http://youtube.pl/GamePCTV Kanał YT - Let's Play'e, recki, nowości ze świata gier
Zapraszam :)
My PC :)
AMD Phenom II X4 @ 3,8GHz, 8GB DDR3 Crucial, AMD HD7870XT
Awatar użytkownika
szympekmajster
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 18 Lis 2007, 20:54
Ostatnio był: 12 Gru 2014, 00:31
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez SaS TrooP w 23 Gru 2007, 17:16

Dobra, zainstalowałem mod, bo gra mi ruszyła, a pozatym tylko Assasins moda i mi nie działa. Podczas tworzenia nowej gry wywala do windy, bez żadnego komunikatu. Czy da się jakoś zrobic, by te mody współpracowały ze sobą?
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Postprzez trojanuch w 23 Gru 2007, 17:59

Polecam dorzucić troszkę grosza zakupić 7900GS - te karty są teraz naprawdę tanie - na jednej, którą miałem (od Galaxy) Stalker śmigał w FDL i 1280 bez przycięcia. Natomiast najlepiej się z takim zakupem wstrzymąc do końca stycznia - wychodzą nowe układy (pewnie w końcu 8800GT zagości na dobre) - to poleci wysztko w dół - i pewnie będzie można taką kartę złapać za 300-350 - a to już dobra cena :)

Jeżeli naprawdę nie masz kaski to chociaż 7600 bierz.

A co do minimum to chyba 256 v-ramu wystarczy - do tych teksturek nieba to na 100% myślę> Na tej mojej 7900 z 256 ramu - chodziły nie tylko te nieba, ale tez paczka SHARPER - która zmienia większość tekstur w grze.
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

Postprzez trojanuch w 23 Gru 2007, 18:02

SaS TrooP napisał(a):Dobra, zainstalowałem mod, bo gra mi ruszyła, a pozatym tylko Assasins moda i mi nie działa. Podczas tworzenia nowej gry wywala do windy, bez żadnego komunikatu. Czy da się jakoś zrobic, by te mody współpracowały ze sobą?


Sytuacja analogiczna:

"Mogę cię poprosić o crash loga - ducuments and settings\all users\dokumenty\stalker-shoc\logs - plik nazywa sie x-ray.log (czy cos takiego - bedzie tam tylko jeden w kazdym razie). Jak zjedziesz na dol tego pliku to przy kocu bedziesz miał coś w stylu FATAL ERROR albo FATAL EXCEPTION - wklej cały framgent tesktu ktory zaczyna sie od tego - jest to log crasha ktory wlasnie nastapil i na ogol bardzo pomaga zidentyfikować jego przyczynę."

Wklej tutaj to pokombinujemy.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
trojanuch
Modder

Posty: 430
Dołączenie: 17 Gru 2007, 07:31
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 13:37
Miejscowość: Łódź
Kozaki: 160

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości