[Autumn in Chernobyl BETA] czyli retekxtur i nie tylko...

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Postprzez Reaper w 09 Gru 2007, 17:19

Co do polskich znaków, to chyba jak ostatnio wrzucałem moda, to musiałem dać kopię roboczą tekstów, zaraz to naprawię. Co do tych odgłosów, to nie żaden bug. Z racji tego, że ta wersja to BETA niektóre, rzeczy nie zawszę mogą działać (chodź u mnie wszystko działało), niedługo wyjdzie nowa poprawiona wersja.
Image
W S.T.A.L.K.E.R.-rze NIE ma AK-47 tylko AK-74S...
Awatar użytkownika
Reaper
Stalker

Posty: 132
Dołączenie: 09 Cze 2007, 11:59
Ostatnio był: 27 Lis 2013, 23:51
Miejscowość: Wysypisko, Placówka Powinności
Kozaki: 2

Reklamy Google

Postprzez Fred w 09 Gru 2007, 17:29

Link4 napisał(a):eff... mialem tego moda lecz mam do was pytanko czemu zawsze jak robicie nowe teksutry to bronie i ludzie są tacy czarni ? Każdy Struj to taki ciemny, 0 życia w tych barach np: kałach wzamiast Srebrno-Drewniany to Czarno-Ciemno Drewniany itp nawet stroje jedyne co mi sie bardziej podobało były to : Elektryczna Snajpa(ta co się walno ładuje) i Snajpa na naboje Pancerne(jest też taki karabin "tłumik") (srr że nie podam nazw bo ich nie pamiętam) ale jak chcecie tak grać to prosze moim zdaniem to 4/10 jak kto lubi.


Popieram, w większości modów gdzie jest retextur to wszyscy NPC są albo czarni, albo ciemno zieloni itd, i szczerze mówiąc dobrze to nie wygląda.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Postprzez Dwight w 09 Gru 2007, 19:10

Spójrzmy na to z innej strony. Na wyprawę do miejsca naszpikowanego wrogami ( pomijając fakt ekstremalnych warunków ) jak sie ubierzecie? W jaskrawą kurteczkę, czy tez w coś co chociaż w minimalnym stopniu pozwoli zlać się z otoczeniem dając odrobinke kamuflarzu ( no można by dodać jakichś odcieni brązu, szarości etc. )? Odpowiedź nasuwa się sama. Kałach też jest czarny z brązowymi dodatkami ( kolba ) bo taki jest ( no chyba że ktoś wyczyści go sobie ), to jest broń a nie zabawka. Twórcy modyfikacji chcą oddać jak najwierniej realizm w swoim dziele i dobrze, bo wtedy czuje się klimat czegoś mrocznego, a właśnie taka jest Zona. Oczywiście jak ktoś ma ochotę to może zrobić sobie całkowity retextur i wszscy paradować bedą w ciuchach od Armaniego i ze złotymi giwerami. Tylko czy wtedy sama rozgrywka na tym nie straci?
Image
Awatar użytkownika
Dwight
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 01 Gru 2007, 23:25
Ostatnio był: 07 Paź 2008, 23:07
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 4

Postprzez Polski zolnierz w 09 Gru 2007, 22:15

Popieram jednoczesnie Dwight'a i Fred'a . Z Fred'em bo fakt faktem narazie to źle wychodzi ta czerń. Z Dwight'em no bo ma racje...troche tak by głupio by widzieć gościa w czerwonej czy żółtej kurteczce. Jak narazie te kurtki czarne czy brązowe czy oliwkowe (ciemno zielone) to źle wychodzą. Nie bardzo widać tej głębi czerni czy zmilitaryzowania zielonego. Te kurtki wyglądają mało wojskowo. Wiadomo, że każdy jak idzie walczyć w teren to raczej coś kamuflarzowego. Czyli tak na oko to 1/2 powinno mieć kurtki na wzór US czy ZSRR no bo wiadomo militaria a reszta normalne kurtki bo kasy na takie nie mieli czy coś w tym rodzaju. Ta czerń mimo wszystko ciągle dla mnie za jasna. Powinność powinna (:P) być tak czarna jak SEAL's itd. A co do broni....no ciężko żeby broń w zielonym (no nie do końca) Czarnobylu była w zimowym camo czy pustynnym. Także no niestety wszystko jest narzucone przez gre. A gdyby było możliwe tworzyć własne modele (rozgryść już X-RAY) to by można było zrobić nawet SVD z liśćmi (naturalne camo) i po sprawie...tylko ten X-RAY :P
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Postprzez Fred w 09 Gru 2007, 23:12

U mnie to wygląda koszmarnie bo gram na DX8. W DX9 może ta czerń i dobrze wygląda. Ale jak się gra w DX8 to wszystko mniej się świeci, jest ciemniejsze, mroczniejsze i bardziej przytłaczające.

Co do broni to czarno drewniany kałach jest ok. Nie przepadam za pedalskimi chromowanymi zabawkami.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Postprzez RogueTrooper w 10 Gru 2007, 15:11

Ja to bym nie przesadzał z tym kamuflażem w STALK'u. Wg. bardziej od rozmaitych woodland'ów, KZM'ów, MVD'ów przydadzą się bardziej kombinezony przeciw promieniowaniu czy przeciwchemiczne. Na początku powinny wg. mnie być płaszcze/kurtki nasączone ołowiem ew. kurtki skórzane czy gumowe. Pamiętajmy, że stalkerzy to nie żołnierze. Oni nie przyjechali do Zony zabijać i strzelać tylko przede wszystkim szukać artefaktów.
Image
Awatar użytkownika
RogueTrooper
Tropiciel

Posty: 280
Dołączenie: 08 Cze 2007, 17:00
Ostatnio był: 18 Gru 2013, 22:44
Miejscowość: Czarnobylska Elektrownia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 3

Postprzez Dwight w 10 Gru 2007, 18:18

Oczywiście, zgadzam się w zupełności. Jednak nasączyć kurtałke ołowiem... hmm... cieżka sprawa i to dosłownie ;). Kurtki moro, wszelkiego rodzaju skóry w kolorach zielonych, brązowych, ciemnoszarych i czarnych. Może i stalker to nie żołnierz, ale wie ( albo o zgrozo nie wie ) w przybliżeniu co może spotkać i kogo i myślę że będzie starał się zdobyć sprzet właśnie wojskowy, bo on do tego celu się najlepiej nadaje. Takie jest moje zdanie...
Image
Awatar użytkownika
Dwight
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 01 Gru 2007, 23:25
Ostatnio był: 07 Paź 2008, 23:07
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 4

Postprzez Polski zolnierz w 10 Gru 2007, 19:12

Nie mówie, przecierz o tym, że stalker to żołnierz. Chodzi o to, że chodząc w moro próbowałby zrobić wrażenie. Zresztą to głównie nie stalkerzy zwykli mieli by to nosić tylko tacy jak handlarze. No powiedz mi, czy taki Sidorovicz co sprzedaje broń, daje zadania itp. to by w realu nie nosił czegoś ala-moro czy garniaka tylko wyglądał jak rolnik z pod Kijowa ? Sidorovicz po prostu mało poważnie wygląda (barmana jeszcze zrozumiem). Nie podoba mi się jeszczo to, że generałów (przywódców) wrakcji tak uproszczono... no sory ale to wygląda jak kampania wyborcza PO-bliżej ludzi. A generał taki to chyba powinien się wyróżniać-jakiś beret, inny kombinezon czy coś w tym rodzaju ( nie mam tu pretensji do mod-makerów tylko do autorów). Całkowicie się z tobą zgodze i masz tu moje błogosławieństwo, że wymieniłeś płaszcze...no po prostu stalker w takim brąz płaszczu wygląda zajefajnie... Z klasą i jednocześnie dosyć groźnie. Mi napewno podoba się ten mod co dadaje 5 rodzai (tak się pisze :P ?) kurtkek. Znaczy się stalkerzy noszą teraz 7 różnych kurtek. A no i brąz kurtka skurzana..no na stalkerza kota to miodzio. A co do camo kurtek to mi się śmiać chce z tej z podstawowej wersji gry, ta jasna kurtka...wygląda jak kurtka co "miała naśladować" jednoski NBC ;P. Inne kombi są spoko...jedyna przesada to ten zielono-żółty (złoty) egzo wolności...toż to śmiesznie wygląda. Ale za płaszczami jestem całkowicie za!
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Postprzez rusek94 w 11 Gru 2007, 17:11

Reaper tego ci nie powiem,ponieważ nie ma tam linijki "FATAL ERROR" jest za to dużo błędów z dżwiękami lecz to nie wpływa na grę bo dotyczą one tylko broni a i tak działają prawidłowo.

PS.

Zgodzę się z Polskim Żołnierzem niech stroje stalkerów wyglądają militarnie.... lecz z umiarem
Awatar użytkownika
rusek94
Kot

Posty: 40
Dołączenie: 23 Wrz 2007, 09:17
Ostatnio był: 15 Lip 2012, 20:45
Miejscowość: Nierada
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 0

Postprzez MeZZerschmitt w 16 Gru 2007, 22:53

Reaper, jak dołączyć do Powinności. Chodziłem już chyba po wszystkich i nic.

Acha, jeszcze jedno. Grę zainstalowałem ponownie i twojego moda również. Więc nie mam nic poza nim. I niestety dalej wybuchy są tak jakby wygłuszone, słychać je tak w 10%. Jakby suwak głośności był na minimum, masz może jakiś pomysł Reaperze, co to może być skoro u ciebie jest wszystko ok?

PS
Autumn i Chernobyl 2 już w fazie beta testów Usmiech .

I jak tam idzie robota z kolejną odsłoną Autumn?


Mam pewien problem: BARMAN łazi gdzieś po barze i nie mogę z nim handlować...ledwo dawałem radę wykonać do końca zadania ale handel już w ogóle odpada. POMOCY!!!
"Niektórzy ludzie po prostu nie szukają logicznych korzyści, takich jak pieniądze. Nie sposób ich kupić, zastraszyć czy przekonać, nie sposób w ogóle z nimi negocjować. Niektórzy ludzie po prostu lubią patrzeć, jak świat wokół płonie."
Awatar użytkownika
MeZZerschmitt
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 21 Lis 2007, 18:52
Ostatnio był: 09 Gru 2013, 22:51
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Postprzez Reaper w 17 Gru 2007, 19:35

Ehhh... to faktycznie musiałem wrzucić jakąś niedokończoną wersję. Ale spokojnie, jeśli nie możesz wstąpić do Powinności, to na pierwszej stronie tego tematu zamieściłem link do poprawki.
A z tym chodzącym barmanem to dziwne, u mnie zawsze siedzi za barem.

PS
Nowa wersja jest już prawie skończona, tylko mam jeszcze kilka bugów i nie mam czasu na razie ich poprawić. Zresztą to zależy od skomplikowania tych błędów, i nie wiem ile mi to zajmie.
Image
W S.T.A.L.K.E.R.-rze NIE ma AK-47 tylko AK-74S...
Awatar użytkownika
Reaper
Stalker

Posty: 132
Dołączenie: 09 Cze 2007, 11:59
Ostatnio był: 27 Lis 2013, 23:51
Miejscowość: Wysypisko, Placówka Powinności
Kozaki: 2

Postprzez MeZZerschmitt w 18 Gru 2007, 16:05

Reaper napisał(a):Ehhh... to faktycznie musiałem wrzucić jakąś niedokończoną wersję. Ale spokojnie, jeśli nie możesz wstąpić do Powinności, to na pierwszej stronie tego tematu zamieściłem link do poprawki.

A możesz mi udzielić dokładniejszych informacji do kogo mam się zgłośić w tej sprawie i czy jest to kwestia jakiegoś zadania?
Reaper napisał(a):A z tym chodzącym barmanem to dziwne, u mnie zawsze siedzi za barem.

Heh, mnie przechadza się z bronią na plecach po barze ale czasem uda się go złapać
"Niektórzy ludzie po prostu nie szukają logicznych korzyści, takich jak pieniądze. Nie sposób ich kupić, zastraszyć czy przekonać, nie sposób w ogóle z nimi negocjować. Niektórzy ludzie po prostu lubią patrzeć, jak świat wokół płonie."
Awatar użytkownika
MeZZerschmitt
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 21 Lis 2007, 18:52
Ostatnio był: 09 Gru 2013, 22:51
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości